هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
انتخاب رشته بیش از ۳۹۶ هزار داوطلب در کنکور افزایش تعداد ناقلان و مبتلایان به کرونا در صورت عدم اجرای ۳ راهکار کلیدی پس از چهارماه هرمزگان بدون فوتی کرونا تیم قایقرانی بانوان هرمزگان بر سکوی سوم کشور ایستاد

اجرای طرح واکسیناسیون فلج اطفال در هرمزگان به تعویق افتاد

به علت وقوع سیل دربرخی نقاط استان واکسیناسیون خانه به خانه فلج اطفال به تعویق افتاد.

بازخبر / معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان صبح امروز(۲۶ دی ماه) در جمع خبرنگاران گفت:مرحله نخست طرح تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال در هرمزگان از پنجم تا هشتم بهمن ماه به شکل مراجعه خانه به خانه اجرا می‌شود.
دکتر محمود حسین پور با بیان اینکه در این طرح ۲۰۹ هزار کودک زیر پنج سال در مقابل ویروس فلج اطفال ایمن می‌شوند اظهار کرد: بیش از ۲ هزار و ۵۹۰ نفر مامور بهداشت در این طرح مشارکت دارند.
وی اضافه کرد: مرحله دوم طرح واکسیناسیون فلج اطفال نیز از ۵ اسفند امسال به مدت سه روز اجرا می‌شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان کرد: افرادی که در منزل حضور ندارند یک هفته پس از اجرای طرح برای دریافت واکسن به مراکز درمانی و بهداشتی مراجعه کنند.
حسین پور با اشاره به اینکه ازسال ۱۳۸۰ در کشور موردی از فلج اطفال ثبت نشده است افزود:  با توجه به تردد اتباع پاکستانی و افغانستانی در هرمزگان همواره احتمال انتقال این ویروس در بین جمعیت بومی وجود دارد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی عنوان کرد: هدف نهایی طرح پوشش کامل مسافران، مناطق حاشیه‌ای و جمعیت شهری و روستایی هرمزگان است.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.