هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
اگر دولت خود را اصلاح کند مجلس یازدهم همراهش خواهد بود سکه و طلا کمی ارزن شد پرداخت تسهیلات کرونایی به ۱۳ گروه شغلی آغاز شد پرونده ثبت جهانی بندرلنگه به عنوان شهر گلابتون دوزی تهیه می شود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:

رعایت توصیه‌های بهداشتی و همکاری مردم سبب عدم اوج گیری ابتلا کرونا در هرمزگان شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در بازه زمانی هفتم تا دهم فروردین منتظر اوج ابتلا به کرونا در استان بودیم که با رعایت توصیه‌های بهداشتی و همکاری خوب مردم این اوج گیری ابتلا، رخ نداد.

بازخبر دکتر حسین فرشیدی  افزود: یک بازه دیگر برای اوج گیری از ۲۰ تا ۲۸ فروردین پیش بینی می‌شود که در صورت رعایت قرنطینه خانگی و رعایت فاصله اجتماعی می‌توان از آن بازه اوج گیری نیز گذشت.
وی با اشاره به اینکه افراد مبتلا به این بیماری دو هفته دوره درمان دارند که مبتلایان باید حتما این دوره را بگذراند، خاطرنشان کرد:  بیماران مبتلا به کرونا سه دسته هستند، افراد با وضعیت وخیم که به آی سی یو منتقل مشوند، اما دو دسته دیگر در بخش‌های کووید یک و دو طول درمان را طی می‌کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ادامه داد: ۹۰ درصد هزینه‌های درمانی بیماران کرونا در بیمارستان‌های دولتی بر عهده دولت و بیمه است و افرادی که مشکوک به این بیماری هستند نگرانی بابت هزینه‌های درمان نداشته باشند.
فرشیدی ادامه داد: افراد مشکوک می‌توانند به مراکز تشخیصی و درمانی ویژه کرونا در سراسر استان مراجعه کنند.
وی در پایان عنوان کرد: با اعلام تازه سازمان بهداشت جهانی مشخص شده است که احتمال انتقال هوایی این ویروس  منتفی است و شهروندان باید مراقب انتقال از قطرات مایع و ماندگاری ویروس در سطوح باشند.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.