مقایسه خط چشم دائم با شید چشم فایروال چیست؟ آشنایی با انواع فایروال و بهترین برندهای موجود در بازار لیست بهترین موسسه حسابداری در تهران درآمد تعمیرات موبایل در ایران و خارج

نتایج جدیدترین نظرسنجی‌ها از انتخابات آمریکا/ ترامپ صعود کرد

ترامپ به دلیل عملکرد ضعیف کلینتون طی هفته اخیر، توانست در نظرسنجی‌های ملی بار دیگر خود را به رقیبش برساند. با این حال کلینتون در ایالت‌های یازده‌گانه خاکستری این کشور توانست فاصله خود را با ترامپ کمی افزایش دهد.

بازخبر ،ترامپ به دلیل عملکرد ضعیف کلینتون طی هفته اخیر، توانست در نظرسنجی‌های ملی بار دیگر خود را به رقیبش برساند. با این حال کلینتون در ایالت‌های یازده‌گانه خاکستری این کشور توانست فاصله خود را با ترامپ کمی افزایش دهد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از تسنیم، پس از چند هفته پیشتازی بلامنازع هیلاری کلینتون در نظرسنجی‌های ملی در آمریکا، رقیب او دونالد ترامپ بالاخره توانست یکبار دیگر خود را به کلینتون برساند. با این حال نتایج نظرسنجی‌ها در ایالت‌های یازده‌گانه «خاکستری» این کشور نشان می‌دهد که کلینتون توانسته است اندکی دیگر خود را پیش بکشد.

نتایج نظرسنجی مشترک ایپسوس/ رویترز نیز که طی روزهای ۲۶ آگوست تا یک سپتامبر (۵ تا ۱۱ شهریور) انجام شده است، نشان می‌دهد که ترامپ با جلب ۴۰ درصد اقبال عمومی توانسته است به میزان یک درصد از کلینتون (۳۹ درصد) پیش بیافتد.

نظرسنجی مشترک مؤسسات آی.بی.دی/تی.آی.پی.پی. نیز که طی روزهای ۲۶ آگوست تا یک سپتامبر (۵ تا ۱۱ شهریور) انجام شده است، نشان داد که کلینتون (۴۴ درصد) تنها یک درصد از ترامپ (۴۳ درصد) جلوتر است.

نتایج نظرسنجی‌ مؤسسه راسموسن هم که طی روزهای ۲۹ و ۳۰ سپتامبر (۸ و ۹ شهریور) انجام شده است، نشان می‌دهد که ترامپ با جلب ۴۰ درصد اقبال عمومی، پس از مدت‌ها توانست از کلینتون (۳۹ درصد) پیش بیافتد.

نظرسنجی شبکه فاکس‌نیوز نیز که طی روزهای ۲۸ تا ۳۰ سپتامبر (۷ تا ۹ شهریور) انجام شد نیز نشان دهنده اختلاف دو درصدی کلینتون (۴۱ درصد) و ترامپ (۳۹ درصد) بود.

برای اجتناب از خطاهای نمونه‌گیری، در این بخش نگاهی به میانگین نظرسنجی‌های سراسری انجام شده در ایالات متحده طی یک هفته اخیر می‌اندازیم. نتایج نشان می‌دهند که کلینتون در مجموع با کسب ۴۳٫۲۳ درصد آرا همچنان بیش از ۲٫۹۳ درصد از ترامپ (با حدود ۴۰٫۳۰ درصد) پیش است، این در حالی که در هفته پیش از آن اختلاف این دو کمی بیشتر از ۵٫۴ درصد بود.

این در حالی است که اگر به میانگین نتایج نظرسنجی‌های سراسری انجام شده در آمریکا طی بازه زمانی «یک‌ماهه اخیر» نظری بیندازیم، مشاهده می‌شود که فاصله این دو رقیب طی هفته اخیر در قیاس با یک‌ماهه اخیر نیز کاهش یافته است.
طی یک‌ماهه اخیر، کلینتون و ترامپ در جلب اقبال عمومی به طور میانگین کمی بیش از ۵٫۶ درصد اختلاف داشتند که این میزان تفاوت در هفته اخیر به حدود ۲٫۹۳ درصد کاهش یافته است.


یازده ایالتِ خاکستریِ تعیین‌کننده
شهروندان آمریکایی در تمامی ۵۰ ایالت این کشور و پایتخت آن در انتخابات ریاست جمهوری نقش‌آفرینی می‌کنند، اما نتیجه رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری این کشور عملاً با آرای ۱۱ ایالت این کشور مشخص می‌شود، ایالت‌هایی که «خاکستری» نامیده می‌شوند، و به‌صورت سنتی و به‌خلاف دیگر مناطق، از آن‌ها انتظار نمی‌رود که از پیش، جهت‌گیری مشخص و قطعی حزبی داشته باشند.

این ۱۱ ایالت شامل کلرادو، فلوریدا، آیووا، میشیگان، نوادا، نیوهمپشایر، کارولینای شمالی، اوهایو، پنسیلوانیا، ویرجینیا و ویسکانسین هستند که در مجموع ۱۴۶ از ۵۳۸ رأی کالج الکترال را به خود اختصاص می‌دهند.
بررسی نتایج نظرسنجی‌های انجام شده طی ماه‌های اخیر در این یازده ایالت نیز گویای پیشتازی کلینتون بر ترامپ و افزایش فاصله این دو رقیب است. در واقع در تمامی این یازده ایالت، کلینتون توانسته است اقبال عمومی بیشتری را به خود جلب کند.
بیشترین اختلاف این دو رقیب در دو ایالت ویرجینیا و کلرادو است، جایی که کلینتون به ترتیب با جلب ۴۸٫۸ و ۴۶ درصد اقبال عمومی، به طور میانگین با فاصله‌ای ۱۱ درصدی از ترامپ (با ۳۷٫۸ و ۳۵ درصد) پیشی گرفته است.
کمترین اختلاف نیز مربوط به ایالت آیووا است که کلینتون (با ۴۱٫۴ درصد) توانسته اختلافی ۱ درصدی را با ترامپ (با ۴۰٫۴ درصد) داشته باشد.

در مجموع نیز با احتساب «میانگین وزنی» ــ که از ترکیب اقبال عمومی در تمامی این ایالت‌ها به هر یک از دو نامزد و تعداد آرای الکترال هر ایالت حاصل شده است ــ هیلاری کلینتون ۶٫۲ درصد جلوتر از ترامپ است، این در حالی است که اختلاف این دو براساس همین شاخص در هفته پیش برابر با ۶ درصد بود.

 

پسندیدم(1)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی: ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *