چرا ویزای استارتاپ کانادا؟ چرا وزارت بهداشت بر سبوس‌دار کردن «نان» تاکید دارد؟ یک عامل عجیب که خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می‌دهد ۵ عادت غذایی مؤثر برای مبارزه با التهاب

انتقادات تند علم‌الهدی: دولت سر مردم کلاه گذاشت /نمایندگان دارند توطئه برپا می کنند

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی گفت: امروز با شرکت‌های آمریکایی و فرانسوی قرارداد می‌بندند که آنها مالکیت چاه نفت‌مان را در اختیار بگیرند. چنین کاری جز در عربستان سعودی اتفاق نیفتاده است.

باز خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی گفت: امروز با شرکت‌های آمریکایی و فرانسوی قرارداد می‌بندند که آنها مالکیت چاه نفت‌مان را در اختیار بگیرند. چنین کاری جز در عربستان سعودی اتفاق نیفتاده است.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امروز در گردهمایی ائمه جمعه خراسان‌رضوی اظهار داشت: جامعه ما یک جامعه بحرانی است و در هر مقطعی از زمان با یک بحران روبه‌رو هستیم که مدیریت این بحران اجتماعی برعهده ائمه‌جمعه است؛ برحسب موقعیتی که در ارتباطات اجتماعی با مردم داریم، اگر بتوانیم وظیفه خود را درستی انجام دهیم، بحران جامعه را مدیریت کرده‌ایم.

وی افزود: جامعه ما یک جامعه‌ باز سیاسی است و با آزادی گسترده‌ای که داریم در فضای مجازی می‌توان هر سخن و نظری را بیان کرد و این مساله در حرکت‌های مختلف جامعه ما و مدیریت کشور انگیزه‌های سیاسی ایجاد می‌کند. اگر در یک جامعه‌ای بحران‌ها مدیریت نشود، بحران‌های درگیر جریان‌های اجتماعی نیز قابل مدیریت نیست.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی تصریح کرد: امروز در جامعه مشکلات داخلی و خارجی داریم، به‌طوری که نظام اسلامی روز به روز در برخورد با استکبار با یک شگرد تازه‌ روبه‌رو است و نوع برخوردها با استکبار نیازمند شگردهای مختلف است.

آیت‌الله علم‌الهدی عنوان کرد: اگر رویکرد ثابتی را در حوزه مدیریت و برخورد با استکبار داشته باشیم طبیعی است که دشمن فرصت شگردهای تازه و رنگارنگ را برای مقابله ما نخواهد داشت، اما متاسفانه برخوردهای ما در موقعیت‌های مختلف یکنواخت نیست از این رو دشمن نیز به شگردهای تازه متوسل می‌شود تا ما دچار چالش و مشکل شویم.

وی بیان کرد: نوع برخوردهای ما در جریان‌های مختلف، یکسان و برابر نیست؛ یکی از برکات نظام جمهوری اسلامی این است که فرماندهی نظام برعهده مقام ولایت و رهبری است و در جبهه مقابله با دشمن فرماندهی و مقام ولایت قرار دارد.

امام جمعه مشهد مقدس تصریح کرد: مقام معظم رهبری بحث مقابله با استکبارستیزی را در اولویت قرار داده‌اند اما آن طور که باید، ما فرمایشات مقام معظم رهبری را پیگیری نمی‌کنیم و بر این اساس روزنه امید برای دشمن به وجود می‌آید و برحسب آن دشمن به شگردهای تازه‌ای متوسل می‌شود.

وی گفت: همیشه در زمینه استکبار در عرصه بین‌المللی ابتکار عمل را در دست داشتیم و دشمن انفعالی برخورد می‌کرد اما امروز ما در موقعیت انفعالی قرار می‌گیریم و ابتکار عمل در دست دشمن قرار می‌گیرد و این یک بحران قابل توجه در کشور ما است و اگر قرار باشد این بحران مدیریت نشود مشکلات بسیار زیادی را به وجود می‌آورد و سبب از دست دادن ابتکار عمل و انفعالی برخورد کردن ما ختم می‌شود.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: خوشبختانه تا به امروز ابتکار عمل را در رویارویی با دشمن در عرصه بین‌الملل و مدیریت منطقه در دست داشتیم و این از ویژگی‌ها و برکات مقام معظم رهبری و نظام مقدس جمهوری اسلامی است؛ امروز گاهی در لابی‌های سیاسی، استکبار موفقیت‌هایی را به‌دست می‌آورد تا با شگردهایی، سلطه خود را بر ما تحکیم کند اما این لابی‌ها برای دشمن التیام‌بخش نیست چرا‌که با اطاعت از مقام معظم رهبری و با یک حرکت ایشان و با برنامه‌ریزی لازم، تمام لابی‌ها سقوط می‌کند و از بین می‌رود؛ این در واقع نقطه موفقیت ما در این راه است.

امام‌جمعه مشهد‌ اظهار داشت: از آنجایی که دشمن نمی‌تواند پیش‌بینی کند ‌در مقابل شگردهای او چه حرکتی را اجرا خواهیم کرد و برای دشمن نامعلوم است، بنابراین شگردهای دشمن خنثی می‌شود اما اینکه ما با شگردهای دشمن و با لابی‌هایی که با جریان کارگزاری نظام دشمن دارد و ما با آن روبه‌رو هستیم و برای ما بحران ایجاد می‌کند، جای هیچ شبهه‌ای نیست.

وی خطاب به ائمه جماعات خراسان‌رضوی عنوان کرد: باید سطح بصیرت خود را نسبت به مسیر مقام معظم رهبری و خط ولایت هرچند وقت یکبار بررسی کنیم، تنها اینکه بگوییم تابع مقام معظم رهبری هستیم کفایت نمی‌کند و اینکه آیا مسیر رهبری را به گونه‌ای تشخیص داده‌ایم و توانسته‌ایم در جامعه این خط و مسیر را پیاده کنیم مهم است.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی افزود: اینکه ما منتظر باشیم تا مقام معظم رهبری مطلبی را امر کنند و ما اطاعت کنیم کفایت نمی‌کند؛ باید حوزه بصیرتمان به جایی برسد که در خط رهبری باشیم و مسیر و راهبرد رهبری برای ما مشخص باشد و در جریانات، قبل از اینکه مقام معظم رهبری وارد میدان شوند، ما وارد شویم.

آیت‌الله علم‌الهدی بیان کرد: در جنگ‌های سخت، وقتی یگ گردان سرباز را فرمانده، جلو می‌فرستاد، خودش مسئله را فرماندهی می‌کرد اما اگر در گردان هیچکس حرکت نکند و دشمن پاتک بزند، همه‌جا را تسخیر می‌کند، امروز ما نیز مسیر را یاد داریم اما راهبرد مقام معظم رهبری بالای سرمان قرار دارد و خط را برایمان مشخص کرده‌اند و باید جلو برویم و مقام معظم رهبری خودشان فرماندهی می‌کنند.

وی اظهار داشت: در مسئله و مسائلی که در کشور می‌گذرد باید حواسمان جمع باشد که عقب نمانیم و خطری که ائمه جمعه را تهدید می‌کند همین عقب افتادن از جریانات روز جامعه است؛ باید به دنبال طراحی عملیات برای باز پس‌گیری باشیم. برای این بازپس‌گیری باید هزینه کنیم و شهید بدهیم، در دوران بنی صدر ملعون این موضوع را برحسب مدیریت نابه‌جای بنی‌صدر بسیاری از موقعیت‌های ما را دشمن گرفت و برای باز پس‌گیری، شهدای زیادی را دادیم تا بتوانیم موقعیت‌های استراتژی کشور را باز پس بگیریم.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی افزود: اگر در جنگ نرم کوچکترین تأملی داشته باشیم، دشمن موقعیت‌ها را از ما می‌گیرد بنابراین باید حواسمان باشد ولو اینکه به هر قیمتی تمام شود، باید جلوی دشمن بایستیم تا موقعیت را از دست ندهیم چرا‌که این موقعیت فرهنگی و اقتصادی نظام است. بیدارسازی مردم و ایجاد بصیرت در دست ائمه‌جمعه است و باید موقعیت خودمان را در جامعه حفظ کنیم و دشمن به دنبال گرفتن این موقعیت‌ها در جنگ نرم است.

وی خاطرنشان کرد: وقتی در جنگ نرم دشمن در عرصه فرهنگ ورود پیدا کند یعنی ما یک موقعیت و معانی دینی را ‌از دست داده‌ایم و نباید بگذاریم ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی، بومی مردم جامعه ما شود؛ امروز دیگر به دنبال ایجاد مراکز فسق و فجور در تهران نیستند.

آیت‌الله علم‌الهدی عنوان کرد: جنگ، کشته و مجروح و جانباز دارد و در جنگ سخت، تیر خوردن و ترکش پیامد حضور است و در جنگ نرم نیز تمام حیثیت آدم از بین می‌رود و ضربه می‌خورد اما اگر وارد میدان جنگ نشویم دشمن جلو می‌آید و ما جوانمان را از دست می‌دهیم.

امام‌جمعه مشهد‌مقدس گفت: هوشنگ امیر احمدی یکی از دست‌نشانده‌های غربی است که مصیبت‌های زیادی را در دولت‌های قبلی ایجاد کرده و اخیراً نیز اظهار کرده «وضعیتی که در ایران وجود دارد، اگر در زمان مصدق بود، مصدق دق می‌کرد و می‌مُرد». فردی که در مقابل امام و انقلاب و نهضت نفت عددی نیست.

آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: این فرد، متهم به جاسوسی آمریکا و یک نیروی وابسته و سمبل غربگرایی است، اکنون در یک مثلث شوم همه چیز را از دست داده‌ایم و استقلالمان را از دست داده‌ایم، یک طرف این مثلث برجام است؛ برجامی که روز اول همه گفتند تا تحریم‌ها برداشته نشود مشکلات اقتصادی حل نمی‌شود و تمام تحریم‌ها وابسته به جریان انرژی هسته‌ای است؛ می‌گفتند تا انرژی هسته‌ای به توافق نرسد تحریم‌ها حذف نمی‌شود و به عنوان سیاست خارجی و راهگشای مشکلات هسته‌ای و اقتصادی این راه را باز کردند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: مکرر دولتمردان، رئیس جمهور و وزیر امور خارجه گفتند تحریم‌ها برداشته می‌شود و ما جشن رفع تحریم‌ها را می‌گیریم و بعد از اینکه تحریم‌ها برداشته و برجام به نتیجه نرسید گفتند ما برای رفع تحریم‌ها برجام را امضا نکردیم، پس سر مردم را کلاه گذاشتید اگر برجام برای رفع تحریم‌ها نبود؟

وی اظهار داشت: از روز اول گفتند تا تحریم‌ها برداشته نشود، مشکلات اقتصادی پابرجا است. اصلاً اصل مذاکرات به عنوان خط دولت فعلی برای حل مشکلات اقتصادی و رفع تحریم‌ها بود و مسئولان می‌گفتند تحریم‌ها برداشته می‌شود اما امروز می‌گویند «اصلاً ما برای رفع تحریم‌ها برجام را امضا نکردیم.» پس شما سر مردم را کلاه گذاشتید؟ این حرف‌هایی که زدید، دروغ بود؟

آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: یک طرف قضیه قراردادها بود و یک طرف دیگر بحث پولشویی‌ها است و دستگاه‌هایی که در روابط بانکی تحریم شده‌اند به مرحله خود تحریمی رسیده‌اند به طوری که بانک ملت به قرارگاه خاتم‌الانبیاء اعلام کرده که ما حساب شما را بلوکه می‌کنیم و شما یک نهاد تحریم شده هستید و اموال شما طبق قراردادی که با آمریکا داریم باید بلوکه شود. یکی از شعبه‌های بانک ملت به قرارگاه خاتم‌الانبیا اعلام کرده که اموالش بلوکه است و بانک سپه نیز به همین نسبت و به نوعی ما امروز به مرحله خود تحریمی رسیده‌ایم.

