یک عامل عجیب که خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می‌دهد ۵ عادت غذایی مؤثر برای مبارزه با التهاب ثبت رکورد طولانی‌ترین مدت زندگی با قلب پیوندی در گینس چرا باید روزانه فیبر کافی دریافت کنیم؟

هاشمی تختی : مسؤولان حفاظت محیط زیست نسبت اسکله خمیر نگاه واقع‌بینانه‌تری داشته باشند

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان گفت: نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان صرف احداث اسکله چندمنظوره بندرخمیر شده است و مسؤولان حفاظت محیط زیست باید نسبت به رفع مشکلات این پروژه ملی نگاه واقع‌بینانه‌تری داشته باشند.

بازخبر ، حسین هاشمی‌تختی صبح امروز در نشستی که پیرامون مسائل و مشکلات اسکله چندمنظوره بندرخمیر و چگونگی رفع این موانع در سالن فرمانداری بندرخمیر برگزار شد با بیان اینکه به وعده‌های خود در مورد پیگیری مطالبات مردم پایبند است، اظهار داشت: ما به‌عنوان نمایندگان مردم نسبت به رفع مشکل مجتمع بندری خمیر تا حد توان، پیگیر این موضوع بوده و به قولی که به مردم شریف بندرخمیر داده‌ایم پایبند خواهیم بود ضمن اینکه دید همه مسؤولان و نمایندگان نسبت به این قضایا مثبت است.

وی با بیان اینکه برای ساخت مجتمع بندری خمیر در حال حاضر بیش از ۱۰ میلیارد تومان هزینه شده است، تصریح کرد: در حال حاضر نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان صرف احداث مجتمع چندمنظوره بندرخمیر شده است و مسؤولان حفاظت محیط زیست باید نسبت به رفع مشکلات این پروژه ملی نگاه واقع‌بینانه‌تری داشته باشند.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان افزود: در حال حاضر اقتصاد دریایی شهر بندرخمیر با توجه به قدمت طولانی به حالت راکد در آمده بوده و تنها انتظار مردم از مسؤولان، حل مشکلات مجتمع بندری و رونق دوباره آن است.

هاشمی‌تختی همچنین خطاب به مسؤولان محیط زیست گفت: با توجه به هزینه‌ای که در بخش ساخت اسکله چندمنظوره خمیر صورت گرفته و همچنین شوقی که با این کار در مردم ایجاد شده است، باید به‌دنبال رفع مشکل بود و نباید به مسائل چالشی پرداخته شود.

وی ادامه داد: اگر ما دنبال مسیر قانونی برای رفع مشکل معیشتی مردم نباشیم ناخودآگاه مردم به خلاف خواهند افتاد، چراکه زمینه قاچاق کالا در بندرخمیر فراهم است.

نماینده مردم بندرعباس، حاجی‌آباد، قشم، بندرخمیر و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به قدمت این بندر و وابستگی مردم به دریا نباید بحث انتقال آن به شهر دیگر ملاک باشد بلکه ملاک باید رفع مشکل پیش‌آمده با توجه به صرف هزینه‌ها و چگونگی جلوگیری از آسیب‌های بعدی باشد.

هاشمی‌تختی در ادامه گفت: گرچه حفاظت از محیط زیست شرط است اما کار و معیشت مردم ضروری‌تر به‌نظر می‌رسد و نباید زندگی و معیشت مردم فراموش شود.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در پایان اظهاراتش از نمایندگان محیط زیست درخواست کرد با توجه به ضرورت و نیاز این شهر به داشتن اسکله چندمنظوره این موضوع را به مرکز منعکس کنند و کارشناسان محیط زیست نیز درباره رفع مشکلات بعدی این پروژه نظر دهند و مردم را در قبال حفاظت از محیط زیست آگاه سازند.

منبع: فارس

 

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی: ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *