مقایسه خط چشم دائم با شید چشم فایروال چیست؟ آشنایی با انواع فایروال و بهترین برندهای موجود در بازار لیست بهترین موسسه حسابداری در تهران درآمد تعمیرات موبایل در ایران و خارج

رابطه ما با فرانسه ریشه‌ای است/در محکومیت اقدامات تروریستی در فرانسه تردید نکردیم

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در محکومیت اقدامات تروریستی در فرانسه تردید نکردیم، گفت: امیدواریم با مساعی مشترک ما و شما و دیگر کشورهایی که با تروریسم مخالفند، بتوانیم به تروریسم در غرب آسیا خاتمه دهیم.

 باز خبر,به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز (چهارشنبه) با «کلود بارتلون» رئیس مجلس ملی فرانسه و هیأت همراه در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار و گفت‌گو کرد.

ولایتی در این دیدار اظهار داشت: رابطه ما با فرانسه یک رابطه ریشه‌ای و طولانی است، این رابطه فراز و نشیب داشته اما هیچگاه خاطره بد و نگران کننده‌ای آنطور که با دیگر کشورها بوده، بین دو کشور ایران و فرانسه نبوده است.

وی ادامه داد: مردم ما سابقه استعماری از فرانسه در ذهن ندارند بلکه برعکس، سابقه مثبت فرهنگی دارند. بر همین اساس یک توقع همکاری فرهنگی در سطع متعالی بین دوطرف وجود دارد، گاهی کدورتی هم پیش می‌آید چون خلاف توقع اقدامی صورت می‌گیرد، ما فرانسه را به‌عنوان یک کشور فرهنگی می‌شناسیم.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه هر دو کشور ایران و فرانسه با تروریسم مخالفند، گفت: اگر این دیدارها ادامه پیدا کند، برداشت هایمان نیز از تروریسم به هم نزدیک می‌شود، ما در محکومیت اقدامات تروریستی در فرانسه تردید نکردیم و امیدواریم با مساعی مشترک ما و شما و دیگر کشورهایی که با تروریسم مخالفند، بتوانیم به تروریسم در غرب آسیا خاتمه دهیم.

وی تأکید کرد: امیدواریم به جایی برسیم که انچه که در این منطقه بصورت جنگ قبیله‌ای و مذهبی اتفاق می افتد، به پایان برسد و جنگ هایی که در سوریه و عراق و یمن است به پایان برسد.

ولایتی تصریح کرد: کشورهایی مانند فرانسه که سابقه طولانی در سوریه و لبنان دارند و ایران که نفوذ زیادی در منطقه دارد، می‌توانند با همکاری هم به این جنگ‌های خانمان سوز پایان دهند، ما معتقدیم فرانسه باید سیاست مستقل خود در منطقه را داشته باشد و ما حاضریم کمک کنیم به این سیاست مستقلی که براساس حفظ تمامیت ارضی کشورهای سوریه، لبنان و عراق است، چراکه ما با تجزیه طلبی در این کشورها مخالفیم چون باعث می‌شود این جنگ‌ها بدون انکه تمام شود، تا همیشه ادامه پیدا کند که این به ضرر منطقه و جهان است.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *