مقایسه خط چشم دائم با شید چشم فایروال چیست؟ آشنایی با انواع فایروال و بهترین برندهای موجود در بازار لیست بهترین موسسه حسابداری در تهران درآمد تعمیرات موبایل در ایران و خارج

شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان خود را برای انتخابات سال آینده آماده می‌کند

یک عضو شورای عالی انتخاباتی اصلاح‌طلبان گفت: سازو کار هر انتخاباتی با انتخابات بعدی متفاوت است؛ برای رسیدن به نتیجه مثبت شورای عالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان متفاوت از انتخابات مجلس دهم خود را برای انتخابات ریاست‌جمهوری آتی آماده می‌کند.

بازخبر ، یک عضو شورای عالی انتخاباتی اصلاح‌طلبان گفت: سازو کار هر انتخاباتی با انتخابات بعدی متفاوت است؛ برای رسیدن به نتیجه مثبت شورای عالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان متفاوت از انتخابات مجلس دهم خود را برای انتخابات ریاست‌جمهوری آتی آماده می‌کند.

آذر منصوری در گفت‌وگو با ایسنا، در ارتباط با علل شکل‌گیری شورای عالی انتخاباتی اصلاح طلبان اظهار کرد: آنچه که مبنای تشکیل شورای عالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان شد، دغدغه‌ای بود که در انتخابات گذشته پیش‌روی جریان اصلاح طلب قرار گرفت؛ با توجه به شرایط آن زمان شکل گیری ائتلاف و رسیدن به یک انسجام  برای اصلاح طلبان امری ضروری بود که توانستند به آن دست پیدا کنند.

وی همچنین با بیان دلایل ابقاء این شورا گفت: مجموعه نظرات افراد و احزاب اصلاح‌طلب این بود که راه و روشی که شورای عالی در سال ۹۵-۹۴  طی کرد، ادامه پیدا کند؛ چرا که همه‌ عقیده داشتند با ادامه‌ی همین مسیر در انتخابات بعدی هم شورای عالی گام های مهمی برمی‌دارد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه تصریح کرد: آنچه که بیش از سایر نکات در مجموعه جلسات شورای عالی سیاستگذاری مطرح شده بود توجه به سازوکار موثر و دموکراتیک‌تر برای ادامه‌ی کار شورای عالی بوده است ؛ همچنین برداشته شدن یک گام به پیش توسط اصلاح‌طلبان در انتخابات آتی نیز از دیگر اهداف ادامه‌ی کار است.

وی  با بیان‌اینکه اصلاح‌طلبان  در انتخابات گذشته مقدورترین نتیجه‌ای که ممکن بود را به دست آوردند گفت: نتیجه ‌درخشانی که در انتخابات هفت اسفند با تمام محدودیت‌های موجود به دست آمد نتیجه‌ای مبتنی بر ائتلاف و انسجام بود.

این عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت‌ ایران ‌اسلامی با اشاره به نقاط ضعف و قوت شورای عالی انتخاباتی اصلاح طلبان خاطرنشان کرد: مسلما هر برنامه‌ی اجرا شده ای به آسیب شناسی نیاز دارد؛ ما نیز بعد از انتخابات به این فکر کردیم که شورای عالی را آسیب شناسی کنیم تا نقاط موفقیت و ضعفمان  شناساسی شود.

وی دلیل تاکید شورای عالی بر آسیب‌شناسی جدی را  برای حرکت‌های آتی این ائتلاف اصلاح‌طلبی دانست و گفت: امیدواریم بتوانیم نقدهایی که به این شورا وارد شده را برطرف کرده و با قدرت و صلاحیت بیش‌تری برای انتخابات آتی حرکت کنیم.

منصوری با اشاره به تفاوت‌های ساختاری انتخابات مجلس با انتخابات ریاست‌جمهوری اظهار کرد: همانطور که انتخابات مجلس به لحاظ پیچیدی و روش فعالیت با انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ متفاوت بود،باید بدانیم که انتخابات سال ۹۶ نیز از انتخابات مجلس دهم متفاوت خواهد بود؛ بنابراین این ائتلاف به تناسب انتخاباتی که برگذار می شود و با علم به پیچیدگی هایی که در هر انتخابات وجود دارد باید قدم بردارد.

وی همچنین افزود: به همین دلیل است که می گویم باید عملکرد گذشته خود را آسیب شناسی کنیم تا با توجه به  نظرات مجموعه کسانی که به نوعی در این شورا اثر گذار بودند، چه در مرکز و چه در سراسر کشور، انتخابات سال اتی را با موفقیت پشت‌سر بگذاریم.

منصوری گفت: با توجه به اینکه این ائتلاف و سازوکارش توانسته به نتیجه مناسب دست پیدا کند، فکر می کنم خوب است تا اطلاع ثانوی دغدغه اصلی مجموعه اصلاح طلبان حفظ و پیشبرد این ائتلاف حداکثری باشد و در ادامه ضمن برطرف کردن ایرادات و نقدها بتواند از حداکثر کارآمدی و کارایی در انتخابات آینده بر خوردار باشد.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو یادآور شد: براساس نظارت مجموعه اصلاح طلبان ، به نظر می رسد این ائتلاف و انسجام با اصلاح رویکردها و روش‌هایش پاسخگوی نیاز اصلاح طلبان در انتخابات آتی باشد.

منصوری در پایان با اشاره به اظهارات اخیر محمدرضا عارف مبنی بر انصراف از ریاست شورای عالی گفت: قاعدتا هر نوع تغییری که قرار باشد در این شورا صورت بگیرد، مانند دوره ‌گذشته بر اساس روندی دموکراتیک خواهد بود. مجموعه احزاب عضو شورای عالی به زودی در مورد انتخاب رئیس،هیئت رئیسه و تقسیم‌کارها تصمیم‌خواهد گرفت. تا آن زمان آقای عارف ریاست شورا را بر عهده خواهند داشت.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی: ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *