فایروال چیست؟ آشنایی با انواع فایروال و بهترین برندهای موجود در بازار لیست بهترین موسسه حسابداری در تهران درآمد تعمیرات موبایل در ایران و خارج کاور لباس طلقی

توسعه روابط با همسایگان اولویت سیاست خارجی ایران/رشد آمار گردشگران ایران و آذربایجان در آینده

سفیر ایران در باکو روابط رو به گسترش تهران و باکو را به دلیل دارا بودن اشتراکات فرهنگی، دینی و تاریخی فراوان، مهم توصیف کرد و گفت: توسعه روابط با همسایگان و به خصوص جمهوری آذربایجان، در اولویت سیاست خارجی ایران قرار دارد.

 باز خبر, محسن پاک‌آیین سفیر جمهوری اسلامی ایران در دیدار با ابوالفضل قارایف وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان، با ارائه گزارشی از دوره ماموریت چهار ساله خود در جمهوری آذربایجان، حجم برنامه‌های انجام شده در حوزه فرهنگی را چشمگیر و قابل توجه دانست.

سفیر ایران با تاکید بر ضرورت گسترش و تعمیق هر چه بیشتر روابط فرهنگی گفت: سفر مقامات فرهنگی دو کشور عامل مهمی در گسترش و توسعه هر چه بیشتر روابط فرهنگی خواهد بود.

پاک‌آیین روابط رو به گسترش تهران و باکو را به دلیل دارا بودن اشتراکات فرهنگی، دینی و تاریخی فراوان مهم توصیف کرد و افزود: توسعه روابط با همسایگان و به خصوص جمهوری آذربایجان، در اولویت سیاست خارجی ایران قرار دارد.

وی امضای موافقتنامه گردشگری بین دو کشور در سفر اخیر رئیس‌جمهور ایران به باکو را مهم دانست و عنوان کرد: از این پس ما شاهد رشد آمار گردشگران دو کشور خواهیم بود.

در این دیدار که با حضور ابراهیم ابراهیمی رایزن فرهنگی سفارت انجام شد، قارایف وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان نیز با تقدیر از فعالیت‌های موثر سفیر ایران در دوره ماموریت دیپلماتیک خود، گفت: مشتاق سفر به ایران و برگزاری هفته فرهنگی آذربایجان هستم و امیدوارم در آینده نزدیک به تهران سفر کنم.

قارایف ایران و آذربایجان را کشورهایی با فرهنگ و تمدن مشترک و‌ دوست و برادر و دانست و ادامه داد: تمدن و فرهنگ موجود دو کشور مکمل یکدیگر بوده و هستند و باید در شناخت هر چه بیشتر فرهنگ و تمدن این دو کشور تلاش بیشتری صورت پذیرد.

وی افزود: بعد از امضای موافقتنامه گردشگری، یک موافقتنامه فرهنگی نیز امضا خواهیم کرد که این اقدام نیز گام مهمی در توسعه و تعمیق روابط و برنامه‌های آتی دو کشور خواهد بود.

وی همچنین آمادگی خود را برای حمایت از توسعه گردشگری بین اتباع دو کشور را اعلام و خاطرنشان کرد: سفر اتباع دو کشور، زمینه‌ساز ارتقای روابط دوستداران فرهنگ و هنر خواهد شد.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *