مقایسه خط چشم دائم با شید چشم فایروال چیست؟ آشنایی با انواع فایروال و بهترین برندهای موجود در بازار لیست بهترین موسسه حسابداری در تهران درآمد تعمیرات موبایل در ایران و خارج

کراکر: ایران و آمریکا در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل دیداری ندارند

دستیار وزیر امور خارجه آمریکا گفت هیچ دیداری بین مقام های آمریکا و ایران در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در دستور کار نیست.

باز خبر,به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ شبا کراکر دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور سازمان های بین المللی در گفتگویی ویژه، اولویت های دولت آمریکا را در جریان هفتاد و یکمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل درنیویورک تشریح و تاکید کرد؛ هیچ دیدار دوجانبه ای بین مقام های آمریکا و ایران در حاشیه مجمع عمومی برنامه ریزی نشده است.

کراکر گفت: «همچون هشت سال گذشته، دولت آمریکا از این گردهمایی دیپلماتیک بین المللی منحصر به فرد برای پیشبرد اهداف چندجانبه خود استفاده خواهد کرد.»

دستیار وزیر امور خارجه ی آمریکا در امور سازمان های بین المللی افزود: «در نشست سال جاری سه اولویت برتر در دستور کار هیئت آمریکایی قرار دارد: نخست واکنش انسان دوستانه، دوم صلح و امنیت و اولویت سوم هم مقابله با تروریسم و افراط گرایی خشونت آمیز است.

کراکر سپس به دامنه و گستره ی بحران جهانی پناهجویان اشاره کرد و افزود: « نشست سران در پاسخ به درد و رنجی برگزار می شود که این بحران بر نظام بشردوستانه وارد می آورد.

کراکر در پاسخ به پرسشی درباره دیدار احتمالی جان کری با همتای ایرانی خود یا هر گونه رویداد دوجانبه دیگری در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل بر سر روند اجرای توافق هسته ای نیز تاکید کرد؛ چنین دیداری در دستور کار نیست اما اگر قرار باشد دیداری صورت گیرد اطلاع رسانی می شود.

مارک تونر، دستیار سخنگوی وزارت امور خارجه ی آمریکا نیز در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه ایران و آمریکا روابط دیپلماتیک ندارند و اگر هر گونه دیداری بین مقام های دو کشور صورت گیرد در قالب دیدار دوجانبه نخواهد بود تاکید کرد: «وزیر امور خارجه کری پیشتر دیدارهای دوجانبه ای با وزیر امور خارجه ظریف داشته است.

اما هم اکنون چنین دیداری در دستور کار نیست. اما واژه “دوجانبه” به دیدارهای بین دوکشور اشاره دارد و فرقی نمی کند دوطرف روابط دیپلماتیک داشته باشند یا خیر.»

کراکر در پاسخ به پرسشی درباره نشست روز چهارشنبه ی شورای امنیت بر سر بحران در سوریه و اینکه آیا وزیر امور خارجه کری و همتای روسی او سرگی لاوروف می خواهند از این فرصت استفاده کنند و برای برقراری صلح در سوریه اقدام نمایند گفت: سخن گفتن از صلح کمی زود است.

وزیر امور خارجه دیروز درباره گفتگوهایش با روس ها به تفضیل سخن گفت و با توجه به اینکه توقف درگیری ها تازه وارد مرحله اجرا شده است وی می خواهد از این فرصت استفاده کند و نظر دیگر اعضای شورا را نیز بشنود.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *