هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
واگذاری سهام سرخابی‌ها در بورس تا پایان پاییز امسال بزرگ‌ترین عرضه داخلی بورس انرژی کشور صورت گرفت بازرس کل استان هرمزگان دستور رفع تصرف حریم ساحل قشم را صادر کرد تخصیص ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خبرداد

کاهش ۱۳ درصدی فاصله گذاری اجتماعی در هرمزگان

کاهش ۱۳ درصدی فاصله گذاری اجتماعی در هرمزگان

بازخبر/ دکتر حسین فرشیدی صبح امروز(پنجم مهرماه) در جمع خبرنگاران، شمار فوتی‌های بر اثر کرونا در هفته اخیر را ۱۵ نفر دانست و عنوان کرد: در هفته اخیر برای نخستین بار از شماری از مراجعان علاوه بر آزمایش کووید ۱۹ آزمایش آنفلوانزا نیز گرفته شد.

وی با بیان اینکه تاکنون مورد مثبتی از آنفلوآنزا در استان ثبت نشده است، تصریح کرد: در هفته جاری ۲۸۷ نفر بستری شدند (به طور متوسط روزانه ۴۱ نفر) که آزمایش کووید ۱۹ نیمی از افراد بستری مثبت شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان کرد: اکنون ۲۰۳ بیمار در بیمارستان‌ها با تشخیص کووید ۱۹ بستری اند که از این شمار ۵۱ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه (آی سی یو) هستند و حال ۱۶ نفرشان وخیم است.

وی بیان اینکه واکسن آنفلوآنزا هنو در اختیار داروخانه‌ها قرار نگرفته است، اضافه کرد: مردم به داروخانه ها مراجعه نکنند.

فرشیدی با اشاره به اینکه در هفته روز اخیر ۲۵۶ نفر بهبود یافته کرونایی از بیمارستان‌های استان ترخیص شدند، اظهار کرد: در صورت تامین واکسن آنفلوانزا افراد پرخطر که شناسایی شدند در اولویت دریافت واکسن کرونا هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از کاهش ۱۳ درصدی رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در هفته اخیر در استان ابراز نگرانی کرد و افزود: به علت حجم تردد بالا در بندرعباس، قشم و کیش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی بیشتر ضرورت دارد.

وی بیان کرد: بستک در وضعیت قرمز بیماری کروناست و شهرهای پارسیان و سیریک نارنجی (هشدار خطر محسوس شیوع) و وضعیت شهرهای بندرعباس، بندرلنگه، جاسک، میناب، و قشم  زرد است.

فرشیدی با اشاره به اینکه آمار ابتلا به بیماری در رودان، بوموسی، بشاگرد و بندرخمیر و حاجی آباد هفته اخیر کاهشی بود، تصریح کرد: به مردم توصیه می کنم به طور حتم ماسک بزند و تمامی پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.