چند نکته درباره مصرف زیاد بادام بایدها و نبایدهای تغذیه در فصل بهار تاثیر ارتباط روانی پایدار میان والدین و کودکان در بزرگسالی مقایسه نرم‌افزار اتوکد و رویت – کدام نرم‌افزار بهتر است؟
وزیر اطلاعات در پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم:

اجازه عرض اندام به جریان‌های تروریستی را نمی‌دهیم/‌ ۱۵۰۰ جوان ایرانی ‌را از پیوستن به داعش‌ منصرف کردیم

وزیر اطلاعات با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای عدم پیوستن به گروه‌های ترویستی گفت: بیش از ۱۵۰۰ جوانی ایرانی که قصد پیوستن به داعش را داشتند شناسایی کرده و بر اساس موضع قرآن و رسول اکرم با آن‌ها صحبت کردیم و از پیوستن آن‌ها به داعش جلوگیری کردیم.

بازخبر/ حجت‌الاسلام سید‌محمود علوی ظهر امروز پیش از خطبه‌های نماز جمعه که در مصلی قدس برگزار شد، اظهار داشت: وزارت اطلاعات هیچگاه تنها نبوده ‌و نهادهای مؤثر امنیت نظیرسپاه و بسیج و قوه قضائیه در راستای ایجاد امنیت همراه وزارت اطلاعات هستند.

وزیر اطلاعات با اشاره به همیاری و کمک ملت با وزارت اطلاعات افزود: مردم هر جا که حرکت مشکوکی را مشاهده کردند با ۱۱۳ و ستاد خبر تماس گرفتند و موارد زیادی توطئه‌های ضد‌امنیتی برای سربازان گمنام امام زمان (عج) کشف و به مقابله با آنها پرداختند.

علوی بیان کرد: امروز وزارت اطلاعات به عنوان مادر جامعه اطلاعاتی که یک همدلی در مجموعه جامعه اطلاعاتی ایجاد شده گام برداشته و با عزمی راسخ و اراده پولادین در راستای صیانت از امنیت کشور فعالیت می‌کند.

وی با اشاره به رسالت وزرات اطلاعات عنوان کرد: وزارت اطلاعات در راستای ایجاد امنیت و آرامش جامعه به فعالیت می‌پردازد، یکی از اساسی‌ترین وظایف حکومت برقراری امنیت برای جامعه اسلامی است.

وزیر اطلاعات با اشاره به حدیثی از امیرالمؤمنین (ع) تصریح کرد: امام علی (ع) فرمودندکه خدایا می دانی برای این دنبال حکومت نیستیم که به وسیله حکومت به مال برسیم و جیب خود را پر کنیم بلکه تعلیمات دین و احکام اسلام درجامعه پیاده شود و بخش‌هایی که دچار فساد شده است اصلاح شود و بندگان مظلومت احساس امنیت کنند.

علوی با اشاره به حدیثی از رسول خدا بیان کرد: پیامبر (ص) فرمودند که در یک سرزمین هنگامی که شهروندان احساس امنیت نکنند خیر و برکتی وجود نخواهد داشت و اگر می‌خواهید کشورتان به خیر و برکت برسد باید امنیت همراه با دل خوش ایجاد شود.

وی با بیان اینکه ایجاد امنیت مهم‌ترین وظیفه نظام اسلامی است، عنوان کرد: مردم باید احساس امنیت داشته باشند و فضا را امنیتی حس نکنند، وزارت اطلاعات بر اساس منویات اهل بیت (ع) و رهبر معظم انقلاب نقشه راه وزارت را تنظیم کرده و بر اساس معارف اسلامی کار خود را دنبال می‌کند.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: مقام معظم رهبری تاکید کردند که باید جذب حداکثری و دفع حداقلی داشته باشیم و بر این اساس تلاش می‌کنیم مردم را به سوی نظام اسلامی جذب کنیم.

علوی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای عدم پیوستن به گروه‌های ترویستی افزود: وزارت اطلاعات هنگامی که مشاهده کند برخی افراد در حال جذب به گروه‌های تروریستی هستند پیش از آنکه جذب شوند و مشاهده شود که نشانه‌های ملحق شدن آن‌ها وجوددارد به سوی آن‌ها رفته و آن‌ها را متوجه مسیراشتباه شان می‌کند.

وی با بیان اینکه باید جوانان را از پیوستن به جریان تروریستی داعش برحذر داریم، گفت: بیش از ۱۵۰۰ جوانی که قصد پیوستن به داعش را داشتند شناسایی کرده و دعوت کردیم و گاهی در قالب بازداشت آن‌ها را فراخواندیم و بر اساس موضع قرآن و رسول اکرم با آن‌ها صحبت کردیم و از پیوستن آن‌ها به داعش جلرگیری کردیم.

وزیر اطلاعات بیان کرد: امام علی (ع) فرمودند ارزش پییشگیری بهتر از درمان است و انسانی که راه را اشتباه می‌رود پیش از آنکه منحرف شود باید نجات دهیم.

علوی وحدت را مهم‌ترین نیاز جامعه دانست و عنوان کرد: وزارت اطلاعات برای انسجام ملی و براساس منویات رهبر معظم انقلاب کار خود را دنبال می‌کند و در این مسیر از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

وی تصریح کرد: اساس کار را بر وحدت و همدلی و برادری قرار دادیم، با داشتن دشمنان بی شماری که در دنیا وجود دارد اصلاً روا نیست که خدای نکرده در برابر هم قرار بگیریم و فرصت‌ها را برای مقابله هدر دهیم.

وزیر اطلاعات با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم گفت: امت اسلام با یکدیگر درگیر نشوند چون زمین‌گیر شده و ابهت آن‌ها از بین می‌رود، اگر می‌خواهیم اسلام قوی داشته باشیم و انقلاب با عزت به راه خود ادامه دهد باید در راستای ولایت گام برداریم.

علوی با بیان اینکه با خدا عهد بستیم که بدون گرایش به مسائل سیاسی در فعالیت‌های خود گام برداریم، گفت: وزارت اطلاعات هیچ زمانی متعلق به جریان سیاسی نبوده و برای همه نیروهای فعال در نظام و جامعه احترام قائل است و برای آن‌ها این حق را قائل است که در مسیر نظام فعالیت کرده و در انتخابات شرکت کنند اما هیچ‌گاه برای تضعیف و یا قوی شدن جریانی فعالیت نمی‌کند چون این اقدام از نظر شرعی حرام است.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه باید با دشمن به سختی برخورد و در دل آن‌ها هراس ایجاد کرد، اظهار داشت: وزارت اطلاعات اجازه عرض اندام و فعالیت به جریان‌های تروریستی را نمی‌دهد، دل‌های سربازان گمنام امام زمان (عج) نسبت به مردم پر از محبت و نسبت به دشمنان اسلام لبریز از خشم است، وزارت اطلاعات به گونه ای عمل کرده که تیم‌های تروریستی به صورت کامل زیر ذره‌بین هستند و از اقدام امنیتی آن‌ها پیشگیری می‌کنیم.

علوی با بیان اینکه خداوند نخستین ایجاد کننده امنیت برای انسان‌ها است و نامش برای بندگان خدا آرام بخش است، بیان کرد: دل‌ها با یاد خداوند آرامش پیدا می‌کند، وزارت اطلاعات با تاسی به رهبرمعظم انقلاب به مرحله ای رسیده است که مردم با شنیدن نام آن احساس آرامش می‌کنند.

پسندیدم(2)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی: ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *