اهرم معاملاتی چه ویژگی هایی دارد؟ چرا ویزای استارتاپ کانادا؟ چرا وزارت بهداشت بر سبوس‌دار کردن «نان» تاکید دارد؟ یک عامل عجیب که خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می‌دهد

ایران هشتمین کشور تولید کننده عسل در جهان !

سال گذشته ۷۷ هزار تن عسل در کشور تولید شد که به معنای تولید ۱۱ کیلوگرم عسل به ازای هر فرد ایرانی است.

بازخبر / مرتضی رضایی رئیس موسسه تحقیقاتی علوم دامی کشور با اشاره به وجود شش میلیون و ۹۰۰ هزار کندوی زنبور عسل در کشور گفت: سال گذشته ۷۷ هزار تن عسل در کشور تولید شد که به معنای تولید ۱۱ کیلوگرم عسل به ازای هر فرد ایرانی است.

وی با بیان اینکه محصولاتی همچون شیر، مرغ، تخم مرغ و گوشت قرمز جز محصولات استراتژیک به شمار می‌رود گفت: این محصولات نقش غیرقابل انکاری در امنیت غذایی کشور دارد.

رضایی از تولید ۹ میلیون ۲۰۰ هزار تن شیر در سال گذشته خبر داد و گفت: با این میزان تولید سرانه تولید شیر کشور در سال ۹۴ به ۱۱۰ کیلوگرم رسید.
وی با اشاره به برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه دامپروری و کشاورزی عنوان کرد: ۵۰ درصد برنامه‌های این سیاست به حوزه کشاورزی و دامپروری به خصوص امنیت غذایی باز می‌گردد.
وی با بیان اینکه تولید محصولات دامپروری از ابتدای سال ۹۵ تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته پنج تا شش درصد رشد داشته است تصریح کرد: در سال گذشته ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تن شیر در کشور تولید شد که با این میزان تولید سرانه تولید شیر در کشور به ۱۱۰ کیلوگرم می‌رسد.
رئیس موسسه تحقیقاتی علوم دامی کشور افزود: میانگین تولید شیر در جهان ۱۷۰ کیلوگرم است اما در ایران تا پایان برنامه ششم این رقم باید به ۱۶۰ کیلوگرم برسد.
رضایی اعلام کرد: سال ۹۴ حدود ۸۱۰ هزار تن گوشت قرمز در کشور تولید شد و این رقم کمتر از نیاز داخلی است ،  این کمبود از طریق واردات تامین شد.
وی ادامه داد: در حال حاضر سرانه تولید گوشت قرمز در کشور ۱۰.۵ کیلوگرم می باشد و تا پایان برنامه ششم باید یک کیلوگرم به این رقم اضافه شود.
رضایی همچنین خاطر نشان کرد ؛ ایران در زمینه رشد تولید مرغ جز نخستین کشورهای جهان است به طوری که در سال ۹۴ تولید مرغ کشور به بیش از ۲ میلیون ۱۰۰ هزار تن رسید ، مرغ منبع مناسبی برای تامین پروتئین محسوب می‌شود و قرار است تا پایان برنامه ششم توسعه تولید این محصول به ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن برسد.
وی از تولید ۹۳۰ هزار تن تخم مرغ در سال ۹۴ خبر داد و عنوان کرد: تا پایان برنامه ششم تولید این محصول نیز باید به یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن برسد.

پسندیدم(2)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی: ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *