هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
شکایت الاهلی از استقلال به دلیل استفاده از بازیکن غیرمجاز! حمایت جو بایدن از برداشتن پروانه مالکیت معنوی واکسن کرونا مرحله سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونای ایران – کوبا در بندرعباس آغاز شد هرمزگان مجوز واردات واکسن کرونا دریافت کرد

هشدار نماینده اهواز نسبت به تداوم بی‌مهری‌ها به مردم خوزستان

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی تداوم بی‌مهری‌ها به مردم خوزستان را موجب بروز مشکلات امنیتی در این استان عنوان کرد.

بازخبر /  جواد کاظم‌نسب، اظهار کرد: امروز من از جانب مردمی صحبت می‌کنم که در کنار رودخانه‌های کرخه، دز، کارون، جراحی و زهره سکونت دارند اما هم لبان آنها خشک و تشنه است و هم مزارع و زمین‌هایشان خشک و لم‌یزرع شده است و این به بی‌تدبیری وزارتخانه‌های نیرو و جهاد کشاورزی بر می‌گردد.

وی با بیان اینکه «۳۴۵ هزار هکتار از اراضی حاصلخیز و مستعد خوزستان تبدیل به کانون ریزگرد شده است» یادآور شد: متاسفانه وزارت نیرو و جهاد کشاورزی نیز به کشت این زمین‌ها بی‌توجهی کرده و آب مورد نیاز را به این اراضی نرساندند که این امر باعث تبدیل آنها به کانون ریزگرد شده است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه «مردم خرمشهر، آبادان، شادگان و حتی کلان شهر اهواز از نظر آب شرب مشکل دارند» یادآور شد: آب شرب مردم در این مناطق شور است در عین حال مردم شاهد هستند که در کشورهای حوزه خلیج چه خدماتی به مردم داده می‌شود. این در حالی است که ما در خوزستان نفت، آب، پتروشیمی، فولاد، بنادر، کشاورزی، نخلستان‌های خرما و مرز مشترک با عراق داریم اما مردم از مواهب آن بهره‌مند نمی‌شوند و تنها آلایندگی و خشکی رودخانه‌ها نصیب‌شان می‌شود.

کاظم‌نسب با طرح این سوال که مدیریت کلان آب استان چه اقدامی برای بهبود وضعیت مردم خوزستان انجام داده؟ اظهار کرد: وزارتخانه‌های نیرو و جهاد کشاورزی چه کاری برای تامین آب کشاورزی و مهار ریزگردها انجام داده‌اند. با توجه به گزارش‌های رسیده از کمیسیون انرژی و کارشناسان وزارت نیرو، پشت سدهای کرخه و دز آب مورد نیاز وجود دارد اما این آب آزاد نمی‌شود. فرزندان ما همچنین امکان اشتغال به کار در حوزه نفت را پیدا نمی‌کنند، حداقل اجازه دهیم آنها روی زمین‌هایشان کار کنند، اگر آب را رها کنیم آنها امکان کشت و استفاده از آب سالم را پیدا می‌کنند و امنیت در استان خوزستان هم برقرار می‌شود.

نماینده مردم اهواز در مجلس با انتقاد از آنچه بی‌عدالتی وزارت نیرو در انتقال بی‌رویه آب از سرشاخه‌های کارون به نقاط دیگر می‌خواند، افزود: خشک کردن نخلستان‌ها و مزارع، تبدیل زمین‌های حاصلخیز به کانون ریزگرد از مهمترین مشکلات مردم است و بزرگ‌ترین مشکل هم امروز آب شرب است و شاهد این هستیم که اکثر مناطق خوزستان آب شرب شور دارند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: گرمای نزدیک به ۵۵ درجه، نبود آب، بیکاری، عدم ترمیم و تعمیر و بازسازی خرمشهر و آبادان دست به دست هم می‌دهد که خدای نکرده خللی در امنیت استان خوزستان ایجاد شود و من در همین رابطه به وزارت نیرو و وزارت جهاد کشاورزی هشدار می‌دهم که نسبت به حل مشکل در اسرع وقت اقدام کنند و اجازه ندهند دشمنان به جای آنها ورود کنند. مردم خوزستان مردم نجیبی هستند و هشت سال جنگ تحمیلی را تحمل کرده‌اند اما دیگر تحمل این بی‌مهری‌ها را ندارند.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.