فایروال چیست؟ آشنایی با انواع فایروال و بهترین برندهای موجود در بازار لیست بهترین موسسه حسابداری در تهران درآمد تعمیرات موبایل در ایران و خارج کاور لباس طلقی

نمایندگان مجلس مسافرت خارجی را دوست دارند

سایت تابناک در انتقاد از سفر برخی نمایندگان به بازی‌های پارالمپیک برزیل نوشت:خرداد ماه سال ۹۳، بود که در جریان بازیهای جام جهانی برزیل صحبت از سفر قریب الوقوع یک عضو کمیسیون اصل نود مجلس به ریودوژانیرو مطرح شد، در آن زمان قرار بود حمید رسایی به عنوان عضو کمیسیون اصل نود در اردوگاه تیم ملی ایران حضور پیدا کند و از نزدیک مسابقات جام‌ جهانی برزیل را رصد کند.

 باز خبر, رئیس کمیسیون اصل ۹۰ خانه ملت، خبر از سفر رسایی نماینده مردم تهران و رئیس کمیته مبارزه با فساد این کمیسیون به کشور برزیل در پی برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال را داد. وی درباره دلایل سفر رسایی به برزیل، گفت: آقای رسایی به عنوان رئیس کمیته مبارزه با مفاسد و همچنین مسئول پرونده فساد در فوتبال توسط کمیسیون اصل ۹۰ و مجلس به برزیل سفر می‌کند؛ در بررسی‌های کمیسیون، مجموعه گزارشاتی مربوط به جام جهانی نیز داشتیم که به همین سان تصمیم گرفته شد آقای رسایی برای بررسی مسائل به برزیل اعزام شوند.

انتشار این خبر کافی بود تا انتقادات بی‌سابقه‌ای علیه وی شکل گیرد و رسایی در مرکزاین حملات قرار گیرد، نکته جالب اینکه محمدرضا تابش، نماینده اردکان در کانون این انتقادات قرار داشت.

تابش در مصاحبه ای گفته بود: اگر هر نماینده ای از طرف مجلس به ماموریت اعزام شود یا همراه وزیر یا مسئولی به جایی برود، هزینه‌اش از اعتبارات اختصاص گرفته دولتی خواهد بود. این درحالیست که براساس قانون، درصورتی که وی با این عنوان به برزیل برود، می تواند از «حق ماموریت» هم بهره ببرد!

حال بعد از گذشت دو سال بار دیگر تاریخ تکرار شده اما این بار به جای نماینده اصول گرای مجلس پنج عضو لیست امید راهی رقابت های ریو شدند، مسافران این سفر را نیز غلامرضا تاجگردون رییس کمیسیون برنامه و بودجه، طیبه سیاوشی و فاطمه ذوالقدر به نمایندگی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس و غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم رشت در مجلس و عضو هیات‌رییسه فدراسیون جانبازان و معلولان و همچنین محمد رضا تابش به عنوان رئیس فراکسیون ورزش تشکیل می دهند.

نکته تاسف بار این حرکت نمایندگان در جایی است که تعدادی از مربیان و مسئولان تیم‌ها‌ی ایرانی از حضور در بازی‌ها‌ی المپیک به دلیل آنچه مسئولان به عنوان صرفه جویی در هزینه ها عنوان می کنند از این سفر بازماندند یا اعزام آنها پس از فشارهای فراوان رسانه‌ها‌ با تاخیر و اما و اگرهای بسیاری صورت گرفت؛ همچون سیما لیموچی مربی تیم ملی پینگ‌پنگ بانوان که در ابتدا با اعزامش به مسابقات المپیک مخالفت شد اما در نهایت با پادرمیانی دفتر ریاست جمهوری توانست بازیکن تیمش را پس از چند روز تاخیر همراهی کند. اما در سویی دیگر ۵ تن از نمایندگان مجلس به راحتی و با بهره‌گیری از بودجه عمومی کشور، تهران را به مقصد ریو ترک کرده‌اند!

گویا علاقه نمایندگان به سفر های خارجی و سیاحت در آنسوی مرزها تمامی نداردو تنها بر اساس یک قانون نانوشته از مجلسی به مجلس دیگر منتقل می‌شود. در مجلس نهم حواشی پیرامون این نوع سفرها به وفور یافت می شد و دامنه آن از مسافرت بهارستانی‌ها‌ به آلمان برای شرکت در سمینار یونجه تا سفر به هند برزیل و آفریقا گسترده بود.

جدای از اینکه نمایندگان علاقه مند به سفرهای خارجی حق ماموریت، آن هم به دلار، از بیت المال دریافت می‌کنند، سوال این است که هزینه های سفر این نمایندگان به برزیل از کجا تامین شده است. مهدی کیایی مدیر کل روابط عمومی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با تابناک، ضمن تایید خبر سفر پنج نماینده به برزیل در خصوص هزینه های این سفر گفت: این نماینده ها با هزینه مجلس به این سفر نرفته اند و مجلس تعهدی در خصوص این سفر ندارد.

اما محمود صادقی، عضو فراکسیون امید و نماینده مردم تهران در این باره گفته است: «طبق پیگیری‌های من، کمیته ملی المپیک سهمیه‌ای به نمایندگان مجلس اختصاص داده که در فراکسیون ورزش مجلس، فراکسیون زنان و خانواده و همینطور کمیسیون برنامه و بودجه قرعه کشی صورت گرفته است که ۵ نفر انتخاب شده اند. از همین روی بودجه این سفر را کمیته ملی المپیک تامین کرده است یعنی از منبع دولتی هزینه این سفر تامین می شود.

بنا بر گفته این نماینده مجلس سفراین افراد تنها جنبه تشریفاتی و تفریحی دارد، بنابراین هزینه سفر این نماینده ها چه از طرف مجلس و چه از طرف کمیته ملی المپیک تامین شده باشد از جیب مردم خارج شده است.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی: ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *