اهرم معاملاتی چه ویژگی هایی دارد؟ چرا ویزای استارتاپ کانادا؟ چرا وزارت بهداشت بر سبوس‌دار کردن «نان» تاکید دارد؟ یک عامل عجیب که خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می‌دهد

۷۵۰ میلیون نفر در جهان بی‌سواد هستند

در پیام دبیرکل سازمان ملل متحد به مناسب روز جهانی سوادآموزی آمده است: ۷۵۰ میلیون بی‌سواد در جهان وجود دارد که ۱۱۵ میلیون نفر آنان را جوانان تشکیل می‌دهند.

 باز خبر,به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی سواد آموزی ۸ سپتامبر ۲۰۱۶ برابر با ۱۸ شهریور ماه جاری ضمن اعلام اینکه ۷۵۰ میلیون بی‌سواد در جهان وجود دارد که ۱۱۵ میلیون نفر آنان را جوانان تشکیل می‌دهند، تمامی دولت‌ها و شرکای آنان را فراخواند تا به تلاش جهانی برای سواد‌آموزی بپیوندند.

از مجموع افراد بی‌سواد جهان، دو سوم را زنان تشکیل می‌دهند؛ همچنین ۲۵۰ میلیون کودک که به سن مدرسه رفتن رسیده‌اند، فاقد مهارت‌های باسوادی هستند و ۱۲۴ میلیون کودک و نوجوان هیچگونه خدمات آموزشی و مدرسه‌ای دریافت نمی‌کنند.

در پیام بان‌کی‌مون آمده است: سوادآموزی در بطن دستور کار ۲۰۳۰ برای توسعه پایدار قرار دارد که اساس حقوق بشر، برابری جنسیتی و جوامع پایدار است؛ سواد در مسیر پایان دادن به فقر مطلق و ارتقای رفاه عمومی همه مردم، بنیادی است. از این رو آرمان‌های توسعه پایدار می‌خواهد دسترسی به آموزش با کیفیت و فرصت‌های یادگیری را در طول عمر همه مردم فراهم نماید.

هدف ۴ از آرمان‌های توسعه پایدار تضمین می‌کند همه جوانان سواد و حساب را خوب فرا گیرند و نسبت چشمگیری از افراد بالغ که فاقد این مهارت‌ها هستند نیز فرصت یادگیری خواندن، نوشتن و حساب کردن را به دست آورند.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *