هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
گرانی‌ها قشر ضعیف را نابود می‌کند با حضور نماینده ای از بانک مرکزی در هرمزگان موافقت شد پیشنهاد حضور صانعی در تیم بزرگسالان شایعه است توزیع ۲۷ هزار و ۴۹۵ درسنامه آموزشی در هرمزگان
استاندار هرمزگان:

رعایت پروتکل های بهداشتی امری واجب است

استاندار هرمزگان گفت: از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، مجازات هایی برای متخلفان پروتکل های بهداشتی در حال تدوین است تا این مجازات ها موجب ضمانت اجرایی رعایت این دستورالعمل ها باشد و با افراد متخلف طبق قانون برخورد شود.

بازخبر/ فریدون همتی  افزود: طی هفته‌های اخیر شاهد روند نزولی و کاهش ابتلا به بیماری کرونا در استان هرمزگان هستیم که این امر نتیجه رعایت مناسب توصیه ها و پروتکل های بهداشتی از سوی مردم، عدم برگزاری تجمعات و مراسمات عروسی و ختم و استفاده از ماسک در اماکن عمومی است.

وی اظهار کرد: برای اینکه روند نزولی و کاهش ابتلا به کرونا در هرمزگان ادامه پیدا کند، باید همچنان مردم با جدیت تمامی توصیه ها و اصول بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، فاصله گذاری فیزیکی و اجتماعی، در خانه ماندن و عدم حضور در مکان های عمومی را رعایت کنند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: در تمامی محیط های کار و اشتغال از جمله ادارات، سازمان ها، بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی، کارگاه ها، پاساژها، بازارها و اصناف مختلف باید همچنان با دقت و جدیت تمامی پروتکل های بهداشتی رعایت شود و با تخلفات نیز برخورد خواهد شد.

وی ادامه داد: از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، مجازات هایی برای متخلفان پروتکل های بهداشتی در حال تدوین است تا این مجازات ها موجب ضمانت اجرایی رعایت این دستورالعمل ها باشد و با افراد متخلف طبق قانون برخورد شود.

همتی اضافه کرد: تمامی مدیران و مسئولان وظیفه دارند بر محیط کار حوزه خود نظارت دقیق و جدی داشته باشند تا پروتکل های بهداشتی رعایت شود و در صورت عملکرد ضعیف مدیران ضمن تذکر جدی به آنان، برخورد قانونی نیز صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه بازرسی ها و نظارت ها باید همچنان به صورت گسترده، منظم و مستمر تداوم داشته باشد و برگزاری هرگونه تجمع، از جمله مراسم های عروسی، ختم و دورهمی ها همچنان در سراسر هرمزگان ممنوع است، اظهار کرد: برای اینکه ابتلا به بیماری کرونا همچنان کاهش یابد، رعایت پروتکل های بهداشتی بسیار مورد تأکید است و مردم باید به دقت این موارد را رعایت کرده و نیز از تجمعات جلوگیری کنند و سفرهای غیرضروری نداشته باشند و تا جایی که امکان دارد در خانه بمانند.

همتی ادامه داد: برای نظارت بر اجرای صحیح پروتکل های بهداشتی در مبادی ورودی و خروجی، باید نماینده ثابت از سوی فرمانداری بندرعباس در مبادی ورودی و خروجی و حمل و نقل دریایی، هوایی و ریلی استان استقرار یابد تا در این خصوص کنترل جدی صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه از اهالی رسانه در استان هرمزگان به جهت اقدامات پیشگیرانه و اطلاع رسانی مناسب در مقابله با کرونا، تشکر و قدردانی می کنم، عنوان کرد: شورای اطلاع رسانی استان، شورای هماهنگی روابط عمومی های هرمزگان، صداوسیما و سایر رسانه‌ها، روند آگاهی بخش و آموزش مردم در راستای رعایت توصیه ها را همچنان ادامه دهند و برنامه های نوین به مناسبت ماه های محرم و صفر نیز ارائه و تدوین شود.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.