هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
مدارس و دانشگاه‌های قم پنجشنبه تعطیل هستند پایان مهلت تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی رعایت بهداشت فردی سدی در مقابل کرونا انصراف یک نامزد دیگر انتخابات مجلس یازدهم در هرمزگان

از احتمال رگبار باران و مواج شدن دریا تا وزش باد شدید و ماندگاری هوای سرد در هرمزگان

کارشناس اداره کل هواشناسی استان هرمزگان از رگبار باران و رعدوبرق و وزش باد نسبتاً شدید و مواج شدن دریا در مناطق دریایی و وزش باد شدید و ماندگاری هوای نسبتاً سرد در مناطق شرقی و مرکزی استان در سه روز آینده خبر داد.

 بازخبر / مرضیه سی سی پور اظهار کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده  تأثیر سامانه ناپایدار جوی در جنوب کشور است که سبب ناپایداری جوی و دریایی در برخی نقاط استان هرمزگان  خواهد شد.

وی افزود:  از ظهر سه‌شنبه (۲۴ دی‌ماه) تا اوایل چهارشنبه (۲۵ دی‌ماه) رگبار باران و رعدوبرق در جزایر خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان و همچنین وزش باد شدید شمال غربی (۴۰-۳۶کیلومتر در ساعت ) و مواج شدن خلیج‌فارس تا ۱۵۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان هرمزگان تصریح کرد: در روز چهارشنبه (۲۵ دی‌ماه) باد شدید شمال شرقی (۴۲-۳۶ کیلومتر در ساعت) در مناطق شرقی و مرکزی استان، تنگه هرمز، جزایر شرقی خلیج‌فارس و دریای عمان و مواج شدن دریا به‌ویژه تنگه هرمز تا ۱۸۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.

سی‌سی پور ادامه داد: در روز پنجشنبه (۲۶ دی‌ماه) باد نسبتاً  شدید شمال شرقی (۳۶ کیلومتر در ساعت) در مناطق شرقی و مرکزی استان، تنگه هرمز و دریای عمان  و مواج شدن دریا تا ۱۲۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در مناطق دریایی  رگبار باران و رعدوبرق و وزش باد نسبتاً شدید  و مواج شدن دریا و در مناطق شرقی و مرکزی استان وزش باد شدید و ماندگاری هوای نسبتاً سرد را خواهیم داشت ازاین‌رو توصیه می‌شود تمهیدات لازم در خصوص ایمنی سفرهای دریایی  صورت پذیرد.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.