راهنمای خرید مستر کارت قابل شارژ از فارس پرمیوم راهنمای جامع برای خرید لوازم یدکی جک اصلی+ ۱۰ نکته کاربردی لباس‌های زنانه با الهام از سبک‌های قدیمی و رترو تفاوت VPN با VPS چیست؟

نصب ایزوگام در تهران

از آنجا که ایزوگام یک عایق رطوبتی است که موارد مصرف متنوعی دارد لذا در این متن سعی داریم به اختصار شمارا با کاربرد ایزوگام در تهران و انواع آن اشنا کنیم.

بازخبر/تهران از منظر آب و هوایی شهری گرم و خشک است وبهنگام کاهش ارتفاع از شمال به جنوب دمای آن افزایش میابد و باید گفت میزان بارندگی در آن بر طبق  عوامل موثری همچون آلودگی هوا که در سال های اخیر بشدت در تهران نمود داشته بر سطح بارش شهر تاثیر میگذارد همچنین تغیرات اقلیمی شدید که بطور کل با آن در سال های اخیر مواجه بودیم باعث گردیده گاها هوای تهران بشدت خشک باشد و یا تابش آفتاب شدید باعث انشقاق و گسل در سطوح شود. لذا ایزوگام در تهران میباست با شرایط سنجی، نیاز مشتری و به صورت تخصصی تر انجام بپذیرد. از آنجا که تهران کلان شهری پویا با فعالیت های مختلف تجاری و صنعتی است، ایزوگام در تهران کاربردهای وسیعی را شامل میشود در ادامه تلاش داریم راهنمایی موثری برای ایزوگام در تهران به شما ارایه دهیم تا بتوانید با نیاز سنجی صحیح و برآورد بصرفه هزینه، متناسب با کاربری خود، سطوح مورد نظر خود را عایق بندی کنید .

چنانچه پیشتر گفته شد و لازمه هر شهر بزرگیست بر طبق فعالیت های گسترده موارد مصرف ایزوگام در تهران بسیار متنوع است، اعم از : پشت بام، نمای ساختمان،ایرانیت ،پی ساختمان ،استخرها ،مخازن آب ،تونل ها،کانال های آبی ،سرویس های بهداشتی ،سرد خانه ها ،سدها،پل های هوایی ،باند فرودگاه،پارکینگ طبقاتی ،مرغداری،لوله های آب، گاز و نفت،دامداری ها و موارد بسیاری دیگر که حتی میتواند کاربری جدیدی برای عایق بندی سطحوح باشد؛ پس ایزوگام در تهران نه تنها برای عایق بندی ساختمانی جهت ممانعت از نفوذ بارندگی است بلکه کاربردهای وسیعی در سطح مشاغل مختلف نیز دارد.

انواع ایزوگام

انواع ایزوگام بر اساس پارامتر های مختلف مانند: تعداد روکش، جنس روکش، مواد اولیه ساخته شده و غیره تقسیم می‌شود.

دسته بندی انواع ایزوگام براساس مواد اولیه:

 • ایزوگام پلیمری
 • ایزوگام دمنده

انواع ایزوگام بر اساس لایه:

 • ایزوگام تک لایه
 • ایزوگام دولایه
 • ایزوگام سه لایه

انواع ایزوگام بر اساس روکش:

 • ایزوگام فویل دار
 • ایزوگام بدون روکش یا پودری
 • ایزوگام رنگی
 • ایزوگام سنگ ریزه ای

به طور کل روکش ایزوگام شامل دو گروه با روکش آلومینیومی و بدون روکش آلومینیومی است.شکل ظاهری و برش روی آن به دو گروه عادی و برش خورده تقسیم می‌شود.طول عمر مفید ایزوگام تا 15 سال است اما در صورت استفاده نادرست ممکن است از زمان تولید پس از گذشت 6 ماه فاسد شود.

نکاتی برای انتخاب نصب ایزوگام در تهران که باید مد نظر قرارگیرد:

 • نشان استاندارد داشته باشد.
 • دچار پارگی نباشد.
 • از فروشگاه معتبرتهیه شود و از نصاب ماهر استفاده کنید.
 • ضمانت اجرایی و خدمات پس از خرید و نصب داشته باشد.
 • تاریخ تولید آن نباید بیشتر از شش ماه در دپوی انبار باشد.
 • از وزن مناسب برخوردار باشد.

باید دقت داشت که ایزوگام در تهران حتما براساس نیاز و کاربری  مورد استفاده انتخاب شود؛ به طور مثال ایزوگام تک لایه برای عایق دیوار و ایزوگام دولایه به عنوان عایق  بارندگی وپشت بام مناسب است.

ویژگی ایزوگام تک لایه :

 • این نوع از ایزوگام از یک لایه تیشو پلی‌استر که قیر اندود شده است تولید می‌شود.
 • ایزوگام تک لایه برای پوشش محل‌هایی که دارای ناصافی است مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • ایزوگام تک لایه دارای استحکام کمتر و انعطاف بیشتر است.
 • ایزوگام تک لایه دارای ضخامت کمتر حدود ۲ تا ۳ میلیمتر است.
 • قیمت ایزوگام تک لایه در مقایسه با ایزوگام دو لایه کمتر است.

