یک عامل عجیب که خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می‌دهد ۵ عادت غذایی مؤثر برای مبارزه با التهاب ثبت رکورد طولانی‌ترین مدت زندگی با قلب پیوندی در گینس چرا باید روزانه فیبر کافی دریافت کنیم؟
رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان تأکید کرد

هاشمی تختی : ضرورت توسعه راه‌های مواصلاتی هرمزگان

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان گفت: یکی از نیازهای توسعه هرمزگان، توسعه راه‌های مواصلاتی آن با توجه به رشد بنادر و صنایع مستقر در آن است تا در آینده با گره‌های ترافیکی و افزایش آمار تصادفات به علت تراکم خودروها در جاده‌ها نباشیم.

هاشمی تختی

بازخبر ، حسین هاشمی تختی ظهر امروز در جمع شماری از مردم بندرعباس اظهار کرد: یکی از مشکلات استان هرمزگان کمبود برخی از زیرساخت‌ها بخصوص در حوزه راه و آب است که دولت و مجلس مصمم هستند تا در قالب برنامه ششم توسعه کشور این محرومیت‌ها را برطرف کنند.

وی افزود: در حوزه راه بخصوص در حوزه راه روستایی با کمبود جدی مواجه هستیم به طوری که هم‌اکنون در مقایسه با شاخص‌های کشوری حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد عقب هستیم و باید به سرعت این کمبودها رفع شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در خانه ملت با بیان این که عزم خوبی در زمینه رفع کمبود راه‌های روستایی در استان شکل گرفته است، اضافه کرد: راه روستایی مناسب یکی از نیازهای جدی برای ماندگاری مردم در روستاها و رساندن امکانات مختلف به این مناطق است که بدون شک تأثیر بسیار خوبی در رشد خدمات بهداشتی و درمانی، خدمات رفاهی و امکانات توسعه‌ای و ارتباطی خواهد داشت.

هاشمی تختی در زمینه توسعه راه‌های مواصلاتی بین شهری نیز عنوان کرد: یکی از نیازهای توسعه استان هرمزگان، توسعه راه‌های مواصلاتی آن با توجه به رشد بنادر و صنایع مستقر در آن است تا در آینده با گره‌های ترافیکی و افزایش آمار تصادفات به علت تراکم خودروها در جاده‌ها نباشیم.

وی ادامه داد: انتظار ما این است که سهم بیشتری از اعتبارات ملی به توسعه هرمزگان بخصوص در زمینه رفع کمبودها و زیرساخت‌های مواصلاتی و حوزه بهداشت و درمان و عمران شهری و روستایی اختصاص یابد و لااقل تدابیری اندیشیده شود که بتوان سهم استان هرمزگان را از درآمدهای مالیاتی‌اش افزایش داد.

هاشمی تختی خاطرنشان کرد: به همراه مجموعه‌ نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی به دنبال رایزنی با وزارتخانه‌های مختلف برای یافتن راه‌هایی به منظور افزایش اعتبارات و توسعه زیرساخت‌های استان هستیم تا نقش استان هرمزگان در توسعه کشور افزایش یابد.

وی با بیان این که سرمایه‌گذاری ملی در توسعه استان هرمزگان به نفع کشور و به نفع ایران در ایجاد دست بالاتری در حوزه رقابت با کشورهای حاشیه‌ای خلیج فارس است، گفت: توسعه و عمران جزایر و سواحل و ایجاد بنادر و توسعه آنها، افزایش نقش‌پذیری در اقتصاد منطقه‌ای را به دنبال دارد.

وی اضافه کرد: دقت نظر مسؤولان عالی کشور نسبت به توسعه استان هرمزگان موجب شده تا نگاه‌ها به این استان به تدریج تغییر کند و اکنون عزم خوبی را در دولت برای کمک به پیشرفت و توسعه استان هرمزگان بخصوص در حوزه سواحل مکران شاهدیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس تصریح کرد: تقویت همدلی در استان و ایجاد عزم همه‌جانبه برای پیشرفت یک نیاز برای رشد و توسعه استان هرمزگان است و باید از این ظرفیت با تمام توان استفاده کرد.

 

پسندیدم(2)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی: ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *