چرا ویزای استارتاپ کانادا؟ چرا وزارت بهداشت بر سبوس‌دار کردن «نان» تاکید دارد؟ یک عامل عجیب که خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می‌دهد ۵ عادت غذایی مؤثر برای مبارزه با التهاب

موگرینی: مبادلات بازرگانی ایران و اروپا افزایشی باور نکردنی داشته است

رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: چندین کانال برای همکاری ایران و اتحادیه اروپا گشوده‌ایم و به آرامی و پیوسته کانال‌ها را می‌گشاییم و همکاری‌ها را تحقق می‌بخشیم.

 باز خبر, علی‌اکبر صالحی و فدریکا موگرینی در این دیدار که روز پنج‌شنبه انجام شد، درباره روند اجرای برجام و مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد، گفت‌وگو کردند.

هم‌چنین دو طرف درباره مشکلات پولی و بانکی که به دنبال تحریم‌ها آمریکا علیه کشورمان هم‌چنان پس از اجرای برجام وجود دارد به بحث پرداختند.

فدریکا موگرینی رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از این دیدار گفت: طرف ایرانی و اروپایی توافق‌نامه برجام را به طور کامل اجرا کردند. ما برجام را اجرا کرده‌ایم. هنوز مشکلات جزیی وجود دارد که هر دو طرف می‌توانند بر آن غلبه کنند.
وی گفت: درباره مشکل بانک‌داری به طور خاص ما و شخص من بانک‌های اروپایی را به رفتن به ایران و مشارکت در طرح‌های توسعه تشویق می‌کنیم. وقتی دیدم در شش ماه اخیر مبادلات بازرگانی ایران و اتحادیه اروپا افزایشی باور نکردنی یافته است، خیلی امیدوار شدم. ما به افزایش مبادلات خود در بخش بازرگانی و بخش‌های دانشگاهی، تحقیقاتی، علمی، فن‌آوری، فرهنگ و انرژی ادامه خواهیم داد.

موگرینی افزود: چندین کانال برای همکاری ایران و اتحادیه اروپا گشوده‌ایم و به آرامی، اما پیوسته، کانال‌ها را می‌گشاییم و همکاری را تحقق می‌بخشیم.

وی گفت که به نتیجه‌بخش بودن این همکاری‌ها در نظام بانکی خوش‌بین است.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *