هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
کشف پرونده اخلال در نظام اقتصادی/فروش سیمان های تاریخ مصرف گذشته در هرمزگان سازماندهی اکیپ‌های ردیابی و مبارزه با ملخ‌های صحرایی در هرمزگان قشم به جمع تولیدکنندگان تجهیزات پیشرفته مبارزه با کرونا پیوست بندرعباس همچنان در وضعیت قرمز کرونایی/چهار مرکز تشخیص کرونا آماده تست گیری

استاد عبدالمجید ارفعی از بیمارستان مرخص شدند

عبدالمجید ارفعی که بیش از یک ماه قبل به ویروس کرونا مبتلا شده به دلیل بدتر شدن حالش و افت اکسیژن خون، از دوم آبان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان مسیح دانشوری تهران بستری بود. در طول چند هفته گذشته حال او رو به بهبودی رفته و تا کنون روند درمان مثبت بوده است.

بازخبر/ هروز فرزانگان، پزشک معالج عبدالمجید ارفعی که در ۸۱سالگی به سر می‌برد، اکنون از مرخص شدن او در روز دوشنبه (۲۶ آبان‌ماه) خبر می‌دهد.

او با تاکید بر این‌که خوشبختانه وضعیتِ پروفسور ارفعی باثبات شده است، ادامه می‌دهد: با توجه به این‌که ایشان در حال حاضر تنگی نفس هم ندارند، امروز از بیمارستان مرخص شده و به منزل برمی‌گردند.

عبدالمجید ارفعی زاده ۹ شهریور ۱۳۱۸ در کوه گنو در بندرعباس میباشد. او پژوهشگر و متخصص زبان‌های باستانی اکدی و ایلامی، ایلام‌شناس و از آخرین مترجمان بازمانده خط میخی ایلامی در جهان و از مهم‌ترین کتیبه‌خوانان ایرانی است. برخی از لوح‌های گلی تخت جمشید با تلاش ارفعی ترجمه شده ‌است. او نخستین مترجم استوانه کوروش از زبان اصلی بابلی‌نو به فارسی است. ارفعی در سال ۱۳۹۴ جایزه سرو ایرانی در زمینه‌ میراث فرهنگی را به عنوان یک عمر کوشش فرهنگی دریافت کرد.

عبدالمجید ارفعی در حال حاضر نیز در محل فرهنگستان هنر به عنوان پژوهشگر آزاد مشغول مطالعه و پژوهش روی گل‌نوشته‌های بارو و خزانه تخت جمشید است

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.