هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
عملکرد خوب واکسن “کووید-۱۹” آمریکایی‌ها در مراحل اولیه کشف کهکشانی که همانند کهکشان راه شیری به نظر می‌رسد مراقبت های بهداشت اولیه، اصلی حیاتی در دستیابی به سلامتی همگانی است از سرگیری نماز جمعه در برخی شهرستان‌های هرمزگان
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:

افراد علامت‌دار هرچه زودتر به مراکز درمانی مراجعه کنند

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: تمامی شهرهای استان در وضعیت قرمز قرار دارند و هر تجمعی که منجر به سرایت بیماری شود، ممنوع است.

 بازخبردکتر فاطمه نوروزیان  افزود: روز گذشته(نهم تیرماه) شمار کل جان‌باختگان استان هرمزگان به ۲۶۱ نفر رسید که متأسفانه در آمار نیز یک کودک هشت‌ساله با بیماری زمینه‌ای نیز در بین فوت‌شدگان کرونایی قرار داشت.

وی با اشاره به اینکه اکنون ۵۰۹ بیمار مبتلابه کرونا در بیمارستان‌های استان بستری‌اند، تصریح کرد: از این شمار ۷۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) بستری هستند و حال ۲۵ نفر نیز وخیم است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ادامه داد: از ابتدای همه‌گیری کرونا تاکنون ۳۸ هزار و ۸۸ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در استان گرفته‌شده است.

نوروزیان با بیان اینکه کسانی که علامت‌دار هستند زودتر به مراکز درمانی مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بیش از ۴۰ هزار آزمایش تشخیص کرونا در استان گرفته‌شده است که ۲۲ درصد بیشتر از متوسط کشوری است.

وی اضافه کرد: اگر فردی در ارتباط با بیمار کرونایی است و علائمی مانند تب، سرفه، بدن‌درد، کوفتگی دارد دو هفته قرنطینه خانگی را رعایت کند.

نوروزیان با اشاره به اینکه مردم شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند و مراسم عروسی را در فرصتی دیگر و شرایط مناسب‌تر برگزار کنند، عنوان کرد: مردم با دستکش آلوده وارد منزل نشوند و دست‌ها را مرتب با آب و صابون شست‌وشو دهند.

وی با اشاره به اینکه بیماری کووید ۱۹ هنوز دارو و واکسن مؤثر ندارد، افزود: همه مردم برای قطع زنجیره کرونا مسئولانه رفتار کنند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه تمامی شهرهای استان در وضعیت قرمز است و هر تجمعی که منجر به سرایت بیماری شود ممنوع است، عنوان کرد: فروشگاه‌ها نیز مردمی که ماسک بر صورت ندارند اجازه ورود ندهند.

پسندیدم(1)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.