مزدا ۳ چینی در ایران عرضه می‌شود معوقات رتبه‌بندی معلمان چه‌زمانی پرداخت می‌شود؟ لکسوس هم می‌خواهد پیکاپ بسازد پیام های جداگانه ابراهیم رئیسی به پادشاه عربستان و محمد بن سلمان
بخشدار هرمز اعلام کرد:

حذف سوله ۷۰ ساله خاک سرخ از مقابل قلعه پرتغالی‌ها

بخشدار جزیره هرمز گفت: سوله خاک سرخ هرمز به دلیل قرار گرفتن در حریم قلعه تاریخی پرتغالی ها بزودی تخریب می شود.

       بازخبر /    سید مجد الدین حسینی در گفت و گو با  ایسنا، منطقه خلیج فارس، در این خصوص افزود: طی پیگیری های مستمری که برای تعیین تکلیف سوله جنب قلعه هرمز از آذر ماه سال گذاشته شد، در حاشیه جلسه ای که به درخواست اداره کل تعاون با حضور شرکت بهره بردار خاک سرخ در فرمانداری داشتیم مقرر شد در گام نخست سوله‌ی خاک سرخ هرمز از مقابل بنای تاریخی قلعه حذف شود.

وی با بیان اینکه موضوع حذف سوله ی خاک سرخ خواست عمومی نیز بود، تصریح کرد: پرونده حذف این بنا توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از سال ۹۱ کلید خورد اما بنا به دلایل گوناگونی این موضوع محقق نشد تا این که طی روزهای اخیر در حاشیه جلسه مشکلات معدن خاک سرخ و بعد از آن که قریب به هفت  ساعت طول کشید، این خواسته عمومی با امضای توافق نامه‌ای میسر شد.

این مقام مسئول اضافه کرد: حامیان بناهای باستانی و تاریخی و همچنین فعالان محیط زیستی و گردشگری همواره به جد این مطالبه را داشتند که سوله دید قلعه تاریخی قلعه را مسدود کرده و در عین حال ایرادات محیط زیستی را مطرح می کردند که خوشبختانه اعلام خبر این توافق‌نامه می تواند باعث خشنودی عموم مردم، فعالان گردشگری شود.

حسینی در پایان اشاره کرد: پروژه خط ساحلی که به همت استاندار هرمزگان از اسکله مسافربری هرمز تا قلعه به بهره برداری رسید، با برداشتن سوله نازیبا و مخروبه کنار قلعه زیبایی دوچندانی به ارمغان می‌آورد و ابراز امیدواری کرد با کمک و حمایت مردم، مسولان و فعالان گردشگری، هرمز را به منطقه ای مطلوب برای صنعت گردشگری تبدیل کنیم.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *