برای اولین بار در کشور؛ یک هواپیمای پهن پیکر به صورت مارس در فرودگاه کیش پهلو گرفت سند استانی کاهش خطر حوادث و سوانح در هرمزگان تهیه و بررسی شد. دانشمندان سرکوب درد را از انگل‌ها یاد می‌گیرند ایران دانش بیوتکنولوژی و نانوتکنولوژی خود را با کوبا تبادل می‌کند

کاروانسرای سعدالسلطنه قزوین ثبت جهانی شد

کاروانسرای سعدالسلطنه قزوین به عنوان اولین اثر جهانی استان در فهرست میراث جهانی به ثبت رسید.

بازخبر/در چهل و پنجمین نشست کمیته میراث جهانی یونسکو که در ریاض عربستان برگزار شد؛ کاروانسرای سعدالسلطنه قزوین به همراه ۵۳کاروانسرای تاریخی کشورمان در میان آثار جهانی جای گرفتند.

بنابراین گزارش؛ ثبت جهانی سعدالسلطنه به عنوان اولین اثر جهانی استان شکوه فرهنگ و عظمت تاریخی استان قزوین را برای جهانیان بیش از پیش نمایان می‌کند و دستاوردهای بیشماری را در حوزه گردشگری استان به همراه دارد.

استان قزوین ظرفیت‌های بیشماری در حوزه فرهنگ و تمدن برای ثبت در جهان دارد که باید بیش از این مورد توجه قرار می‌گیرد.

قزوین در سال‌های گذشته با برنامه‌ریزی در حوزه گردشگری و ظرفیت‌ سنجی های متعدد توانسته مرزهای گردشگری کشور را جا به‌ جا کرده و ضمن میزبانی از مسافران داخلی،‌ گردشگران خارجی زیادی را به سمت خود جذب کند.

گفتنی است؛ کاروانسرای سعدالسلطنه قزوین،‌ بزرگترین کاروانسرای سرپوشیده درون شهری کشور به شمار می رود که در اواخر دوره سلطنت ناصرالدین شاه قاجار و به دستور باقرخان سعدالسلطنه، حاکم وقت قزوین ساخته شد. این بنای تاریخی در دوره قاجاریه با برخورداری از حدود ۴۰۰حجره، نبض اقتصاد شهر قزوین را در دست داشته و قلب تجارت، بازرگانی، داد و ستد منطقه بوده است./خبر آنلاین

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی: ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *