یک عامل عجیب که خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می‌دهد ۵ عادت غذایی مؤثر برای مبارزه با التهاب ثبت رکورد طولانی‌ترین مدت زندگی با قلب پیوندی در گینس چرا باید روزانه فیبر کافی دریافت کنیم؟

شرایط دریافت وام برای زوجین خانه‌اولی

مدیرعامل بانک مسکن با اعلام اجرای دستورالعمل تک رقمی شدن سود تسهیلات صندوق پس انداز یکم، گفت: به طور متوسط میزان اقساط این وام حدود ۳۵ درصد کاهش می یابد.

مسکن

بازخبر ، محمدهاشم بت شکن؛ مدیرعامل بانک مسکن به فاصله ۵ روز پس از تشریح جزئیات تک رقمی شدن سود تسهیلات مسکن خانه اولی ها یکبار دیگر در نشست خبری حاضر شد.

وی با بیان این که تمام هم و غم ما کمک به مسکن برای فعال شدن آن است، گفت: از سوی دیگر به دنبال پشتیبانی از خانوارهای کشور به ویژه متوسط را برای خانه دار شدن از طریق توانمندسازی فراهم کنیم.

وی یادآور شد: بانک مسکن در یکسال گذشته سبد خود را برای خانه دار شدن مردم کامل کرده است، در این راستا یکی از محصولات اصلی ما صندوق پس انداز یکم است که با شرط یکسال سپرده گذاری تا سقف ۸۰ میلیون تومان، ۶۰ و ۴۰ میلیون تومان وام پرداخت می شود.

وی با بیان این که یکی از دغدغه های ما میزان اقساط این وام بود، افزود: سود این تسهیلات ابتدا ۱۴ درصد بود که بر اساس ارزیابی های صورت گرفته مشخص شد میزان قسط بالاست. در این زمینه روند کاهشی سود تسهیلات آغاز شد و تک رقمی شد.

مدیرعامل بانک مسکن نرخ سود این تسهیلات در بافت های فرسوده را ۸ درصد اعلام کرد و گفت: از امروز دستورالعمل اجرایی سود تک رقمی به تمام شعب برای اجرا ابلاغ شد که میزان اقساط را به طور متوسط ۴۱ درصد کاهش (با نرخ ۸ درصدی) و ۳۲ درصدی برای نرخ سود ۹.۵ درصدی خواهد داد.

بت شکن دوشنبه هفته گذشته درباره تک رقمی شدن سود تسهیلات مسکن گفته بود: به طور متوسط برای تسهیلات ۶۰ میلیون تومانی سود به ۸ درصد تسهیلات کاهش یافته،‌۴۱ درصد اقساط متقاضیان کاهش می‌یابد. قبلا با نرخ ۱۴ درصد قسط ماهانه ۸۶۰ هزار تومان و امروز با نرخ سود ۸ درصد متقاضی ماهانه ۵۱۲ هزار تومان پرداخت می‌کند.

وی افزود: میزان متوسط قسط وام ۶۰ میلیون تومان به صورت پلکانی در بافت‌های فرسوده ۵۱۲ هزار تومان و با نرخ سود ۹.۵ درصدی حدود ۵۵۰ هزار تومان است. همچنین میزان اقساط ماهانه وام ۸۰ میلیون تومانی در تهران با سود ۸ درصدی (بافت فرسوده) ۶۸۳ هزار تومان و با سود ۹.۵ درصدی ۷۴۲ هزار تومان است.

مدیرعامل بانک مسکن یادآور شد: از سوی دیگر با توجه به تاکید دولت در احیای بافت فرسوده،‌به دنبال این بودیم که از چه راهی می‌توانیم با توجه به محدودیت‌های دولت نرخ سود تسهیلات بافت فرسوده را کاهش دهیم. در این راستا اولویت خاص برای این بافت در نظر گرفتیم و کمترین سود را نیز (۸ درصد) به این بخش اختصاص دادیم.

وی با اشاره به نرخ اوراق حق تقدم مسکن بیان کرد:‌ نرخ این اوراق چندی پیش افزایش یافت که بانک مسکن برای تعادل در قیمت عرضه اوراق را بیشتر کرد به طوریکه نرخ متوسط اوراق الان به ۸۵ هزار تومان کاهش یافته و فکر می‌کنیم روند کاهشی معمول خود را دنبال خواهد کرد.

بت شکن در خصوص کاهش نرخ سود اوراق حق تقدم نیز گفت: در حال بررسی این موضوع هستیم که به محض کامل شدن کاهش سود اوراق حق تقدم در دستور کار خواهد گرفت.

پسندیدم(2)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی: ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *