اهرم معاملاتی چه ویژگی هایی دارد؟ چرا ویزای استارتاپ کانادا؟ چرا وزارت بهداشت بر سبوس‌دار کردن «نان» تاکید دارد؟ یک عامل عجیب که خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می‌دهد
جروزالم پست گزارش داد:

پیش درآمد روزنامه صهیونیستی از انتخابات ۹۶/ احمدی نژاد یا روحانی؟

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که رئیس جمهور پیشین ایران تنها ۸ درصد با روحانی فاصله دارد، در حالی که سال گذشته این اختلاف ۲۷ درصد بوده است.

به گزارش بازخبر،روزنامه صهیونیستی جروزالم پست (Jpost) در گزارشی با عنوان “بازگشت محمود احمدی نژاد” به نظرسنجی‌هایی که اخیرا در ایران انجام شده پرداخت و نوشت: یک نظرسنجی  نشان می دهد که رئیس جمهور پیشین ایران تنها ۸ درصد با روحانی فاصله دارد، در حالی که سال گذشته، این اختلاف ۲۷ درصد بوده است.

این روزنامه نوشت: اکنون کاملا مشخص است که رئیس جمهور پیشین ایران قصد دارد تا دوباره به عرصه سیاسی بازگردد. او فعالیت‌های سیاسی خود را با سخنرانی در مسجد نارمک تهران آغاز کرده و در مورد دارایی‌های بلوکه شده ایران در آمریکا به اوباما نامه نوشته است. باید دید که آیا این تلاش‌های سیاسی می تواند به رئیس جمهور شدن او کمک کند یا نه؟

جروزالم پست افزود: اکنون نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که رئیس جمهور پیشین ایران تنها ۸ درصد با روحانی فاصله دارد، در حالی که سال گذشته این اختلاف ۲۷ درصد بوده است. آیا وی می‌تواند برای تصدی این پست کلیدی در ایران، صلاحیت کافی را اخذ کند یا نه؟

احمدی نژاد در سال ۲۰۰۵ فرد محبوب رهبر عالی ایران بود، اما در اوایل سال ۲۰۰۸ برخی از سیاست‌های اقتصادی‌اش موفقیت آمیز نبود و رفته رفته انتقادات به عملکرد وی افزایش یافت. در سال ۲۰۰۹ نیز انتخابات ریاست جمهوری با تنش‌های زیادی روبرو شد و بعد از آن پست‌های کلیدی که احمدی نژاد به «مشایی» می‌داد، جنجال زیادی برپا کرد.

این روزنامه در پایان نوشت: نباید قدرت شورای نگهبان را در ایران فراموش کرد. این شورا سابقه رد صلاحیت رئیس جمهور پیشین ایران را داشته است. سابقه و عملکرد احمدی نژاد را کسی فراموش نکرده و مشخص است که او دشمنان زیادی دارد. اکنون باید دید که آیا سابقه او با توجه به بهبود نیافتن اوضاع اقتصادی در دوران روحانی، می‌تواند به فراموشی سپرده شود؟ همه چیز با گذشت زمان روشن خواهد شد.

 

پسندیدم(1)نپسندیدم(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *