مقایسه خط چشم دائم با شید چشم فایروال چیست؟ آشنایی با انواع فایروال و بهترین برندهای موجود در بازار لیست بهترین موسسه حسابداری در تهران درآمد تعمیرات موبایل در ایران و خارج

صندوق توسعه ملی جهش عجیبی در بالا کشیدن اموال مردم دارد/ مجلس در قضیه FATF ساکت نباشد

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه در حال حاضر صندوق توسعه ملی جهش عجیبی در بالا کشیدن اموال مردم دارد، گفت: مجلس کجا است که به این مسائل نظارت کند؟

 باز خبر,به گزارش ایسنا آیت الله جنتی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به مسأله فیش‌های نجومی گفت:‌ من نمی‌دانم در جمهوری اسلامی ایران چطور این اتفاقات می‌افتد و اینگونه بیت المال را حراج کرده و به جیب می‌زنند. مجلس کجاست؟ چرا کسی نظارت نمی‌کند؟

وی ادامه داد:  من به نمایندگان مجلس گفته‌ام که اگر نظارت می‌کردند این طور نمی‌شد، در حال حاضر نیز خواسته ملت این است که این موضوع پیگیری شود و درباره متهمان و مقدار اتهاماتشان به صورت شفاف به مردم اطلاع رسانی شود.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه باید با خوی اشرافی‌گری مقابله شود،‌ تصریح کرد: اگر دولت بخواهد اعتماد مردم را داشته باشد باید موجبات سلب اعتماد آن‌ها را از بین ببرد. رسانه‌ها نیز در این رابطه خوب عمل کردند خدا خیرشان دهد. البته مکررا وعده داده می‌شود که با دریافت کنندگان این فیش‌های حقوقی و سوء استفاده کنندگان برخورد می‌شود اما تاکنون فقط ۱۳ یا ۱۴ مورد برخورد شده است. این برخوردها باید ادامه پیدا کند.

جنتی هم‌چنین اظهار کرد: صندوق توسعه ملی جهش عجیبی در بالا کشیدن اموال مردم دارد و حتی در موردی ۵۷ میلیون برداشت داشته که این‌ها مصیبت است.

وی افزود: برخی متهمان در هیأت‌های مدیره چند شرکت دخالت دارند و بعضا در ۲۳ هیأت مدیره عضو هستند و حتی از دستگاه‌های زیان‌ده و ورشکسته به این افراد پاداش داده می‌شود.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تاکید کرد که قضیه املاک هم باید پیگیری شود.

جنتی در بخش دیگری از سخنان خود به سالگرد فاجعه منا و بیانات مقام معظم رهبری در این رابطه اشاره کرد و گفت: مسأله منا قلب همه را خونین کرد. یک سال از آن واقعه گذشته و هفت هزار نفر در سرزمین امن الهی کشته شده‌اند. دنیا به کجا می‌رود؟ در حرم امن الهی حیوانات هم باید در امنیت باشند اما حجاج  خدا در حال احرام با لب تشنه کشته شدند و آن‌ها هم که نیمه جان بودند در کانتینر ریخته شده و بدون اینکه آبی به آن‌ها داده شود از دنیا رفتند. این اتفاق بسیار بی سابقه‌ای است و تعجب از این دنیا است.

دبیر شورای نگهبان خاطر نشان کرد: این دنیا ظلم‌کده و ظلمت‌کده است. ظلم همه جا را فرا گرفته است. ما بسیار داد و فریاد کردیم اما سایر کشورها در حالی که کشته‌های زیادی از کشورهای عربی، غیرعربی، سنی و غیرسنی بودند، دم نزدند و اصلا خون کشته‌های خود  را  از این جباران فرعون صفت آل سعود مطالبه نکردند. آدم دلش می سوزد که دنیا اینقدر ظلم پذیر است.

وی یادآور شد: امام بزرگوار ما فرمودند که این وهابی‌های پست بی خبر از خدا به سان خنجراند که همیشه از پشت به قلب مسلمانان فرو رفته‌اند.

جنتی با بیان اینکه جاهلیت قبل از اسلام در حال تکرار است، افزود: این‌ها از نسل همان ابوجهل‌ها و ابولهب‌ها هستند و هر چه می‌توانیم باید نسبت به آن‌ها اظهار تنفر و بیزاری کنیم.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران هم‌چنین بیان کرد: موضوع دیگر مسأله منافقین و نشر فایل صوتی آن شیخ ساده لوح که دل امام (ره) را خون کرد و آن دنیا باید جواب بدهد، است. این فایل صوتی را منتشر کردند و نظام و امام (ره) را محکوم کردند و ان‌شاء‌الله خدا از سر تقصیراتشان نگذرد که نمی‌گذرد. این فایل را منتشر کرده و به دست منافقین دادند و این حربه‌ای شد تا آن‌ها نظام ما را محکوم کنند و گویی خودمان خودمان را محکوم کردیم و حالا منافقینی که فرانسه و آمریکا از آن‌ها حمایت می‌کنند و هفده هزار نفر را در کشورمان شهید کردند  اینگونه برخورد کنند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امام (ره) در آن زمان حکم اسلام را اجرا کرد، گفت: مهدی هاشمی در آن زمان با حکم امام (ره) اعدام شد، عکس‌های همین صاحب فایل صوتی را از دیوار پایین کشیدند، امام (ره) او را کنار گذاشت و همه بهتشان زد. امام (ره) به حق کار کرد چون او منشا فساد بود و امام (ره) می‌خواست ریشه فساد را بکند.

وی یادآور شد : بعضی‌ها از رافت اسلامی می‌گویند اما اسلام هم رافت دارد و هم خشونت. خداوند هم رحمان است و هم عذاب الیم دارد. قرآن نیز از آن‌ها به عنوان محارب یاد می‌کند و می‌گوید که دستشان را ببرید ، پایشان را ببرید و یا تبعیدشان کنید.

دبیر شورای نگهبان هم‌چنین در خصوص توافق FATF نیز اظهار کرد: این هم چیز عجیب و غریبی است که نمی‌دانم با چه جراتی این سند محرمانه را امضا کردند. من این سند و متن انگلیسی آن را دیده‌ام، می‌خواهند به عنوان مبارزه با پول شویی اطلاعات مالی و بانکی ما را به دشمن بدهند. می‌خواهند خودمان، خودمان را تحریم کنیم.

جنتی ادامه داد: می‌خواهند افراد و نهادهایی که دشمن نمی‌پسندد را تحریم کنیم. می‌خواهند سپاه، نهادهای انقلابی و کسانی که خون و جان دادند و نظام را در هشت سال حفظ کردند و قرارگاه خاتم با خدمات زیادی که اکثریت از آن اطلاع ندارند تحریم کنیم. شما به چه جراتی این کار را می‌کنید؟

وی تاکید کرد: مجلس نباید در این قضیه ساکت باشد بلکه باید حق نظارتی خود را اعمال کند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران هم‌چنین گفت: اگر این اتفاق بیفتد باید فاتحه خیلی چیزها را بخوانیم و در مقابل دشمن تسلیم شویم. برای اینکه آمریکا راضی شود خودمان ، خودمان را تحریم کنیم تا به ما احسنت و آفرین بگویند.

وی افزود: ان‌شاء‌الله  نمی‌توانند این کار را بکنند بلکه جلویشان به خواست خدا گرفته شده و امضایشان را پس می‌گیرند. این موضوع باید درسی باشد تا همیشه خدا و انقلاب را در تصمیماتشان در نظر بگیرند.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *