اهرم معاملاتی چه ویژگی هایی دارد؟ چرا ویزای استارتاپ کانادا؟ چرا وزارت بهداشت بر سبوس‌دار کردن «نان» تاکید دارد؟ یک عامل عجیب که خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می‌دهد

جزئیات مصوبه هیأت وزیران درخصوص اصلاح تصویب‌نامه قراردادهای جدید نفتی

در متن مصوبه هیأت وزیران درخصوص اصلاح تصویب‌نامه نحوه نظارت بر انعقاد و اجرای قرارداد های جدید نفتی آمده است که «در تدوین قراردادها باید بندهای ۱۴و ۱۵اجرایی قطعنامه شماره ۲۲۳۱و بند ۳۷برجام رعایت شود».

بازخبر / متن تصویب‌نامه هیأت وزیران درخصوص اصلاح مصوبه نحوه نظارت بر انعقاد و اجرای قرارداد های جدید نفتی منتشر شد.

در این مصوبه آمده است:

بسمه تعالی

وزارت نفت-وزارت امور اقتصاد و دارایی-سازمان برنامه و بودجه کشور

هیأت وزیران در جلسه ۱۳۹۵/۶/۷ به پیشنهاد وزارت نفت و به استناد اصل یکصد و سی‌و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

تصویب‌نامه شماره ۵۷۲۲۲/ت۵۳۲۶۷هـ مورخ ۱۳۹۵/۵/۱۶ موضوع نحوه نظارت بر انعقاد و اجرای قراردادهای نفتی به شرح زیر اصلاح می‌شود:

الف- بنده (۵) به شرح زیر اصلاح می‌شود:

۵- به منظور تدوین راهبردها و سیاست‌ها، ارزشیابی و نظارت و اجرای مدیریت مخازن برای تولید صیانتی با رویکرد انتقال و توسعه فناوری، ساختار و تشکیلات متناسب جهت بررسی و نظارت بر اجرای قراردادهای نفتی موضوع این تصویب‌نامه (در حوزه‌های فنی، زیست محیطی، مالی، ایمنی، بهداشتی و مانند آنها) و انتقال و توسعه فناوری به شرکت‌های اکتشاف و تولید و بهره‌برداری (E&P) و نیز پیمانکاران عمومی (GC)  و سازندگان تجهیزات و آموزش نیروی انسانی ایرانی و تنظیم روابط در وزارت نفت ایجاد می‌شود.

ب- متون زیر به عنوان بندهای (۶)، (۷)، (۸) و (۹) اضافه می‌شود:

۶- بررسی عدم مغایرت قراردادهای منعقده با مصوبه دولت درخصوص شرایط عمومی، ساختار و الگوی قراردادهای بالادستی نفت و گاز بر عهده هیأتی با صلاحیت حقوقی، فنی، مدیریتی، سیاسی و امنیتی خواهد بود که اعضای این هیأت توسط رئیس جمهور تعیین می‌شود.

۷- کلیه مذاکرات و مصوبات جلسات رسمی مربوط به انعقاد قراردادهای نفت و گاز باید ثبت و ضبط و مکتوب شده و اسناد آن به طور مناسب نگهداری شود.

۸- متن سند نمونه رازداری و محرمانگی موضوع (۱۳) مصوبه دولت درخصوص شرایط عمومی، ساختار و الگوی قراردادهای بالادستی نفت و گاز به تصویب شورای عالی امنیت ملی خواهد رسید.

۹- در تدوین قراردادها باید بندهای (۱۴) و (۱۵) اجرایی قطعنامه شماره ۲۲۳۱ و بند (۳۷) برجام رعایت شود.

پسندیدم(1)نپسندیدم(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *