اهرم معاملاتی چه ویژگی هایی دارد؟ چرا ویزای استارتاپ کانادا؟ چرا وزارت بهداشت بر سبوس‌دار کردن «نان» تاکید دارد؟ یک عامل عجیب که خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می‌دهد
صبح امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام شد؛

بازدید از طرح احداث آزاد راه شهید رجایی بندرعباس

وزیر راه و شهرسازی از طرح احداث آزاد راه شهید رجایی که قرار است بار ترافیکی یکی از پر ترددترین محورهای هرمزگان را کاهش دهد بازدید کرد.

بازخبر / به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان، غلامحسین شیری در بازدید عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی از مسیر در نظر گرفته شده برای احداث بزرگراه به اهمیت احداث این بزرگراه اشاره‌کرد و اظهارداشت: کریدور شماره یک آزادراه بندر شهید رجایی دارای۳۱ کیلومتر طول ساخت است که از آزاد راه خلیج فارس واقع در شمال شهر بندر عباس آغاز و در انتهای مسیر با یک تقاطع غیر همسطح به بندر شهید رجایی متصل می‌‌شود.

وی بیان‌داشت: در حد فاصل کیلومتر چهار به علت وجود معارضات تاسیساتی شامل خط لوله نفت و گاز، دکل برق و توپوگرافی مناسب منطقه مسیر از سمت راست خط لوله گاز و پشت تیرهای برق عبور می‌کند، همچنین در حد فاصل کیلومتر ۴ تا ۱۰ به علت وضعیت توپوگرافی مناسب، مسیربه سمت چپ خط لوله گاز انتقال می‌یابد و در کیلومتر ۵/۶  کریدور شماره یک ،خط لوله نفت را به صورت عرضی قطع می‌کند.

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان گفت: با امتداد مسیر در کیلومتر۱۳ این محور خط راه آهن بندرعباس –بافق را با زاویه ۹۰ درجه قطع می‌کند.

شیری خاطرنشان کرد، در حد فاصل کیلومتر۱۴ الی۲۰، وجود کوه پولاد در سمت راست ،عبور خط لوله گاز در کوهپایه و حریم منطقه ویژه اقتصادی باعث شده است جهت حفظ حریم خط لوله گاز فشار قوی مسیر کریدور پیشنهادی در داخل منطقه ویژه اقتصادی عبور داده شود، لذا طراحی مسیر در منتهی الیه شمالی زمین های منطقه ویژه اقتصادی باعث کمترین میزان تملک شده است.

وی تصریح‌کرد: در محدوده کیلومتر۲۲ الی۳۰، مسیر پیشنهادی با حرکت در کنار زمین پالایشگاه ستاره خلیج فارس و شهرک حمل و نقل و همچنین با تملک از منتهی الیه زمین های توسعه بندر شهید رجایی در کیلومتر۳۱ به بزرگراه موجود شهید رجایی منتهی می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان در ادامه به محور موجود حد فاصل شهر بندر عباس به بندر شهید رجایی اشاره‌کرد و گفت: این محور دارای سه خط عبور رفت و سه خط عبور برگشت است که در قسمت های زیادی از مسیر با نیوجرسی جدا شده است.

شیری ابرازداشت: بیشترین ترافیک این محور مربوط به وسایل نقلیه سنگین است که سبب شده محورموجود از لحاظ جریان ترافیک اشباع و با افت قابل توجهی از سطح سرویس همراه شود از طرفی تراکم کاربری‌ها و عوارض متفاوت در اطراف و چسبیده به این محور سبب شده تعریض و توسعه آتی محور موجود امکان پذیر نباشد، ازاین رو مطالعات بهسازی محور در قالب انتخاب کریدور مجزا ضرورت دارد.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *