اهرم معاملاتی چه ویژگی هایی دارد؟ چرا ویزای استارتاپ کانادا؟ چرا وزارت بهداشت بر سبوس‌دار کردن «نان» تاکید دارد؟ یک عامل عجیب که خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می‌دهد

اگر نمایندگان مجلس از وظایف خود کوتاهی کنند تحصن می‌کنیم/ تفاوت FATF و کاپیتولاسیون چیست؟

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در نامه‌ای به رئیس، اعضای هیئت رئیسه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواهان پاسخگویی به چهار سوال اساسی برای تنویر افکار عمومی به خصوص ۴۵ هزار استاد بسیجی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور شد.

به گزارش بازخبر به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج اساتید، سهراب صلاحی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در نامه‌ای به رئیس، اعضای هیئت رئیسه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواهان پاسخگویی به چهار سوال اساسی برای تنویر افکار عمومی به خصوص ۴۵ هزار استاد بسیجی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور شد.  ‌‌

در این نامه آمده است:به نظر می‌رسد شما از این واقعیت بی خبر نباشید که دولت‌های جنایتکار آمریکا برای مهار جمهوری اسلامی در دو دهه اخیر سه جنگ مباشرتی و نیابتی در عراق، لبنان و سوریه برپا کردند که به فضل خدای بزرگ و مدیریت هوشمندانه و شجاعانه امام المسلمین و اطاعات سربازان انقلاب و مقاومت اسلامی از معظم له به شکست انجامید.

صلاحی در این نامه آورده است: پس از آن بود که در سال ۹۱ دولت حیله‌گر آمریکا تقاضای مذاکره با ایران قدرتمند کرد، در حالی که در ۲۰۰۳ و با وجود تعهد سنگین دولت وقت ایران در یک نامه کتبی و تقاضای مذاکره با بوش پسر، رئیس جنایتکار دولت آمریکا به سفیر سوئیس در ایران که حافظ منافع آمریکا است، تشر زد که چرا نامه رئیس جمهور ایران را دریافت کرده‌ای ما به عراق آمده‌ایم که ایران را تنبیه کنیم، البته همه دنیا دیدند که این آمریکای جنایتکار بود که تنبیه و با بزرگترین شکست نظامی و سیاسی خود در عراق مواجه شد.

رئیس سازمان بسیج اساتید عنوان کرد: متاسفانه به جهت وقوع راهبردهای غلط در مذاکرات هسته‌ای که همه به دلیل خوش‌بینی و اعتماد به خصم کینه توز اتفاق افتاد، دشمن اینگونه تصور می‌کند که پروژه فشار به دولت یازدهم کارگر افتاده و باید شکست‌های پی در پی خود از انقلاب اسلامی را از این منظر پی گیری و جبران کند که متاسفانه در زمین‌گیر کردن صنعت هسته‌ای کشور نیز تا حدودی موفق و اکنون در پی ادامه آن از طریق عقد قراردادهای استعماری نفت و ایجاد کاپیتو لاسیون و تلاش برای تضعیف نیروهای نظامی کشور از زبان خودی‌ها برآمده است، از این رو آن مجلس استدعا دارد که برای تنویر افکار عمومی به خصوص ۴۵ هزار استاد بسیجی کشور به سئوالات زیر پاسخ دهد.

صلاحی ادامه داد: با وجود اینکه نقض برجام از سوی دولت عهدشکن آمریکا برای همه مبرهن است، چرا مجلس در تصمیم مقتضی و به خصوص وادار کردن دولت به انجام اقدام متقابل و مناسب منفعل است؟لطفاً پاسخ دهید که متن قراردادهایی که به وسیله انگلیسی‌ها و به نام وزارت نفت دولت یازدهم تدوین گردیده و دولت مصر به عملیاتی کردن آن است با قرارداد منحوس دارسی چه تفاوتی دارد که تاریخ، عاقدان آن قرارداد را لعن و نفرین می‌کند؟

رئیس سازمان بسیج اساتید عنوان کرد: توضیح فرمایید میان معاهده، بهتر بخوانید کاپیتولاسیون،  FATF و کاپیتولاسیونی که دولت کندی در اوایل دهه چهل به دولت ایران تحمیل کرد که از عوامل مهم موجده انقلاب اسلامی بود، چه تفاوتی است؟ حمایت و حفاظت از انقلاب و نظام مظلوم اسلامی و مسلمات آن که به وسیله امام راحل عظیم‌الشأن مشخص شده، پیشکش رفتار قبیله‌ای بعضی آقایان، اگر قرار است مجلس حتی در بحث حفاظت از استقلال کشور خاموش باشد و عاقد غافل، اگر بحث خیانت در میان نباشد، این کاپیتولاسیون را به برای استیضاح به صحن آن نکشاند، توضیح فرمایید وظیفه مجلس در حفاظت از استقلال کشور چیست؟

صلاحی در این نامه مطرح کرده است: همه می‌دانند و احتمالاً شما نمایندگان هم می‌دانید که تقویت بنیه دفاعی و نظامی کشور از اصول اسلامی و از تاکیدات مهم امام راحل عظیم‌الشأن است و تجربه سال‌های اخیر نیز بیش از گذشته ثابت کرده است که قدرت دفاعی و در رأس آن نیروهای جان برکف نظامی و انتظامی عامل اول اقتدار ملت ایران و نظام مقتدر جمهوری اسلامی است که امروز نه فقط حافظ ملت ایران از هجوم گرگ‌های زخمی است که در منطقه زوزه کشان منتظر کوچک‌ترین غفلتی تا خاک ایران عزیز را توبره کنند که به فضل خدای بزرگ در محاصره نیروهای انقلاب اسلامی قرار گرفته و هر روز افتضاح و شکست آنها افزون می‌شود، بلکه لنگرگاه ثبات منطقه  است.

رئیس سازمان بسیج اساتید در این نامه عنوان کرده است: سئوال این است که اگر مسئولی به دشمن اعلام کند که در دوره دوم دولت تدبیر و امید اقدام به انحلال نیروهای نظامی کشور خواهد شد، آیا نباید مورد سئوال و احیانا پی گیری شود که چنین خطی از سوی کدام نهادهای جاسوسی دشمن به این آقا القا شده است؟ آیا در هیچ یک از نظام‌های سیاسی جهان مورد مشابهی پیدا می‌شود که یک مسئول، خصم کینه توز کشور  را این چنین برای پی گیری اهداف سلطه طلبانه خود راهنمایی کند؟  سئوال دیگر این است که مجلس نسبت به این مسائل مهم در کجای کار قرار دارد؟ آیا نباید جرأت و شهامت این را داشته باشد که آقای هاشمی رفسنجانی را برای این مورد و دیگر موارد، مانند نفی قدرت موشکی ایران به مجلس و سئوال بکشاند تا دیگران حساب کار خود را کرده و در دفتر ریاست جمهوری یا در درون هیئت مذاکره کننده هسته‌ای جاسوس نگمارند؟

صلاحی در این نامه اضافه کرده است: در نهایت امیدواریم که مجلس به تعهدات و وظایف قانونی و شرعی خود عمل کند، درغیر این صورت، طبق وصیت امام راحل عظیم‌الشأن که فرمودند در صورتیکه مسئولان جمهوری اسلامی ایران در انجام وظیفه خود کوتاهی کردند مردم اجازه ندهند که اصول انقلاب اسلامی فراموش شود، نقل به مضمون، بسیجیان امام راحل و خلف صالح او، امام‌المسلمین و در پیشاپیش آنها اساتید نخبه و ارزشی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور در جلوی مجلس شورای اسلامی و با برافراشتن چادر و برای وادار کردن نمایندگان به انجام وظایف خود، اقدام به تحصن خواهیم کرد.

پسندیدم(1)نپسندیدم(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *