دستگیری ۲ متهم به قتل در هرمزگان افزایش پروازهای جزیره کیش احتمال وقوع گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا در هرمزگان ثبت روز بدون فوتی کرونا در هرمزگان

اتصال مدارس روستایی هرمزگان به اینترنت

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان از آغاز عملیات اجرایی پروژه اتصال مدارس روستایی به شبکه ملی اطلاعات با اتصال بیش از ۲۷۰۰ مدرسه در فاز اول خبر داد.

     بازخبر/ موسی دادی زاده سرخائی   افزود: در راستای اجرایی شدن تفاهم نامه منعقده بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت فناوری اطلاعات در خصوص انجام پروژه دولت الکترونیک و هوشمندسازی مدارس، عملیات تجهیز مدارس روستایی استان به اینترنت از ۲۸ تیرماه ۹۹ آغاز شده است.

وی تصریح کرد: در فاز اول بیش از ۲۷۰۰ مدرسه اینترنت دار خواهند شد که از این تعداد، ۱۰۲۷ مدرسه از محل اعتبارات آموزش و پرورش و پرورش تجهیز خواهند شد.

دادی زاده اضافه کرد: طبق توافقات صورت گرفته با مخابرات استان هرمزگان، بیش از  ۸۱۶ مدرسه شهری و ۶۸۰ مدرسه روستایی تا قبل شروع سال تحصیلی توسط مخابرات استان تجهیز و به اینترنت متصل می شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان تصریح کرد: از مجموع مدارس روستایی مشمول این طرح، ۲۵۸ مدرسه توسط شرکت های وب و ۹۴۹ مدرسه توسط اپراتورهای همراه اول و ایرانسل تجهیز خواهند شد که طبق برنامه ریزی و هماهنگی انجام شده، تیم فنی شرکت های نامبرده عملیات تجهیز را از دو روز گذشته در شهرستان بندرعباس و رودان آغار نموده و تاکنون امکان دسترسی ۵۹ مدرسه را به اینترنت و شبکه ملی اطلاعات فراهم ساختند.

دادی زاده با بیان اینکه در تلاش هستیم تا قبل شروع سال تحصیلی تمامی مدارس استان به اینترنت اتصال یابند، اضافه کرد: مدارسی که به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند به مدت دو سال از اینترنت رایگاه بهره مند خواهند شد و مسیر جدیدی را در راستای توسعه عدالت آموزشی و بهره مندی دانش آموزان روستایی از تدریس اساتید برتر کشور و بهترین برنامه ها و شبکه های درس را هموارتر می سازد.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.