هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
قیمت سکه، طلا و ارز ۹۹٫۰۹٫۱۵ مشکلی در تامین گوشت مرغ هرمزگان وجود ندارد زمان تشخیص کرونا در هرمزگان به کمتر از نیم ساعت رسید ثبت ۱۲۲۶ بیمار مثبت به اچ آی وی مثبت در هرمزگان/ بندرعباس و میناب در صدر
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان :

صیانت از نیروی کار با ارتقا سطح سلامت از اولویت‌های بنگاه‌های اقتصادی است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با بیان اینکه صیانت از نیروی کار با ارتقا سطح سلامت از اولویت‌های بنگاههای اقتصادی استان در شرایط کرونا است، بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در شرکت‌ها و کارخانجات استان بویژه در صنایع ساختمانی و نفت و گاز تاکید کرد.

بازخبر/هادی ابراهیمی شب گذشته(پنجم آبان ماه) در نشست با روسای واحدهای کار و خدمات اشتغال مناطق ویژه استان افزود: به دلیل تردد زیاد در این مناطق و وجود کمپ های کارگری باید برنامه های پیشگیرانه و نظارت در این مناطق افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در بنگاهها، نیازمند همکاری دستگاههای متولی هستیم، اظهارداشت: در راستای نظارت دقیق بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در کارگاههای استان و لزوم حفظ و صیانت از نیروی کار، بازرسی از بنگاههای استان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و بازرسان کار و بازرسی های درون کارگاهی توسط خانه های بهداشت کارگری در حال انجام است.

ابراهیمی از برگزاری وبینار آموزشی با همکاری این اداره کل و دانشگاه علوم پزشکی برای مسوولان ایمنی و مسئولان خانه های بهداشت کارگری، اجرای گشت های مشترک بازرسی در سطح استان و نظارت های مشترک، منسجم و ادامه دار بعنوان برنامه های پیشگیرانه در جهت شیوع ویروس کرونا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی نام برد.

در این نشست “کیامرث برخورداری”  مدیر اجتماعی اداره کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان، تعداد خانه های بهداشت کارگری استان را ۴۴ مورد ذکر و اضافه کرد: نظارتهای درون کارگاهی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا توسط خانه های بهداشت کارگری در حال انجام است و طی نامه نگاری برای شرکتها و بنگاههای استان، ۲۲۴ نفر از مسوولان ایمنی و خانه های بهداشت کارگری بعنوان مدیران عالی بر رعایت پروتکل های بهداشتی نظارت مستقیم دارند.

در این نشست کارشناسان بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان نیز پیشنهاداتی برای پیشگیری از شیوع کرونا ویروس در محیط های کارگری ارائه کردند.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.