هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
واگذاری سهام سرخابی‌ها در بورس تا پایان پاییز امسال بزرگ‌ترین عرضه داخلی بورس انرژی کشور صورت گرفت بازرس کل استان هرمزگان دستور رفع تصرف حریم ساحل قشم را صادر کرد تخصیص ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس

آغاز داکینگ دو یدک‌کش بر روی سرسره تعمیرات بندر شهید رجایی بندرعباس

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در راستای حفظ و ارتقاء توان عملیاتی بنادر کشور برای اولین بار، به‌طور هم‌زمان عملیات داکینگ دو فروند شناور یدکش در سرسره تعمیرات بندر شهید رجایی انجام و تعمیرات اساسی زیرآبی این دو فروند شناور آغاز شد.

بازخبر/علی‌رضا محمدی کرجی ران، صبح امروز (یکم مهرماه) در جمع خبرنگاران با اشاره به ظرفیت ایجادشده در سرسره و محوطه تعمیراتی بندر شهید رجایی، اظهار کرد: این سرسره و بخش تعمیرات شناورها قابلیت آن را دارد که در ماه دو فروند یدک‌کش و ۶ فروند شناور کوچک را تعمیر اساسی کرده و وارد چرخه خدمات حمل‌ونقل تجاری و مسافری کند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از آمادگی این بخش برای ارائه خدمات به کلیه بنادر جنوب کشور خبر داد و گفت: علاوه بر ظرفیت ایجادشده برای تعمیرات دو فروند یدکش در ماه این آمادگی وجود دارد تا شناورهای کوچک زیر هزار اسب بخار را که در بخش‌های تجسس و نجات، زباله روبی دریا، گشت و شناسایی، طناب گیری و حتی تفریحی فعالیت می‌کنند را در این بخش پذیرش کنیم.

محمدی کرجی با بیان اینکه در حال حاضر و به‌منظور حفظ و ارتقاء توان عملیاتی در بنادر کشور تعمیرات شناورها اعزامی از استان‌های هم‌جوار در حال انجام است، تصریح کرد: روز گذشته عملیات داکینگ دو فروند شناور یدکش بر روی سرسری تعمیرات بندر شهید رجایی انجام و عملیات تعمیرات زیرآبی و انجام بازدیدهای بدنه و همچنین بازرسی‌های موسسه رده‌بندی بر روی این دو شناور آغاز شد.

این مقام مسئول در خصوص مدت‌زمان تعمیرات این دو فروند یدکش بیان کرد: بر اساس برنامه زمان‌بندی شناور هدایت ۳ اعزامی از بندر بوشهر طی دو هفته و شناور عاشورا متعلق به بندر شهید رجایی طی چهار هفته تعمیر شده و به ناوگان عملیاتی بنادر کشور خواهند پیوست.

در نیمه نخست سال جاری ۱۱ فروند شناور در بخش تعمیرات تجهیزات دریایی بندر شهید رجایی به دست متخصصین مبرز و کارآزموده این حوزه تعمیر و به چرخه ناوگان خدمات دریایی کشور الحاق شده‌اند.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.