وی بیان کرد: قرارداد FATF نمونه دیگری است که کار را به مرحله خود تحریمی رسانده و یکی از شعبات بانک ملت به قرارگاه خاتم‌الانبیاء می‌گوید شما در لیست تحریمی هستید و ما نمی‌توانیم با شما رابطه اقتصادی داشته باشیم. پشت سرش هم بانک سپه به برخی نهادهای نظام گفته ما با شما ارتباط نخواهیم داشت. بانک‌های ما دارند خودمان را تحریم می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی با اشاره به بحث قراردادهای نفتی اظهار داشت: شاه به آمریکا رفت و ۲۰ سال نفت ایران را به آمریکا فروخت؛ آن روز در دنیا سر و صدا راه انداختیم اما در قراردادهای نفتی که با شرکت‌های آمریکایی، فرانسوی و اروپایی بسته شده برحسب بحث استخراج نفت و گاز یک پایگاه استخراج را مالک می‌شوند و مالکیت چاه نفت را در واقع به آمریکا می‌دهیم. امروز با شرکت‌های آمریکایی و فرانسوی قرارداد می‌بندند که آنها مالکیت چاه نفت‌مان را در اختیار بگیرند. چنین کاری جز در عربستان هم اتفاق نیفتاده است.

امام‌جمعه مشهد‌مقدس تصریح کرد: خداوند به نمایندگان مجلس انصاف بدهد که دقیقاً کاری که در قبال برجام انجام دادند، همان شگرد را دارند در این مسئله به کار می‌گیرند. معترضان را ساکت می‌کنند و همان توطئه برجام را پیاده می‌کنند؛ دشمن شگردی را به‌کار می‌گیرد که اگر بنا شد رهبر معظم انقلاب و طلبه‌های سربازشان بخواهند کاری انجام دهند، اینها نتوانند کاری انجام دهند.

وی افزود: رهبر انقلاب چندبار به بنده فرموده‌اند «هرچه به نظرتان خلاف رسید بگو اما التهاب در مردم ایجاد نکنید.» مردم را نگران نکنید اما در عین حل با بیانی که التهاب ایجاد نکند، مردم را نسبت به مشکلاتی که در کشور اتفاق می‌افتد آگاه کنیم.

آیت‌الله علم‌الهدی بیان کرد: ما نباید آرام بگیریم چرا که در درگاه وجود اقدس امام زمان(عج) مسئول هستیم. ما چه جوابی برای حضرت داریم؟ تریبون نماز جمعه، تریبون خدمت و دفاع از دین است. تریبون دفاع شخصی نیست. بنده نباید تریبون نماز جمعه را برای خودم استخدام کنم.

وی عنوان کرد: ما در جنگ قرار داریم و اگر نابود هم شویم از تریبون نماز جمعه برای دفاع از خود استفاده نمی‌کنیم. ما روایت داریم «لیس للاسلام الا رئیس واحد» اینکه ما بخواهیم حتی از افراد منتسب به ایشان در تریبون نماز جمعه دفاع کنیم، آن را به حساب مسائل شخصی می‌گذارند مطلب باید پیگیری شود اما از شخص دفاع نشود.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان‌رضوی با بیان اینکه همه کار دشمن این است که یک حرف فرهنگی را به اسم شخص بزند و با سرکوب آن شخص، موضوع فرهنگی را هم سرکوب کند خاطرنشان کرد: ما نباید آب به آسیاب دشمن بریزیم. دشمن می‌خواهد از دو قطبی کردن جامعه بهره‌برداری کند.

آیت الله علم الهدی بیان کرد: بحث بنده این بوده که هر لفظی بار فرهنگی خودش را دارد. بار فرهنگی لفظ «گردشگری» با «زیارت» متفاوت است و مشهد مقدس هم شهر زیارت است. این اصل حرف ما بود؛ زیارت هم شئونی دارد. ما مسئله کنسرت را به عنوان یکی از مصادیق گردشگری مطرح کردیم اما آنها آمدند به همین یک مصداق پر و بال دادند و نتیجه‌اش این بوده که قشر لائیک بی‌بند و بار کشور را منسجم کنند و به دنبال خودشان راه بیندازند.

وی افزود: آنها می‌خواهند کسی که در برابر هدف‌شان ایستادگی می‌کند، مورد حمله قرار دهند؛ روزی که بنده این حرف را زدم، اول رسانه‌های خارجی شروع به حمله کردند.کسانی که خود را پاسدار اخلاق می‌دانند، چرا در این قضیه ساکت شدند و نیامدند اصل قضیه را پیگیری کنند؟

پسندیدم(6)نپسندیدم(1)
کلمات کلیدی: ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *