هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
واگذاری سهام سرخابی‌ها در بورس تا پایان پاییز امسال بزرگ‌ترین عرضه داخلی بورس انرژی کشور صورت گرفت بازرس کل استان هرمزگان دستور رفع تصرف حریم ساحل قشم را صادر کرد تخصیص ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس

با حضور نماینده ای از بانک مرکزی در هرمزگان موافقت شد

رییس کل بانک مرکزی با توجه به درخواست پارلمان بخش خصوصی استان در حوزه بانکی با حضور نماینده ای از بانک مرکزی در استان هرمزگان موافقت کرد.

بازخبر/  عبدالناصر همتی در پاسخ به درخواست اتاق بازرگانی بندرعباس، گفت: به منظور جلوگیری از روند طولانی برگشت ارز حاصل از صادرات و نیز اتخاذ درصد برگشت ارز به صرافی ها در سامانه سنا نماینده ای از بانک مرکزی در استان حضور می یابد.
تمدید تعرفه های مواد معدنی بر اساس تیپ  قراردادی سابق
سرپرست وزارت صنعت و معدن با پیشنهاد اتاق بازرگانی بندرعباس در خصوص تمدید تعرفه های مواد معدنی  بر اساس تیپ قراردادی سابق تا پایان سال موافقت کرد.
جعفر سرقینی در این خصوص گفت: با توجه به اینکه افزایش تعرفه های مواد معدنی با توجه به نوع تیپ قراردادهای سازمان بنادر  و دریانوری  استان صورت می گیرد موافقت خود را با پیشنهاد اتاق بازرگانی بندرعباس  با تمدید تعرفه های مواد معدنی بر اساس  تیپ قراردادی سابق تا پایان سال اعلام می نمایم.
وی افزود: تیپ قراردادی جدید را توسط سازمان های مربوطه کارشناسی می کنیم.
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری اینکه وضع عوارض صادراتی گچ برای جلوگیری از خام فروشی بوده است، بیان کرد: به دنبال این موضوع هستیم تا معافیت به صادرات گچ استان هرمزگان داده شود تا گچ این استان به صورت دانه بندی بدون عوارض به کشورهای دیگر صادرات شود.
سرقینی همچنین در خصوص برنج های دپو شده در گمرک نیز تصریح کرد: این برنج ها با ارز ۴۲۰۰ وارد گمرک شده‌اند و آن بخشی از این محموله ها که تاکنون در گمرک معطل مانده است، با ارز نیمایی باید ترخیص و آزاد شوند.
پیام رضایی دبیر کل اتاق بازرگانی بندرعباس و مهرداد بازرگان رییس اتحادیه آبزیان استان هرمزگان به عنوان نمایندگان بخش خصوصی در این نشست با ارائه مشکلات و موانع پیش روی فعالان اقتصادی در بخش های مختلف زمینه ساز این مصوبات در بخش بانکی و معدنی شدند تا بار دیگر فعالان اقتصادی شاهد همدلی و همراهی اتاق در حل مشکلاتشان باشند.

پسندیدم(1)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.