اهرم معاملاتی چه ویژگی هایی دارد؟ چرا ویزای استارتاپ کانادا؟ چرا وزارت بهداشت بر سبوس‌دار کردن «نان» تاکید دارد؟ یک عامل عجیب که خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می‌دهد

اشخاص غیر مرتبط با شهرداری تهران مسکنی دریافت نکرده اند

به گفته مشاور شهردار تهران، اشخاص غیر مرتبط با شهرداری تهران مسکنی دریافت نکرده اند و فقط کارکنان شهرداری تهران مشمول دریافت تسهیلات بوده اند.

باز خبر,به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمود صلاحی در گفت وگویی ویژه خبری درباره واگذاری مسکن به کارکنان شهرداری تهران گفت: موضوعی که در مورد واگذاری املاک اعلام شد درست نبود و کارشناس سازمان بازرسی گزارشی در قالب چند سوال پرسیده بود  و زمان پاسخگویی هم کم بود و گزارش رسمی سازمان بازرسی نبود.

وی ادامه داد: اشخاص غیر مرتبط با شهرداری تهران مسکنی دریافت نکرده اند.

صلاحی در پاسخ به این پرسش که چه تعداد از مدیران شهرداری خانه دریافت کرده اند، گفت: بیش از ۲۷ هزار واحد مسکونی واگذار شده که ۱۵۰ نفر آنها مدیر بودند و الباقی کارکنان شهرداری تهران بودند.

مشاور شهردار تهران بیان کرد: این مدیران هم حتما در تعاونی ثبت نام کرده اند و ما به افراد خانه نداده ایم به تعاونی واگذار کرده ایم.

وی به لیستی که در مورد واگذاری املاک به افراد خاص مطرح شده بود اشاره کرد و گفت:اسامی ۳۳ نفر آنها کذب محض بودند و الباقی از طریق تعاونی خانه دریافت کرده اند.

صلاحی با اشاره به وجود ۱۰۷ تعاونی مسکن شهرداری تهران گفت: برای واگذاری ها حتما افراد باید عضو تعاونی باشند و بر اساس مر قانون خانه ها واگذار شده است.

صلاحی بیان کرد: در منطقه یک حدود ۲ هزار واحد، در منطقه ۲ حدود هزار و ۵۰۰، در منطقه ۵، حدود ۳ هزار و ۳۰۰ و در منطقه ۲۲ بیش از ۹ هزار واحد مشکونی واگذار شده و الباقی در سایر مناطق بوده است.

به گفته صلاحی، شورای شهر در سال ۸۵ به شهرداری تهران اجازه داده تا تسهیلات و مسکن برای کارکنان ایجاد کنند.

وی تاکید کرد: همچنین تا سال گذشته شورا اجازه داده بود به هر فرد در تعاونی ۲۰ میلیون تومان در عوارض پروانه تخفیف داده شود و امسال این رقم به ۳۰ میلیون تومان رسیده است.

مشاور شهردار تهران با بیان اینکه ۲ سال گذشته سازمان بازرسی درخواست گزارش کرده بود؛ گفت: هر زمان بخواهند گزارش می دهیم و اشکالی وجود ندارد.

به گفته صلاحی، به زمین های واگذاری ۵۰ درصد تخفیف بر اساس قانون داده شده است.

وی تصریح کرد: کسانی می توانند در تعاونی ها عضو شوند که ۵ سال از خدمتشان در شهرداری تهران بگذرد.

ادامه دارد….

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی: ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *