هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
۱۰ میلیون نفر، جاماندگان سهام عدالت/۱۰۰ درصد مالکیت سهام عدالت به مردم منتقل می‌شود ظرفیت بسیاری از بیمارستان‌ها پر شده است/ تقاضا داریم مردم ماسک استفاده کنند تشکل جدیدی در جریان اصلاحات ایجاد شود احتمال تغییر دربرخی سهمیه‌ها تا قبل از کنکور/توافق دو وزیر برای اصلاح تسهیلات فرزندان هیأت علمی
سرپرست اداره کل شیلات هرمزگان:

در چارچوب قانون حامی صیادان هستیم اما در برابر تخلفات کوتاه نخواهیم آمد

سرپرست اداره کل شیلات هرمزگان رعایت قوانین و مقررات را ضامن صید و صیادی پایدار خواند.

بازخبر /عبدالرسول دریایی صبح امروز(یازدهم خردادماه) در کمیته مدیریت صید شیلات هرمزگان که با محوریت صید صنعتی برگزار شد، افزود:  بدون شک باید تمرکز ناوگان صید صنعتی بر روی صید هدف باشد و ارتقای بیش از پیش نسبت صید هدف به صید ضمنی از برنامه های در دست انجام این ناوگان باشد.

وی با بیان اینکه هدف شیلات بهره برداری اصولی از دریا است و در چارچوب قانون نهایت حمایت از صیادان و همه بهره برداران را خواهد داشت، تصریح کرد: اما اگر بی قانونی و تخلفی  مشاهده شود با شدت با آنها برخورد خواهد شد.

دریایی بیان کرد: با توجه به حساس شدن موضوع تخلفات برخی از شناورهای صیادی صید صنعتی در جامعه، در شرایط کنونی تخلفات یک شناور صنعتی، ناوگان این صید را زیر سوال میبرد و از همین رو با جدیت پیگیر تخلفات خواهیم بود و هیچ تخلفی را بدون اعمال قانون نخواهیم گذاشت.

سرپرست اداره کل شیلات هرمزگان اظهار کرد: تمامی شناورها به صورت ۲۴ ساعته کنترل و پایش می شوند و در صورت هرگونه تخلف قاطعانه برخورد قانونی خواهد شد.

وی رعایت حریم مرزی، ارتقای مهارت ها و آموزش نیروهای شاغل در شناورها، احترام به همه قوانین صید وصیادی را از اهم برنامه های پیش رو ناوگان صید صنعتی دانست و عنوان کرد: پیشنهاد ایجاد فرصت بازسازی ذخایر مانند سایر فصول صید و تنفس برای دریا با اجرای طرح دریابست و در راستای  بهبود شرایط اقلیمی دریا و تقویت ذخایر آبزیان مطرح است و در صورت تائید شدن از سوی سازمان شیلات ایران این مهم اعمال شود.

این مقام مسئول همکاری جامعه صیادی با پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان را به نفع جامعه بهره بردار خواند و از زحمات ریاست و کارکنان پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان در ارزیابی ذخایر و همچنین پشتیبانی علمی فعالیت های شیلاتی تشکر کرد.

همچنین رئیس پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان مدیریت ناوگان صیادی فانوس ماهیان را امری تخصصی خواند و گفت: بدون شک مدیریت آن باید به وسیله دستگاه تخصصی امر،یعنی شیلات صورت گیرد.

محمد صدیق مرتضوی در ادامه با اشاره به اینکه بهره برداری اصولی و پایدار از دریاست که می تواند زمینه ساز جهش و رونق در تولید باشد، افزود: پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان با تمام تلاش و همکاری برای تحقق این مهم در کنار اداره کل شیلات هرمزگان و جامعه بهره بردار ایستاده است.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.