باید یادآور شد ایزوگام تک لایه در محل‌هایی که رطوبت کمتر است و به دلایل اقتصادی مورد استفاده قرار گیرد.

اما در محل‌هایی که رطوبت زیاد است، ممکن است دو لایه از ا‌یزوگام تک لایه روی هم جهت ایجاد مقاومت بیشتر نصب شوند.

    ایزوگام دو لایه :

این نوع ایزوگام شامل یک لایه پلی‌استر، یک لایه تیشو اضافی جهت استحکام بیشتر و لایه‌های قیر و فویل می‌باشد؛ همچنین ضخامت بیشتری دارد و برای ایزوگام بام و دیوار بیرونی و محل‌هایی که رطوبت آن زیادتر است استفاده می‌شود.

 • ایزوگام دولایه انعطاف کمتری دارد و برای نصب در گوشه‌ها یا محل‌هایی که پستی و بلندی دارند، مناسب نیست.
 •  ایزوگام دولایه در مقایسه با تک لایه قیمت بیشتری دارد.
 • ضخامت ایزوگام دو لایه معمولا حدود ۳ تا ۵ میلی‌متر است.

تفاوت ایزوگام پلیمری و ایزوگام دمنده:

ایزوگام پلیمری از تقطیر نفت خام بدست میاید اما ایزوگام دمنده از دمیدن هوا به یک مازوت یا نفت کوره ای به دست می آید.

ایزوگام دمنده نسبت به ایزوگام پلیمری کیفیت پایین‌تر و عمر کم‌تری دارد اما ایزوگام  دمیده نسبت به قیر خالص درجه نفوذ کمتر، حساسیت کمتر نسبت به تغییرات دما و درجه نرمی بیشتری دارد. موارد استفاده آن به طور مثال  در ساخت ورق‌های پوشش بام، باتری اتومبیل و اندودکاری است.

 • چون تهران شهریست از انبوه ساخت و سازهای ساختمانی که ضرورت اسکان تراکم جمعیت بالای آن است، لذا ایزوگام در تهران به جهت عایق پشت بام بیشترین نیاز عموم و اکثریت مردم است؛ بنابراین ذکر این نکته ضروری به نظر میرسد که ایزوگام با روکش آلومینیوم بهترین نوع ایزوگام برای پشت بام است و نیز برای سقف‌های تخت و هم چنین سقف شیبدار هم مناسب است ؛ زیرا استحکام و دوام خوبی دارد. روکش آلومینیومی این عایق باعث منعکس شدن حدود ۸۵٪ تابش نور خورشید می‌شود و عایق مناسب برای گرمای تابستان سرمای زمستان می‌باشد؛ به همین جهت مناسب آب و هوای خشک آفتابگیر تهران نیز هست.

عموما قیمت ایزوگام فویل دار و ایزوگام طرح دار از ایزوگام بدون روکش و ساده بیشتر است؛ که خود تحت تاثیر چندین عامل قرار داشته و با توجه به کیفیت فویل، قیر و الیاف تیشو و پلی استر نهایی می شود؛ در ایزوگام بدون روکش یا ساده عایق به جای فویل با یک لایه پودر معدنی یا نایلکس پوشانده می شود؛ ایزوگام بدون روکش نیزمانند دیگر انواع ایزوگام، مطابق با استاندارد و با قیر پالایشگاهی با خلوص 70 تولید می شود.

 

 • در مورد ایزوگام طرح دار میتوان گفت، در نماهای جانبی ساختمان، ایزوگام رنگی انتخابی بسیار شایسته ای است؛ از جمله محل هایی که می شود از ایزوگام طرح دار استفاده کرد، عایق بندی استخر است. چرا کهایزوگام‌های طرحدار علاوه بر عایق ‌کاری در برابر رطوبت، شکل ظاهری زیبایی نیز دارند. به طور کل ایزوگام‌ طرح دار در برخی محل‌ها که نیاز به نمای ظاهری وجود دارد به کار برده می‌شوند. استفاده از ایزوگام رنگی برای عایق ‌کاری، سبب می شود که هم استخر ایزولاسیون شود و هم نمای ظاهری آن زیباتر به نظر برسد.

 

 • ایزوگام سنگریزه نیز گونه ای از ایزوگام طرح دار است؛ همچون ایزوگام های معمولی یک عایق رطوبتی بوده که برای عایق ‌بندی پشت ‌بام ‌ها، استخر ها و سایر اماکن استفاده می ‌شود. لایه بیرونی ایزوگام های سنگریزه ای به ‌جای یک‌ لایه روکش آلومینیوم، از یک‌ لایه سنگریزه تشکیل‌ شده است.

به طور کل تهران شهریست که موارد زیادی در انتخاب مشتریان، هنگام خرید از محصول اثرگذار است، از المان ظاهری لوکس و چشمگیر تا کیفیت و دوام و براورد قیمت، بنابراین در نظر گرفتن تمامی فاکتورها یقینا در تصمیم نهایی و نحوه اجرای کار موثر است. امیدواریم با مطالعه این متن توانسته باشیم در انتخاب ایزوگام کمک مثمر ثمری عرضه نموده ، بررسی اجمالی انواع ایزوگام در تهران بتوانید مناسب ترین محصول مورد نیاز خود را تهیه کنید.

منبع :

https://izogammehravaran.com/izogam-installation-in-tehran/

 

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *