چند نکته درباره مصرف زیاد بادام بایدها و نبایدهای تغذیه در فصل بهار تاثیر ارتباط روانی پایدار میان والدین و کودکان در بزرگسالی مقایسه نرم‌افزار اتوکد و رویت – کدام نرم‌افزار بهتر است؟
الهامی: در حق مردم هرمزگان اجحاف می‌کنند

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان سکاندار فوتبال اصفهان شد

سه‌شنبه ۹ شهریورماه در خبری عجیب امیر مسعود هراتیان سکان‌دار فوتبال اصفهان شد اما این خبر ازآنجا عجیب بود که نام هراتیان برای هرمزگانی‌ها آشنا به نظر می‌رسید، بله مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان زمام فوتبال اصفهان را به دست گرفت!

بازخبر ،سه‌شنبه ۹ شهریورماه در خبری عجیب امیر مسعود هراتیان سکان‌دار فوتبال اصفهان شد اما این خبر ازآنجا عجیب بود که نام هراتیان برای هرمزگانی‌ها آشنا به نظر می‌رسید، بله مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان زمام فوتبال اصفهان را به دست گرفت!

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، این روزها ورزش هرمزگان به‌ویژه فوتبال در گرداب عجیب مشکلات مالی گردونه وار می‌چرخد بی‌آنکه حلالی برای مشکلاتش پیدا شود و نمونه آن مشکلات مالی تیم فوتسال آذرخش و حضور عجیب‌وغریب تیم آلومینیوم با یازده بازیکن در هفته نخست لیگ دسته دوم و عدم اتمام بازی به دلیل به حدنصاب نرسیدن تعداد بازیکنان!

۱۹ تیرماه سال ۹۴ بود که در انتصابی امیر مسعود هراتیان به سمت مدیرعامل و عضو جدید هیئت مدیر شرکت فولاد هرمزگان منصوب شد. شرکت فولاد هرمزگان جنوب با تولید سالانه یک و نیم میلیون تن شمش فولادی، جایگاه چهارم در تولید فولاد کشور را داشته و یکی از چند شرکتی است که سهام آن در سال ۸۹ توسط شرکت فولاد مبارکه اصفهان خریداری شد و شاید این موضوع چندان بی‌ارتباط به این انتصاب نبوده باشد!

در این سال‌ها هزاران بار اهالی ورزش شنیده‌اند که صنایع غرب استان به‌جز آلومینیوم المهدی در این سال‌ها گامی برای ورزش استان برنداشته‌اند و شاید شرکت فولاد هرمزگان با این سرمایه عظیم نمونه بارز آن است اما اکنون خبری در هفته گذشته نه‌تنها اهالی ورزش بلکه صنعتگران را به شوک فروبرد و آن‌هم انتخاب یک فرد غیر فوتبالی به‌عنوان رئیس هیئت فوتبال اصفهان و راه ندادن خبرنگاران در جلسه انتخابات؛ امیر مسعود هراتیان با ۲۶ رأی توانست به ریاست هیئت فوتبال استان اصفهان برسد.

سه‌شنبه نهم شهریور با برگزاری انتخابات هیئت فوتبال استان اصفهان، تکلیف جایگزین ریاست ۱۴ ساله ابرقویی نژاد بر فوتبال اصفهان مشخص می‌شود و اهالی این رشته پرطرفدار، سکان‌دار جدید این هیئت را خواهند شناخت.

عباس اخوان بازیکن و کاپیتان اسبق تیم منتخب اصفهان در دهه ۶۰ و مسابقات لیگ قدس، یزدی زاده، معلم ورزش بازنشسته و رئیس فعلی هیئت دوومیدانی اصفهان، مجیدی معاون سازمان صنعت و معدن اصفهان و رئیس حال حاضر هیئت کشتی اصفهان و هراتیان مدیرعامل فولاد هرمزگان، چهار کاندیدای رقیب برای در دست گرفتن سکان هدایت فوتبال اصفهان برای چهار سال پیشرو، در مجمع عمومی هیئت فوتبال اصفهان به ریاست علی کفاشیان، نایب‌رئیس اول فدراسیون فوتبال به رقابت برخاستند تا درنهایت فرد پیروز برای مدت ۴ سال سکان‌دار فوتبال پر اسم‌ورسم‌دار و پر سروصدای اصفهان باشد.

انتخاباتی که با مسائل و حواشی و اتفاقات عجیب‌وغریبی همراه بود. تا قبل از آغاز انتخابات و با توجه به فعالیت‌های ورزشی و اجتماعی هر یک از این چهار نفر، بیشترین گمانه‌زنی‌ها برای تصدی این مسئولیت متوجه مجیدی، رئیس فعلی و عباس اخوان کاپیتان اسبق تیم منتخب اصفهان بود، ولی در پایان رقابت ماراتن گونه و نفس‌گیر این انتخابات، در کمال تعجب و ناباوری هراتیان که ناآشناترین کاندیدای حاضر در جمع این چهار نفر بود، موفق شد با کسب ۲۶ رأی از مجموع ۴۴ رأی در همان مرحله اول با قاطعیت سکا‌ن‌دار چهار سال آینده هیئت فوتبال باشد. پس از او، مهندس مجیری با ۱۱ رأی و نبوی زاده هم با ۷ رأی در مکان‌های دوم و سوم قرار گرفتند. از نکات و اتفاقات عجیب و قابل تعمق این انتخابات عدم کسب حتی یک رأی از جانب عباس اخوان تنها فوتبالیست حاضر در جمع این چهار کاندیدا بود!

مسعود هراتیان در مجمع انتخاباتی هیئت فوتبال استان اصفهان که در سرای ورزشکاران برگزار شد، ضمن مختصری از رزومه خود پیش از رأی‌گیری اعضا اظهار کرد: این‌جانب فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی در رشته متالوژی هستم و سابقه مدیریت در یک شرکت صنعتی در چین، مشاور در مجتمع فولاد مبارکه و مدیریت عامل در فولاد هرمزگان رادارم.

وی افزود: خوشبختانه فرصتی فراهم شد که ساختار فوتبال کشور را بررسی کنم و بتوانم دین خود را به فوتبال استان اصفهان ادا کنم، انگیزه حضور من در این عرصه جلوگیری از اتلاف استعدادهای ورزشی جوانان استان اصفهان است که متأسفانه در دهه‌های اخیر از پیشرفت بسیاری از آنان جلوگیری شد.

رئیس جدید هیئت فوتبال استان اصفهان گفت: این‌جانب با خود عهد کرده بودم که اگر روزی به جایگاهی رسیدم سعی بر آن داشته باشم تا دین خود را به فوتبال استان اصفهان ادا کنم که در چند روز گذشته فرصتی فراهم شد تا از نزدیک با مسائل و مشکلات فوتبال در شهرستان‌های مختلف روبه‌رو شوم و آن‌ها را موردبررسی قرار دهم.

هراتیان با تأکید برداشتن برنامه‌هایی مدون جهت ساماندهی وضعیت فوتبال استان اصفهان تصریح کرد: اخلاق‌گرایی، دانایی گرایی، قهرمان گرایی و تجاری‌سازی ازجمله اولویت‌های برنامه‌ریزی این‌جانب در هیئت فوتبال استان اصفهان خواهد بود که امیدوارم بتوانم خدمتی در این راستا به فوتبال این استان کرده باشم.

وی ادامه داد: تیم‌های فوتبال استان اصفهان ظرفیت این رادارند که بتوانند برای خود درآمدزایی داشته باشند و تجاری‌سازی کنند که این موضوع باعث رشد و پیشرفت روزافزون آن‌ها خواهد شد؛ موضوع دیگر این است که متأسفانه شهرستان‌ها در اداره هیئت فوتبال استان اصفهان هیچ نقشی ندارند و یکی از اولویت‌های من ورود شهرستان‌ها به هیئت فوتبال است.

حال ازآنجاکه طبق پیگیری‌های خبرنگار ایسنا در قوانین انتخاب ریاست هیئت فوتبال اقامت دائم در استان مذکور امری واجب تلقی می‌شود، با توجه به انتخاب هراتیان که در حال حاضر مدیرعامل فولاد هرمزگان است، همگان منتظر هستند تا ببینند این رئیس جوان، پرانرژی و صاحب ایده چگونه می‌خواهد با توجه به مسئولیت خودش در خارج از استان و مسئولیت سنگین خودش در کارخانه فولاد هرمزگان، سکان‌دار فوتبال اسم‌ورسم‌دار، پر‌سروصدا و پر‌حاشیه نصف جهان باشد!

اما جالب‌ترین نکته در گفت‌وگوی خبرنگاران با وی در بیرون از مجمع انتخاباتی است که در سایت‌های خبری منتشر یافته است:

هراتیان در واکنش به اینکه گفته می‌شد انتخابات مهندسی‌شده، عنوان کرد: اصلاً چنین چیزی نیست. انتخابات ناظران زیادی داشت و همه رأی خود را دادند. بعد از شکست‌ها همیشه این حرف‌ها به وجود می‌آید والان هم برخی از دوستان که شکست‌خورده‌اند، این مسائل را مطرح کرده‌اند.

رئیس هیئت فوتبال اصفهان در واکنش به اینکه گفته می‌شود او مقیم بندرعباس است و حضورش مشکل قانونی دارد، گفت: من سال‌هاست که در اصفهان زندگی می‌کنم و همین‌الان هم هرکسی می‌خواهد تحقیق کند، به خانه من بیاید. نمی‌دانم دوستان چه کسی را گفته‌اند که در بندرعباس زندگی می‌کند اما به نظرم مطرح کردن چنین مسائلی درست نیست.

از طرفی دیگر علاقه‌مندان به ورزش هرمزگان خواستار پاسخگویی هستند که اگر هراتیان علاقه‌مند به خدمت در عرصه ورزش است، هرمزگان با این توان و پتانسیل زمینه برای فعالیت و خدمت ندارد و تا چه زمان سرمایه‌های عظیم هرمزگان در استان‌های دیگر صرف شود درحالی‌که ورزش هرمزگان خود از بی‌پولی در فقر به سر می‌برد؟!

در همین خصوص مشاور ورزشی استاندار هرمزگان با تأسف‌بار خواندن انتخاب مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان به‌عنوان ریاست هیئت فوتبال اصفهان، افزود: متأسفانه اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال مصوبه هیئت دولت ندارد و زمان آقای کفاشیان نوشته‌شده تا حلقه اطرافیان این فرد همچنان به دوران مسئولیتشان ادامه دهند.

فریدون الهامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، افزود: چگونه در استان هرمزگان از میان نامزدهای انتخاباتی نام علیرضا کناری و حسین معصومی به دلیل تفسیر اشتباه از قوانین رد می‌شود اما نام هراتیان در اصفهان تأیید می‌شود.

وی بابیان اینکه علیرضا کناری سال‌ها نماینده هرمزگان در داوری لیگ برتر بود و به خاطر فوتبال در آستانه از دست دادن جانش در جاده قرار داشت و معصومی که در سطح کشور فوتبال ساحلی را قضاوت کرده است پس چگونه بند مدیریت ورزشی در خصوص این دو نفر به دلیل نداشتن حکم کارگزینی اعمال می‌شود اما هراتیان با نداشتن حتی یک سابقه مدیریتی در ورزش به سمت ریاست هیئت فوتبال اصفهان انتخاب می‌شود؛ آیا این تبعیض یا تفسیر اشتباه در قوانین در هر استان نیست.

الهامی با اشاره به اینکه از مدیرکل ورزش و جوانان می‌خواهم به این موضوع ورود کرده و به این کارشکنی‌ها و خارج کردن نام کناری و معصومی از لیست نامزدهای انتخاباتی واکنش دهد، تصریح کرد: آقای هراتیان اگر احساس دین به ورزش دارد چرا در هرمزگان انجام نمی‌دهد.

مشاور ورزشی استاندار هرمزگان بابیان اینکه هراتیان می‌گوید در بندرعباس سکونت ندارد از دو جنبه قابل‌بررسی است، تصریح کرد: اگر در بندرعباس سکونت ندارد و مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان است جای تأسف دارد برای مسئولان استان و این جز تحقیر مردم هرمزگان چیز دیگری نیست.

وی ادامه داد: اگر در بندرعباس سکونت دارد و مسئولیت هیئت فوتبال اصفهان را قبول کرده، خب چرا نباید این مسئولیت را در استان هرمزگان به اجرا دربیاورد و به‌نوعی حامی ورزش استان باشد و از سرمایه عظیم فولاد برای ترقی ورزش و خارج شدن ورزش استان از مشکلات مالی گام بردارد.

الهامی با اشاره به اینکه دولتی‌ها حق دخالت در ورزش را ندارند، اضافه کرد: باید به مجمع سه نفره تأیید صلاحیت نامزدهای انتخاباتی فوتبال اصفهان خرده گرفت که چگونه هراتیان را تأیید کردند مگر آنکه به دلیل ارتباط و نفوذ آقای تاج بوده است و این نمونه بارزی از تخلف است چراکه در هرمزگان این موضوع بالعکس بوده و حق کسانی همچون کناری‌ها و معصومی‌ها خورده شده است.

برترین رئیس هیئت والیبال در سطح کشور در خصوص حمایت فولاد هرمزگان از رشته‌های ورزشی در استان، خاطرنشان کرد: طبق شنیده‌ها وی از زمان حضورش در شرکت فولاد علاوه بر کاهش حمایت از ورزش‌های کارگری به حمایت از ورزش ابراز بی‌علاقگی کرده و حالا جای سؤال است چگونه در اصفهان ادای دین می‌کند؟!

وی بابیان اینکه اگر قرار است این فرد منابع مالی به هیئت فوتبال اصفهان تزریق کند آیا به‌غیراز شرکت فولاد هرمزگان منابعی دیگر در نظر دارد، اضافه کرد: کار به دست کسانی سپرده‌شده است که در حق مردم هرمزگان اجحاف می‌کنند و امیدوارم مسئولان استان به‌ویژه مدیرکل ورزش و جوانان نسبت به این موضوع واکنش داده و مسئولان استانی شاهد پایمال شدن حق مردم هرمزگان نباشند.

به گزارش ایسنا، خبرنگار این خبرگزاری از اواسط هفته گذشته برای گرفتن یک مصاحبه حتی تلفنی و کوتاه تلاش‌های زیادی برای برقراری تماس با مسعود هراتیان داشته است که متأسفانه وی پاسخگو نبوده است و این خبرگزاری در راستای رسالت خبری خود آمادگی انعکاس نظرات وی را دارد.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی: ، ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *