چرا ویزای استارتاپ کانادا؟ چرا وزارت بهداشت بر سبوس‌دار کردن «نان» تاکید دارد؟ یک عامل عجیب که خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می‌دهد ۵ عادت غذایی مؤثر برای مبارزه با التهاب

هاشمی رفسنجانی: متأسفانه برخی با جناح بازی درصدد مصادره دستاوردهای دفاع مقدس و انحصارطلبی هستند

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بعضی‌ها با همه مکنت مالی که دارند، هیچ توجهی به نیازهای دیگران ندارند.

 باز خبر به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، صبح امروز(چهارشنبه ۲۴ شهریور) در مراسم تجلیل از قهرمانان مسابقات خاورمیانه ـ ترکیه ۲۰۱۴ و تجلیل از روسای برتر استانی سال ۹۴ فدراسیونهای ورزشی بنیاد بیماران خاص و پیوند اعضا، با اشاره به تلفیق تلخی و شیرینی در روحیات و بیماری و سلامتی در جسم انسان، گفت: براساس راز آفرینش، تمام حرکات و سکنات هر یک از اعضای بدن درسی برای شناختن بهتر آفریدگاری است که زمین و آسمان، انسان را خلق کرده است.

وی با یادآوری این شعر سعدی شیرازی که «بنی آدم اعضای یک پیکرند/ که در آفرینش ز یک گوهرند»، به روایتی از پیامبر مکرّم اسلام(ص) در خصوص شباهت جامعه با پیکر انسان اشاره کرد و ادامه داد: وقتی با هم دوستی و نسبت به هم احساس و عاطفه داشته باشیم و غم و شادی دیگران، غم و شادی ما باشد، جامعه ما موفق است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان سوابق فرهنگی و تمدنی ایران در طول تاریخ، تصریح کرد: ملت ایران از لحاظ تعاطف و محبت به هم نوع، در بین ملتهای دنیا سرآمد است.

هاشمی رفسنجانی با تشریح عوامل مثبت و منفی برای بقا یا تخریب اخلاق اسلامی و انسانی در جامعه‌ بشری، به خصوص در جوامعی که ادعای برخورداری از اخلاق اسلامی می‌کنند، اظهار کرد: آن روز که جامعه دچار خودخواهی شود، باید منتظر خطر باشیم، چون مطمئناً آن جامعه از رحمت خدا محروم می‌شود.

وی با بیان این جمله که «همه اعضای جامعه باید به نیازهای همدیگر توجه داشته باشند»، گفت: بعضی‌ها با همه مکنت مالی که دارند، هیچ توجهی به نیازهای دیگران ندارند و بعضی‌ها اندک مال و نان خود را با نیازمندان می‌خورند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر این نکته که «اگر با هم باشیم، هیچ دشمن خارجی نمی‌تواند ما را شکست دهد»، به شرایط روحی، عاطفی و همدلی و برادری اوایل انقلاب اشاره کرد وافزود: نیروهای نظامی و مردمی با رشادت و از خود گذشتگی، ارتش بعث را که از طرف شرق، غرب، ارتجاع و ستون پنجم منافقین، همه‌گونه حمایتهای مالی، نظامی‌، اطلاعاتی، جاسوسی و تبلیغاتی می‌شد، شکست دادند و پس از جنگ زیربناهای کشور را ساختند. ولی متأسفانه برخی با جناح بازی و سوء استفاده درصدد مصادره دستاوردهای دفاع مقدس و انحصار طلبی هستند.

هاشمی رفسنجانی با تشریح اخلاقیات اسلامی و یادآوری سوابق تمدنی و فرهنگی مردم ایران در تاریخ، ادامه داد: برای تقویت روح برادری در جامعه به اخلاقیات اسلام و آداب ایرانیان اصیل برگردیم.

وی با اشاره به اوضاع بیماران خاص در اولین سالهای دهه هفتاد، گفت: یک بیمار برای دیالیز، مجبور بود از راه طولانی روستا و شهر، خود را به تهران برساند اما امروز خدا را شکر در همه جای کشور، وسایل اولیه بیماران خاص وجود دارد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ورزش را عامل اصلی برای تقویت روحی بیماران خاص دانست و با اشاره به ویژگی‌های میادین ورزشی، مخصوصاً در میادین قهرمانی، گفت: خدا را شکر روح پهلوانی در ورزشکاران ایرانی هست که حتی در میادین ورزش قهرمانی، اخلاق را رعایت می‌کنند.

وی با ابراز خوشحالی از موفقیتهای جوانان ایرانی در میادین ورزشی بین‌المللی، به درخشش ورزشکاران در المپیک ۲۰۱۶ ریو اشاره کرد و افزود: نکته ظریف در وجود ورزشکاران و قهرمانان ایرانی، توجه خاص آنان به علم و دانش است که امسال از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی ۵ نفر در المپیک مدال آوردند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تأکید بر توصیه‌های فراوان قرآن برای گسترش روحیه ایثار در جامعه، گفت: از کسانی که مقدمات آسایش روحی نیازمندان را فراهم و یا از کسانی که با کمکهای مادی، برای کم کردن رنج بیماران تلاش می‌کنند، تشکر می‌کنیم که بهترین عبادتها را انجام می‌دهند.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *