هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
کرونا در سطح شهر در حال چرخش است روزبه چشمی چگونه از استقلال جدا شد؟ خرج آزمون آیلتس از ۶ میلیون بالا زد آزمایش انسانی واکسن ایرانی کرونا آغاز شد
استاندار هرمزگان خبرداد

از کاهش مدارس غیر استاندارد تا فزایش شاخص سرانه فضاهای آموزشی در هرمزگان

نشست شورای آموزش و پرورش هرمزگان به ریاست استاندار هرمزگان و با دستور کار پیگیری مصوبات جلسه گذشته، بررسی وضعیت فضاهای آموزشی استان و تشریح طرح کوچ ( کنترل وزن و چاقی دانش آموزان) برگزار شد.

بازخبر/فریدون همتی شب گذشته(۲۰ مهرماه) در این نشست با بیان اینکه در فروردین ماه ۹۹ مقرر شده بود که ۳۵۰ کلاس درس مهرماه سال جاری احداث و به آموزش و پرورش تحویل داده شود، گفت: علی‌رغم شرایط کرونا، هیچ کدام از کارگاه های ساختمانی احداث مدارس در استان تعطیل نشد و حاصل آن بهره برداری ۴۰۲ کلاس درس در قالب ۱۰۰ پروژه با اعتبار ۲۰۳میلیارد تومان بود.

وی با قدردانی از تلاش های مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان افزود: عملیات احداث ۲۰۰ مدرسه با کمک خیران، بنگاه های اقتصادی و سازمان نوسازی کشور در استان شروع شده که تا کنون تعدادی از آن ها همزمان با آغاز سال تحصیلی به بهره برداری رسید و تا دهه فجر نیز به تناوب برخی دیگر از این پروژه‌ها افتتاح و تحویل آموزش و پرورش خواهد شد.

استاندار هرمزگان از آغاز عملیات اجرایی ۱۹ فضای آموزشی در بخش احمدی حاجی آباد نیز خبر داد و گفت: با تکمیل و احداث این فضاهای آموزشی که با ۱۴میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات سازمان نوسازی و بنیاد علوی تآمین خواهد شد، منطقه احمدی در زمینه فضاهای آموزشی کمبودی نخواهد داشت.

رییس شورای آموزش و پرورش هرمزگان با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه تعمیرات و توسعه شاخص های بهداشتی در مدارس استان تصریح کرد: اعتباری نزدیک به ۱۶میلیارد تومان در راستای تعمیر و توسعه شاخص های بهداشتی در مدارس به‌ویژه در منطقه شرق استان هزینه شد که امیدواریم با انجام آنُ بتوانیم در زمینه ارتقاء بهره مندی دانش آموزان از فضاهای آموزشی امن و سالم اثرگذار باشیم.

همتی ضمن تقدیر از مشارکت خیران در امر مدرسه سازی، بیان داشت: در سال جاری تا کنون ۱۰۵میلیارد تومان توسط خیرین برای احداث مدرسه اهدا شده که در این زمینه جزء پنج استان برتر کشور هستیم و افزایش ۷۰درصدی مشارکت خیران در امر مدرسه سازی از یک سو مبین نگاه متعالی خیران به این موضوع مهم و از سوی دیگر نشان دهنده تلاش خوب آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی مدارس در راستای فراهم کردن بستر لازم برای جذب این کمک‌هاست.

وی با بیان اینکه تعداد مدارس غیر استاندارد در سال ۹۶ ، تعداد ۸۸۲ مدرسه بوده که امروز به ۶۰۰ مدرسه کاهش یافته که نشان می دهد در زمینه استانداردسازی اقدامات خوبی انجام شده و تا پایان دولت مدارس غیراستاندارد استان به ۵۰۰ مدرسه کاهش خواهد یافت.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه در سالیان گذشته در شاخص سرانه فضاهای آموزشی در رتبه های آخر بودیم، گفت: خوشبختانه با اقدامات انجام شده، هرمزگان توانسته رتبه ۱۸ را کسب کند که با روند فعلی امیدوار هستیم این رتبه به زودی بهبود پیدا کند و جهش قابل ملاحظه ای را در این حوزه داشته باشیم.

همتی در بخش دیگری از سخنان خود در این نشست، کم تحرکی را از موضوعات مهم و نگران کننده در سراسراستان و برای همه گروه های سنی دانست و عنوان کرد: باید مراقبت ها را در سنین دانش آموزی بیشتر کرد و خانواده‌ها همانگونه که نسبت به وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان در شرایط کرونا حساس هستند، باید حساسیت لازم را نسبت به تحرک لازم و تغذیه مناسب فرزندانشان داشته باشند.

 

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.