هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
برگزاری بخش شفاهی آزمون جامع دانشجویان دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم، بصورت مجازی ۶ پیشنهاد برای تعطیلی تهران جهت عبور از پیک کرونا امکان برگزاری کلاس حضوری در۳۰ درصد مدارس /۳میلیون دانش‌آموز به آموزش مجازی دسترسی ندارند آغاز سفرهای سلامت محور بازنشستگان کشوری از عید غدیر

گام به گام از ایده تا نمایشنامه نویسی

سومین نشست مجازی انجمن هنرهای نمایشی استان هرمزگان با حضور “علیرضا آقایی” نویسنده و کارگردان نمایش با بررسی ایده های نمایشی برگزار شد.

بازخبر/مسئول انجمن هنرهای نمایشی شاخه استان هرمزگان  با بیان اینکه انجمن نمایشی از سال ۹۸ آغاز به کار و در سال گذشته انجمن ۳ جلسه به صورت حضوری برگزار کرد، افزود: با شیوع بیماری کرونا  و با هماهنگی اداره کل آفرینش های هنری  جلسات انجمن به صورت مجازی به کار خود ادامه داد.

عفت تفضلی تصریح کرد: تاکنون سه جلسه به صورت مجازی و در قالب گفتگوی آنلاین با دعوت از اساتید کشوری برگزار شده است.

مسئول انجمن هنرهای نمایشی استان افزود: جلسات انجمن به صورت همزمان و در دو بخش پسران و دختران به صورت جداگانه برگزار می شود.

وی هدف از برگزاری جلسات انجمن را آشنایی بیشتر اعضا با هنر نمایش عروسکی و صحنه ایی دانست و عنوان کرد: در نخستین جلسه ی مجازی استان اعضا با تاریخچه نمایش عروسکی و انواع عروسک ها شدند و این جلسه با حضور  وحید خسروی نویسنده و کارگردان نمایش برگزار شد.

تفضلی با اشاره به اهمیت نمایش نامه نویسی بیان کرد: در دو جلسه بعدی انجمن که با حضور علیرضا آقایی برگزار شد؛ اعضا با ایده نویسی در نمایش آشنا شدند و در این جلسه پس از بررسی آن ها قرار شد ایده‌های منتخب تبدیل به طرح شوند.

وی هدف از برگزاری جلسات اخیر را گام به گام از ایده تا نمایشنامه نویسی دانست و عنوان کرد: امیدواریم با برگزاری این جلسات بستر کشف و پرورش خلاقیت های اعضای مستعد نمایشنامه نویسی فراهم گردد.

تفضلی خود از کارگردانان بنام استان در حوزه نمایش عروسکی است از سال ۸۷ کار نمایش عروسکی را در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شروع کرده و تا کنون  ۱۱ نمایش عروسکی و صحنه ای را کارگردانی کرده است. برگزیده جشنواره ملی رضوی و کسب چندین عنوان برتر در جشنواره های استانی و منطقه ای از جمله افتخارات این مربی پر تلاش کانونی است.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.