هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
واگذاری سهام سرخابی‌ها در بورس تا پایان پاییز امسال بزرگ‌ترین عرضه داخلی بورس انرژی کشور صورت گرفت بازرس کل استان هرمزگان دستور رفع تصرف حریم ساحل قشم را صادر کرد تخصیص ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس
مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین کشور:

امسال پیاده روی اربعین برگزار نمی‌شود

مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین کشور گفت: با توجه به تصمیم مسئولان کشور عراق، امسال پیاده روی برگزار نمی‌شود، ولی ستاد اربعین برنامه‌هایی برای این روز مهم دارد.

بازخبر/ حجت الاسلام والمسلمین احمدی شب گذشته(۳۱ شهریورماه) در همایش فعالان اربعین در بندرعباس افزود: مقامات کشور عراق کافی نبودن زیرساخت‌های بهداشتی در این کشور را به عنوان علت لغو پیاده روی اربعین مطرح کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: در اربعین امسال برنامه‌های زیادی در کشور برگزار می‌شود که برگزاری ۱۷ همایش، ملی، منطقه‌ای و بین المللی در دانشگاه‌های کشور، برگزاری نمایش‌های آیینی و سرود، قرائت زیارت عاشورا در روز ۱۹صفر در مدارس، ادارت و دیگر اماکن فرهنگی از جمله این برنامه هاست.

مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین کشور گفت: پویش مهر اربعین نیز از دیگر برنامه‌های ستاد اربعین است که در قالب آن کمک‌های مردمی برای کمک به دانش آموزان نیازمند توسط موکب‌ها جمع آوری می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان نیز در این مراسم، فرهنگ اربعین را عامل زنده نگه داشتن فرهنگ عاشورا دانست و گفت: این فرهنگ، فرهنگ به هم پیوستگی غدیر، عاشورا و انتظار است.

حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده افزود: همانطور که با وجود کرونا با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی با تدارک برنامه هایی، خلاء مراسم محرم پر شد اکنون نیز با تدارک برنامه هایی، خلاء برگزار نشدن پیاده روی اربعین جبران می‌شود.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.