اهرم معاملاتی چه ویژگی هایی دارد؟ چرا ویزای استارتاپ کانادا؟ چرا وزارت بهداشت بر سبوس‌دار کردن «نان» تاکید دارد؟ یک عامل عجیب که خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می‌دهد

بیش از ۷۰ درصد کانسارهای دنیا در ایران قرار دارد

معاون اول رییس جمهور اظهار کرد: مطالعات ژئوفیزیک هوایی امکان نشان می دهد که از ۴۵ نوع محیط مناسب برای تشکیل کانسارها در دنیا، ۳۵ محیط آن در ایران وجود دارد.

باز خبر,به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت:

«بازدید امروزم از مرکز پژوهش های کاربردی و اکتشافات معدنی سازمان زمین شناسی ایران برای من که پدرم معدن کار بود و از ابتدا به این رشته علاقمند بودم و دوره ای نیز مسئولیت وزارت صنایع و معادن را بر عهده داشتم، فرصتی ارزشمند بود تا از نزدیک در جریان آخرین مطالعات و دستاوردهای علمی و تحقیقاتی این مرکز قرار بگیرم.

تاکنون اکتشاف و استخراج مواد معدنی کشور عمدتا از معادن سطحی صورت می پذیرفت اما اکنون مطالعات ژئوفیزیک هوایی امکان تولید اطلاعات دقیق تری از وجود مواد معدنی و کانی های موجود در اعماق زمین در اختیار می گذارد که می تواند تحول بزرگی در بخش معدن کشور ایجاد کند. این مطالعات نشان می دهد که از ۴۵ نوع محیط مناسب برای تشکیل کانسارها در دنیا، ۳۵ محیط آن در ایران وجود دارد که ظرفیت کم نظیری برای کشورمان در حوزه معدن است».

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی: ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *