اهرم معاملاتی چه ویژگی هایی دارد؟ چرا ویزای استارتاپ کانادا؟ چرا وزارت بهداشت بر سبوس‌دار کردن «نان» تاکید دارد؟ یک عامل عجیب که خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می‌دهد
ترکان خبر می‌دهد

انتقال ۷۰ مگاوات برق تولیدی جزیره قشم به شبکه سراسری

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: ۷۰ مگاوات برق تولیدی جزیره قشم از طریق ترانس‌ها آماده انتقال به شبکه سراسری برق کشور است.

بازخبر / از بندرعباس به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد قشم، اکبر ترکان پس از بازدید از طرح‌های مختلف جزیره قشم در سالن فرودگاه بین‌المللی قشم اظهار کرد: پیشرفت طرح‌های توسعه‌ای در بندر بهمن و فرودگاه قشم به‌خوبی در حال اجراست و اقدامات انجام شده قابل قبول است که بهره‌برداری از هرکدام این فعالیت‌های زیرساختی نقش مهمی در برنامه‌های اقتصادی قشم خواهد داشت.

وی افزود: با تکمیل طرح توسعه بندر بهمن که با ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار سازمان منطقه آزادقشم در حال اجراست، علاوه بر امکان پهلوگیری شناورهای تا تناژ ۱۰ تن، شرایط پهلوگیری شناورها از ۷ فروند به ۱۴ شناور نیز افزایش می‌یابد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی کشور گفت: ساخت سالن‌های جدید پروازی، ایجاد برج مراقبت و همچنین تکنیکال بلاک از جمله موارد مربوط به طرح توسعه فرودگاه بین‌المللی قشم است که با توجه به سیاست ایجاد ایرلاین جدید در قشم با موافقت دولت تدبیر و امید توسط سازمان منطقه آزاد قشم در حال اجراست.

* انتقال برق جزیره به مدار سراسری

مشاور رئیس جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به عملیات ساخت دو نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی در جزیره قشم، افزود: هم‌زمان با ادامه کار دو نیروگاه سیکل ترکیبی قشم مولد و انرژی گستر قشم، ۷۰ مگاوات برق تولیدی این جزیره از طریق ترانس‌ها آماده انتقال به شبکه سراسری برق کشور است.

وی همچنین از طرح تولید آب در این دو نیروگاه سیکل ترکیبی که باعث تامین آب مورد نیاز مردم نقاط مختلف جزیره و صنایع قشم می‌شود به عنوان یک اقدام بسیار مهم برای آینده قشم نام برد.

ترکان ادامه داد: در کنار تولید آب در این دو نیروگاه عملیات فاز دوم و سوم پروژه جمع آوری فاضلاب هم با هدف رعایت اصول محیط زیستی اجرا خواهد شد.

* واگذاری زمین ارزان به جوانان روستاهای جزیره قشم

وی همچنین به مباحث اجتماعی مردم جزیره قشم نیز اشاره کرد و گفت: در نشست با شماری از معتمدان جزیره قشم در زمینه مسائلی همچون واگذاری زمین به جوانان روستایی و سرویس ایاب و ذهاب ویژه بیماران تالاسمی و همچنین خط مینی بوس رانی کارگران جزیره قشم تصمیم‌گیری شد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور افزود: برای واگذاری زمین در محدوده روستاها قرار شد سازمان منطقه آزاد قشم با تشکیل کمیته‌ای ویژه و بررسی درخواست‌ها نسبت به واگذاری زمین با قیمت مناسب به جوانان روستایی اقدام کند.

* کمک به بیماران تالاسمی و کارگران جزیره

وی در ارتباط  با مشکل بیماران تالاسمی جزیره قشم، اظهار کرد: با حمایت سازمان منطقه آزاد قشم قرار شد بیماران تالاسمی از نقاط مختلف جزیره برای مداوا به بیمارستان قشم منتقل شوند.

ترکان همچنین از راه اندازی خط مینی بوس رانی ویژه انتقال کارگران سطح جزیره قشم از اول مهر ماه با هدف کاهش هزینه‌های رفت و آمد آنان به‌عنوان بخش دیگری از موضوعات رسیدگی شده در این سفر و در آخرین روز از هفته دولت برای حل موضوعات اجتماعی مردم قشم یاد کرد.

مشاور رئیس‌جمهور و تیم همراه در این سفر در برنامه افتتاح شناورسازی آرام شناور کیان که در زمینه ساخت انواع شناورهای مسافری، آمبولانس دریایی، شناور پلیس و … فعالیت می‌کند و شرکت آرتا طراحان که در زمینه دکوراسیون داخلی شرکت کردند.

عملیات اجرایی چند پروژه مربوط به سازمان منطقه آزاد و بخش خصوصی در جزیره قشم از جمله منبع آب ۲۰ هزار متر مکعبی، فاز دوم پروژه فاضلاب در دو طرح سیکل ترکیبی، ایجاد انبار در درگهان، و برج اداری بازرگانان در شهر قشم با حضور مشاور رئیس جمهور آغاز شد.

* خبر خوش ترکان برای هفت استان کشور

ترکان در ادامه سخنان خود در پاسخ به سؤالی در زمینه افزایش مناطق آزاد کشور، گفت: لایحه دولت در زمینه افزایش مناطق آزاد در مجلس نهم به سرانجام نرسید و با آغاز بکار مجلس دهم لوایح به دولت بازگردانده شد و باردیگر لایحه هفت منطقه آزاد جدید با دو فوریت به مجلس تقدیم شد که با نگاه مثبت نمایندگان همراه است.

وی ادامه داد: با رای مثبت نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شمار مناطق آزاد کشور از ۷ به ۱۴ مورد افزایش می یابد که موجب خوشحالی هفت استان جدید شامل ایلام (منطقه آزاد مهران)، کردستان (منطقه آزاد بانه – مهران)، اردبیل (منطقه آزاد اردبیل)، گلستان (منطقه آزاد اینچه برون)، سیستان و بلوچستان (منطقه آزاد سیستان)، استان هرمزگان (منطقه آزاد جاسک) و بوشهر با ایجاد (منطقه آزاد بوشهر) خواهد شد.

پسندیدم(1)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی: ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *