هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
اصلاح تابلوهای ترافیکی ورفع نقاط حادثه خیز سطح شهر عملکرد خوب واکسن “کووید-۱۹” آمریکایی‌ها در مراحل اولیه کشف کهکشانی که همانند کهکشان راه شیری به نظر می‌رسد مراقبت های بهداشت اولیه، اصلی حیاتی در دستیابی به سلامتی همگانی است
آشوری مطرح کرد:

کشاورزی هرمزگان نیازمند تغییر الگوی کشت است/ مطالعه طرح جامع گردشگری فارغان زمینه‌ساز رونق منطقه/ گازرسانی به فارغان آغاز می‌شود

نماینده مردم بندرعباس، حاجی‌آباد، قشم، بندرخمیر و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی از تدوین طرح جامع گردشگری فارغان خبر داد و گفت: اقتصاد کشاورزی دچار مشکل است و اگر در کشور و خصوصا هرمزگان شاهد تغییر روش در این حوزه نباشیم، به انقراض منتهی می‌شود.

بازخبر / محمد آشوری در جمع مردم حاجی‌آباد، با اشاره به درخواست مردم این شهرستان در خصوص مسائلی مانند، تامین گاز لوله‌کشی، آب و غیره، اظهار کرد: اقتصاد کشاورزی دچار مشکل است و اگر در کشور و خصوصا هرمزگان شاهد تغییر روش در این حوزه نباشیم، به انقراض منتهی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه فارغان منطقه‌ای با مزیت دامداری و کشاورزی است، افزود: در زمینه کشاورزی، به دلایل مختلف و وجود اشکالات در سطح استان و منطقه، رضایت مردم جلب نمی‌شود.
نماینده مردم حاجی‌آباد در مجلس ادامه داد: سال‌ها قبل، نارنگی یک محصول پایدار و درآمدزا برای مردم این منطقه محسوب می‌شد، ولی امروز هزینه‌ها و درآمد حاصل از کشت این محصول هم‌خوانی ندارند و هزینه تولید محصولات کشاورزی بالا رفته است.
آشوری با تاکید بر اینکه ایجاد امنیت در بازار، بازاریابی صحیح، خرید تضمینی، تغییر الگوی کشت و غیره برای بقای این حوزه ضروری است، اضافه کرد: اغلب مردم روستایی به صورت اجدادی شغل کشاورزی را دنبال کرده‌اند و تمام بار آن را بر خلاف صنعت، به دوش کشده‌اند و اکنون حمایت همه‌جانبه برای ادامه آن ضروری است.
رییس مجمع نمانیدگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تصویب لایحه استمهال وام‌های کشاورزی و بخشودگی سود و دیرکرد آن در حمایت از بخش کشاورزی یکی از اقدامات مهم مجلس شورای اسلامی بوده است.
وی ضمن تاکید بر اینکه حفظ کشاورزی نیازمند حمایت همه‌جانبه است، گفت: در جلسه نمایندگان کشاورزان، مسئولین دولتی و اعضای تشکل‌های مختلف استان هرمزگان با رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، مشکلات و صیانت از فعالین این عرصه مورد تاکید قرار گرفت.
آشوری در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه سال‌ها قبل برخی معتقد بودند گازرسانی به استان‌های جنوبی توجیه اقتصادی ندارد، گفت: با کمک سایر نمایندگان و بر اساس اصل ۴۸ قانون اساسی که اعلام کرده هرگونه توزیع منابع و فرصت‌ها و درآمدها باید بر اساس عدالت باشد، این دیدگاه اشتباه را از بین برده و حاجی‌آباد به عنوان یکی از بخش‌های سردسیر هرمزگان به عنوان اولین شهر استان از نعمت گاز برخوردار شد.

 

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.