خبر مهم برای فرهنگیان/ کدام «مدرک تحصیلی» در احکام کارگزینی معلمان اعمال می‌شود؟ بی اعتنایی باشگاه پرسپولیس به درخواست یحیی گل محمدی خبر جدید درباره یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هرار تومانی/ یارانه یلدایی به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟ کودکان هوش را از چه کسی به ارث می‌برند؟
عضو کمیسیون آموزش مجلس:

تمام تلاش دولت و مجلس این است که در آموزش خللی ایجاد نشود

عضو کمیسیون آموزش مجلس و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: تاکید کمیسیون آموزش بر این بوده که آغاز سال تحصیلی مدارس با کیفیت آغاز شود و سلامت دانش‌آموزان حتما مدنظر قرار گیرد.

 بازخبر/مهرداد ویسکرمی  درخصوص آغاز سال تحصیلی جدید اظهار کرد: وزیر آموزش و پرورش هم اطمینان داده است تمام تلاشمان این است که زمینه های لازم برای آموزش دانش‌آموزان فراهم می‌شود، بطوریکه خللی در امر آموزش ایجاد نشود.

ویسکرمی با بیان این مطلی که برخی کلاس‌ها ممکن است حضوری و برخی از طریق فضای مجازی تشکیل شود، افزود: در جاهایی نظیر روستاها که جمعیت کمتری دارد می‌شود با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کلاس‌ها حضوری برگزار شود؛ چون کیفیت کلاس حضوری با وجود معلم اثرگذارتر از کلاس مجازی است. به عبارتی چون حضور، رفتار و نگرش معلم نیز مهم است و کلاس صرفا محصور به آموزش کتب درسی نیست، کلاس‌های حضوری تاثیر بهتری دارد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه شبکه استانی صدا و سیما یکی از گزینه‌های موثر در آموزش است و باید این نیز مورد اهتمام قرار گیرد، اضافه کرد: در این میان فرهنگ سازی و آموزش نقش اصلی و اساسی را دارد.

وی عنوان کرد: با توجه به ظرفیت محدود منابع آموزش و پرورش می‌طلبد گروه‌های جهادی در مناطقی که نیاز به ضدعفونی باشد ورود پیدا کنند.

ویسکرمی گفت: تاکید وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش مجلس  بر سلامت دانش‌آموزان بوده و با توجه به شرایط کشور و پروتکل‌های بهداشتی لحاظ شده امیدواریم آغاز سال تحصیلی خوب و با کیفیتی را داشته باشیم و کمترین آسیب را شاهد باشیم.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگنی در مجلس با اشاره به موضوع برگزاری کنکور گفت: برای برگزاری کنکور قرار است وزارت بهداشت پروتکل‌های بهداشتی را لحاظ کند و ما نیز به حوزه‌های آزمون سرکشی خواهیم کرد تا از رعایت پروتکل‌های بهداشتی و سلامت شرکت‌کنندگان مطمئن شویم.

وی با بیان اینکه منعی برای برگزاری کنکور به لحاظ تصحیح اوراق وجود ندارد، افزود: البته شروع کلاس‌ها  به تصمیم ستاد کرونا بستگی دارد.

ویسکرمی با بیان این‌که با وحدت و همدلی به نتیجه می‌رسیم ، بیان کرد: چنانچه مردم رعایت موازین بهداشتی و فاصله اجتماعی را نداشته باشند کاری از دست ستاد کرونا بر نمی‌آید و مردم باید خود رعایت کنند.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.