هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
کرونا در سطح شهر در حال چرخش است روزبه چشمی چگونه از استقلال جدا شد؟ خرج آزمون آیلتس از ۶ میلیون بالا زد آزمایش انسانی واکسن ایرانی کرونا آغاز شد
فرماندار شهرستان بندرعباس:

با محتکرین و گرانفروشان برخورد جدی صورت می‌گیرد

فرماندار شهرستان بندرعباس گفت: برخی سودجویان با گرانفروشی و احتکار نیازمندی‌های مردم بر میزان فشار بر مردم می افزایند که بایستی با آن‌ها برخورد جدی صورت گیرد.

بازخبر/عزیزاله کناری شب گذشته(۲۱ مهرماه) در جلسه شورای نظارت و کنترل تنظیم بازار شهرستان بندرعباس افزود: در صورت مشارکت گسترده شهروندان در اعلام تخلفاف مشهود، میزان برخوردها افزایش یافته و با گرانفروشان و محتکران برخوردهای لازم صورت می گیرد.

فرماندار شهرستان بندرعباس بیان کرد: در شرایطی که دشمنان قسم خورده نظام بر مردم فشار وارد می کنند، متاسفانه برخی نیز در داخل کشور با آن‌ها همراهی می کنند و با گرانفروشی و احتکار نیازمندی‌های مردم بر میزان فشار بر مردم می افزایند که بایستی با آنها برخورد جدی صورت گیرد.

کناری اظهار کرد: با فرصت طلبان و سودجویان و مخلان امنیت اقتصادی توسط بخش دولتی، بسیج، نیروهای مردمی و شهروندان با افزایش نظارت ها، برخوردهای لازم صورت می‌گیرد و گشت های مشترکی را به صورت صبح و بعد از ظهر در سطح بازار از فردا خواهیم داشت.

وی افزود: شهروندان نیز با ارائه اطلاعات، فاکتور و گزارش های تخلفات به دستگاه های نظارتی و از جمله سازمان صنعت، معدن و تجارت و تلفن ۱۲۴ نسبت به معرفی گرانفروشان و محتکران و محل‌های احتکار کالا ها به مسئولان کمک کنند تا با برخورد با این افراد متخلف در مردم ایجاد امید و در محتکران و گرانفروشان، ناامیدی و یاس ایجاد شود.

فرماندار شهرستان بندرعباس ضمن تقدیر و قدردانی از کسبه منصف شهرستان اظهار کرد: بازار به صورت روزانه رصد خواهد شد و تیم های بازرسی متعدد با استفاده از ظرفیت بسیجیان، بازرسان افتخاری پلیس انتظامی و گروه های مردمی و بانوان داوطلب علاقمند با محوریت سازمان صنعت معدن تجارت بصورت شبانه روزی و مستمر و نامنظم محسوس و نا محسوس رصد می شود.

وی اضافه کرد: هر شهروند می‌تواند به عنوان یک بازرس افتخاری عمل کند و تخلفات در حوزه بازار را اعلام کند.

کناری تصریح کرد: فروشندگان نیز بایستی هر گونه خریدی را با فاکتور داشته باشند و اتیکت را به صورت روزانه نصب کنند و فاکتور فروش را به خریدار با ذکر تاریخ و آدرس دقیق واحد صنفی ارائه کنند و درصورت وجود هر گونه تخلفی با متخلفین برخورد شدید ظرف حداکثر ۴۸ ساعت خواهد شد.

کناری با اشاره به اینکه مدیران و کارکنان دستگاه اجرایی نیز به عنوان بازرس افتخاری و نامحسوس اقدام و تخلفات را اعلام کنند، از روسای اتحادیه ها نیز خواستند ضمن رصد صنوف زیر مجموعه، آنها را ارشاد کنند و با متخلف برخورد کنند.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.