اهرم معاملاتی چه ویژگی هایی دارد؟ چرا ویزای استارتاپ کانادا؟ چرا وزارت بهداشت بر سبوس‌دار کردن «نان» تاکید دارد؟ یک عامل عجیب که خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می‌دهد

صادرات۱۳۷خودروی بالای۲۵۰۰سی‌سی منتفی شد

رئیس سازمان اموال تملیکی با اشاره به رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری درباره واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی به کشور تصریح کرد: بر این اساس ۱۳۷ خودروی مد نظر می‌تواند از طریق مزایده و مذاکره به داخل کشور وارد شود.

 باز خبر,رئیس سازمان اموال تملیکی با اشاره به رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری درباره واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی به کشور تصریح کرد: بر این اساس ۱۳۷ خودروی مد نظر می‌تواند از طریق مزایده و مذاکره به داخل کشور وارد شود.
امین دلیری در گفت‌وگو با فارس در مورد اینکه امروز هیأت عمومی دیوان عدالت اداری امروز رایی صادر کرده که خودروهای با قدرت بالای ۲۵۰۰ سی‌سی می‌تواند وارد کشور شوند، با این حساب وضعیت خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی متروکه که برنامه صادرات آن تهیه شد، چیست؟ اظهار داشت: این رای جنبه اجرایی دارد و صاحبان خودروهای متروکه باید تکلیف را روشن کنند.
رئیس سازمان اموال تملیکی تصریح کرد: این خودروها متروکه شده و اختیار تعیین تکلیف آن بر عهده سازمان اموال تملیکی شده است و با صاحب کالا برنامه‌ریزی برای آن ۲ حالت وجود دارد.
وی ادامه داد: می‌توان براساس مقررات مزایده برگزار کرد و در این مزایده شرکت کرده و خودروی خود را خریداری کنند.
مدیرعامل سازمان اموال تملیکی در پاسخ به این سوال که آیا نمی‌توان خودروهای متروکه بالای ۲۵۰۰ سی‌سی را طبق این مصوبه به صاحبان آنها بازگرداند، تصریح کرد: نمی‌توان پس داد چون ۲ مشکل داشتند. براساس مصوبه دولت امکان عرضه آنها در داخل وجود نداشت و طبق مقررات برای فروش یا صادرات در اختیار سازمان قرار گرفته، بنابراین صاحبان آن نقشی در فروش ندارند، اما درآمد حاصل از فروش به آنها تعلق می‌گیرد.
وی ادامه داد: صاحبان خودرو می‌توانند خودشان در برگزاری مزایده، خودروی خود را خریداری کرده، اما اولویتی برای صاحبان کالا وجود ندارد و با بالاترین قیمت پیشنهادی فروخته خواهد شد.
این مقام مسئول یادآور شد: در حال حاضر ۱۳۷ خودروی بالای ۲۵۰۰ سی‌سی متروکه وجود دارد که برنامه‌ریزی برای صادرات آنها شروع شده بود که با مصوبه امروز هیأت عمومی دیوان عدالت اداری باید از طریق مزایده فروخته شود و اگر امکان مزایده نداشت، در مذاکره با صاحبان آنها فروخته می‌شود.
دلیری با اشاره به اینکه رای دیوان عدالت اداری باید به صورت رسمی به سازمان برسد، عنوان کرد: پس از آن می‌توان در این رابطه تصمیم‌گیری دقیق داشت، اما روش کار همین است که توضیح دادم و با مصوبه جدید این خودروها می‌توانند به داخل کشور وارد شوند.
به گزارش فارس، شهریور ماه سال ۹۳ دولت ورود خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی به کشور را ممنوع کرد که با رای دیوان عدالت اداری به جای صادرات خودروهای متروکه شده به داخل خواهند آمد.
پسندیدم(0)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی: ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *