فایروال چیست؟ آشنایی با انواع فایروال و بهترین برندهای موجود در بازار لیست بهترین موسسه حسابداری در تهران درآمد تعمیرات موبایل در ایران و خارج کاور لباس طلقی

قلعه‌نویی: جای استقلال در آسیا خالی است/دوست دارم با آلمان بازی کنیم

سرمربی تیم فوتبال ملی ایران گفت: من هم خیلی دوست دارم تیم ملی با آلمان بازی کند همانطور که در گذشته با مکزیک بازی کردیم.

بازخبر/امیر قلعه نویی بعد از پیروزی 4 بر صفر مقابل آنگولا در نشست خبری اظهار داشت:

می خواهم یک مطلبی را بگویم و خواهشم این است که آقای رئیسی نگاه ویژه ای به ورزشگاه آزادی داشته باشد.

*ورزشگاه آزادی آبروی ورزش و فوتبال ما است

وی افزود: این ورزشگاه مظهر ملی ما است. یکی از ورزشگاه‌های کامل دنیا است اما متأسفانه نزدیک 40 و خورده‌ای سال است که فقط از آن استفاده می‌کنند. عسکریان آمده و تلاش می‌کند تا اینجا را بازسازی کند اما بودجه این ورزشگاه خیلی مهم است. این ورزشگاه آبروی ورزش و فوتبال ما است. شخصی مثل عسکریان آمده و تلاش می‌کند اینجا را شکیل و بازسازی کند. نیاز است که نگاه ملی داشته باشیم. هم آقای منظور عزیز و همچنین آقای رئیسی باید توجه داشته باشند. نگاه‌شان به این پروژه، ابرپروژه باشد، نگاه ملی باشد که ان‌شاءالله هر چه زودتر چه دریاچه ورزشگاه آزادی، چه سالن‌هایش، چه ورزشگاهش، چه محوطه‌اش و حتی فضای سبزش رسیدگی شود. فضای سبز اینجا در حال خشک شدن است. هر مسئولی که وظیفه‌اش است باید کمک کند تا این ابرپروژه و این سرمایه ملی نابود نشود و واقعاً هم شرکت توسعه و تجهیز شهامت داشته که این کار را شروع کرده است ولی نیاز دارد که از نظر بودجه تأمین شود.

*بازی با آنگولا 3 نکته مهم داشت

سرمربی تیم ملی افزود: در مورد بازی هم باید بگویم کیفیت زمین خیلی خوب نبود. نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده اما شرایط زمین خوب نبود. ولی ما بازی را خیلی خوب شروع کردیم. سه گل هم زدیم ولی بعد از گل تا حدودی بازیکنان بی‌انگیزه‌تر شدند. طبیعی است هم شرایط زمین خوب نبود، هم وقتی که شما 3 گل می‌زنید این نگرش به وجود می‌آید که انرژی کمتری بگذارید. این بازی 2-3 نکته مهم داشت، اول اینکه گل نخوردیم و کلین‌شیت کردیم، شهریار مغانلو هم اولین گلش را زد، آقای مرادمند اولین بازیش بود اینها نکات خیلی خوبی در این بازی بود اما توقع ما خیلی بهتر و بیشتر از این و با انگیزه‌تر باشیم در مجموع از نتیجه راضی هستیم اما در دقایقی از بازی سرعت و ریتم تیمی را نداشتیم اما فاصله طولی و عرضی چه در ساختار دفاع و چه در ساختار حمله خوب بود اما نیاز داریم بهتر از این باشیم.

قلعه‌نویی در مورد اینکه چرا رضا اسدی با تیم ملی کارش را ادامه نداد، گفت:‌ قبلاً اعلام شده است.

*باید در هر شرایطی ساختار تیم را حفظ کنیم

وی در مورد اینکه در نیمه اول 3 گل زدید ولی در نیمه دوم آیا تغییر استراتژی داشتید و ما واکنش‌های شما را نسبت به محمد محبی و سامان قدوس دیدیم که از بازیکنان می‌خواستید که انگیزه بیشتری برای گلزنی داشته باشند، عنوان کرد: بازیکنان بعد از اینکه گل سوم را زدند بی‌انگیزه‌تر شدند. در نیمه اول هم این مسئله مشهود بود پس به اسم بازیکن این ربطی ندارد. این یک چیز طبیعی است اما این نگرش باید عوض شود. باید به سمتی برویم که در هر شرایطی ساختار تیم را حفظ کنیم. چه در حمله و چه در دفاع، سرعت بازی را بالاتر ببریم. بعد از بازی هم با آقای آنتونیو (مانیکونه) و دیگر همکاران راجع به این مسئله صحبت کردیم. روند خوبی داریم، راه خوبی داریم، ولی باید پیشرفت کنیم و بهتر از این باشیم. بازیکن خاصی نبود همه آنهایی که به زمین رفتند تلاش کردند که بهترین عملکرد و کیفیت‌شان را داشته باشند اما طبیعی بود هم زمین خراب بود، هم چند روز دیگر بازیکنان ما بازی دارند به همین خاطر برای حفظ سلامتی‌شان در مقابل شرایط زمین از خودشان مراقبت می‌کردند اما من در کل این مسئله را قبول دارم که شما گفتید.

* به جای بهانه جویی باید تلاش مان را بیشتر کنیم

سرمربی تیم ملی در مورد اینکه تیم ملی زمین تمرین مناسبی ندارد، زمین چمن ورزشگاه آزادی هم کیفتش را از دست داده و اگر سرمربی قبلی تیم ملی بود نسبت به این مسئله به شدت معترض می‌شد، انتظارات از شما زیاد است با این امکاناتی در تیم ملی دارید چه دستاوردی برای تیم ملی می‌توانید متصور شوید، گفت: من دنبال بهانه‌جویی نیستم. در هر تیم باشگاهی هم بود یا شرایط جدول‌شان خوب نبود یا پول نداشتند. اما بهانه‌جویی نمی‌کردم. با شرایط موجود وقتی مسئولیت قبول کردید هر آنچه در توان داریم باید انجام بدهیم. الان شرایط فوتبال مملکت شرایطی که آنطور که همه می‌خواهیم نیست. خود من هم دوست دارم باتیم‌های قوی‌تر بازی کنیم. نامه هم زده‌ام و درخواست کتبی هم موجود است اما دو مشکل داریم یکسری مشکلات ارتباطی است که باید از قبل برنامه‌ریزی می‌شد و اینکه اصلاً پول نداریم. پس با همین شرایط زمین بد و زمین مسابقه بد به جای بهانه‌جویی باید تلاش‌مان را بیشتر کنیم.

* من هم خیلی دوست دارم با آلمان بازی کنیم

وی افزود: اما رقبای ما پیشرفت‌های آنچنانی داشتند با تیم های بزرگتر بازی کردند ما هم خیلی دوست داریم این کار را بکنیم نامه‌اش هم موجود است. ولی هم آقای تاج، هیأت رئیسه، آقای نبی، دبیرکل همه به دنبال این هستند که بهترین بستر را برای ما آماده کنند. اما با این شرایط وقتی شما تحریم هستید و پول داده نمی‌شود به جای بهانه‌جویی باید تلاش‌مان را بیشتر کنیم و در جاهای دیگر بتوانیم جبران کنیم و در داخل زمین بتوانیم کمبودهای‌مان را جبران کنیم. ان‌شاءالله شرایط هم خوب شود چه از نظر مالی، چه از نظر زیرساختی، چه از نظر مسائل دیگرکه ما هم بتوانیم با تیم‌های بهتری بازی کنیم من هم خیلی دوست دارم با آلمان بازی کنم. همانطور که در گذشته فرصت پیش آمد و با مکزیک بازی کردم.

*انتقادی که تخریب کننده باشد به درد نمی‌خورد

قلعه‌نویی تأکید کرد: الان هم دوست دارم اما این شرایط مملکت ما است. باید با این شرایط کار کنیم اینکه بگوییم این نیست، آن نیست، همین مسائل را داخل زمین می‌بریم. در باشگاه‌ها هم بود همین وضعیت بود. نه پول بود به غیر از 2-3 باشگاه، بقیه باشگاه‌ها شرایط مالی خوبی نداشتند. بعضاً در شرایط جدول هم خوب نبودند ولی ما به جای آن تلاش کردیم. الان هم همه با هم کمک کنیم شما کمک کنید. انتقاد نقدی هست بگویید. از شما ممنون می‌شوم اما انتقادی که تخریب کننده باشد به درد نمی‌خورد. بیایید کمک کنیم دست به دست هم بدهیم وظیفه ما این است که مردم را خوشحال کنیم تا لحظه‌ای هستیم. امیدوارم این اتفاق مهم هم بیفتد چون مردم ایران جزو بهترین شریف‌ترین و نجیب‌ترین مردم است و حق‌شان است که هم زندگی بهتری داشته باشند و هم آرامش داشته باشند و هم بتوانیم از طریق فوتبال این مردم را خوشحال کنیم.

*از وقتی که آمدم، بیش از 40 بازیکن در تیم ملی بازی کرده‌اند

وی در مورد اینکه میانگین سنی تیم ملی بالا است و در همه بازیکنان هم فقط به بازیکنان اصلی اعتماد می‌شود، آیا بهتر نبود به بازیکنان دیگر بیشتر میدان داده می‌شد، عنوان کرد: سؤال، سؤال خوبی است. شما به استقلال اشاره کردید من روزی که به استقلال آمدم 12-13 بازیکن بزرگ رفتند و رفتم از امیدها، امیرحسین و پیروز قربانی، وحید طالب‌لو، انصافی را آوردم. آن موقع زمان کافی داشتیم اما تا جام ملت‌های آسیا 3-4 ماه بیشتر زمان نداریم. پس باید شاکله تیم و آن نفراتی که می‌خواهیم در جام ملت‌ها استفاده کنیم از الان شناسایی کنیم. از روزی که من آمدم بیش از 40 بازیکن در تیم ملی بازی کرده‌اند، آمار خیلی بالایی است. امروز صالح حردانی، مرادمند و دانشگر اضافه شدند.

*باید بعد از جام ملت‌ها تغییرات را شروع کنیم

قلعه نویی افزود: من هم قبول دارم ما همانطور که به جام ملت‌ها فکر می‌کنیم به جوانگرایی هم فکر کنیم. 4-5 جوان خیلی خوب داریم که در تیم امید حضور داریم 2-3 جوان خوب داریم که مصدوم هستند اگر آنها را به تیم بیاوریم و به این تیم اضافه کنیم شاکله تیم جوان‌تر می‌شود. اما یک مطلب دیگر هم باید بگویم وقتی بازیکنان بزرگی مثل طارمی، جهانبخش و احسان و کسان دیگری داریم که کیفیت دارند باید به نحو احسن از آنها استفاده کنیم. من مثال کریس رونالدو را زدم در 38 سالگی بازی می‌کند پس این سؤال شما درست است. ما یک برنامه کوتاه‌مدت برای جام ملت‌ها داریم در کنارش به تغییرات هم فکر می‌کنیم و این را هم باید بدانیم بازیکنان بزرگ‌مان تا زمانی که شرایط خوب دارند باید نهایت استفاده را از آنها بکنیم. در جام ملت‌ها باید طوری بازی کنیم که در وقتی از بازی به آنها استراحت بدهیم یا در بازی‌هایی به آنها استراحت بدهیم و مرحله به مرحله جلو برویم. اگر دقت کرده باشید در سال 2006 یک تیم ملی «ب» درست کردیم که در اردن قهرمان شد. خیلی از همان‌ها آمدند در تیم ملی بزرگسال بازی کردند. الان با توجه به برنامه فشرده تیم ملی امید و بازی‌های آسیایی هانگژو و لیگ قهرمانان برنامه خیلی فشرده است و زمان کمی داریم. باید بعد از جام ملت‌ها تغییرات را شروع کنیم. از شما هم بابت این سؤال ممنون هستم.

*جای استقلال در آسیا خالی است

قلعه‌نویی در مورد اینکه فوق ستاره‌هایی مثل کریس رونالدو و سادیو مانه می آیند و یک و نیم میلیارد بیننده تلویزیونی خواهند داشت، به نظر می رسد مشکلات ورزشگاه آزادی در این باره مسئله ساز باشد، آیا صحبتی در این خصوص دارید، گفت: من اول صحبت‌هایم، درخواستم را گفتم که رئیس جمهور به این مجموعه نگاه ملی داشته باشد. نگاه ابرپروژه داشته باشد. برای باشگاه‌های‌مان در لیگ قهرمانان آسیا آرزوی موفقیت می‌کنم. هرچند جای استقلال هم خالی است. آن اوایل خیلی تلاش کردیم استقلال حذف نشود اما متأسفانه این اتفاق افتاد. برای سایر نماینده‌های‌مان آرزوی موفقیت می‌کنیم. بله چون این مسابقه این همه بیننده دارد از همین الان هر مسئولی می‌تواند کمک کند از همین امشب شروع کند. حرف ما را کسی نمی‌خواند اگر خواند هرجا که نیاز است باید برویم و کمک کنیم. یک خاطره بگویم تمام شود و بروم.

*اگر باشگاه دیگری هستیم، می‌توانیم به دیگر باشگاه‌ها هم کمک کنیم

وی افزود: یک روزی سرمربی سپاهان بودم یا سال اول حضورم در گل‌گهر بود. تراکتور به لیگ قهرمانان آسیا می‌رفت خطیبی سرمربی بود و همین آقای نصیرزاده مدیرعامل بود. یک روز آقای نصیرزاده به من زنگ زد و گفت ما چهار بازیکن ممنوع‌الخروج داریم که پرونده دست رفیق شما است که گفتم بله فلانی دوست من است اسمش را هم نمی‌آورم او فقط می‌خواست روند کار اداری‌اش را تسریع کند من رفتم این کار را انجام دادم. یکی از آنها سامان نریمان‌جهان بود و 3-4 بازیکن دیگر که خوشبختانه از آن مرحله صعود کرد وظیفه ما است. اگر ما یک باشگاه دیگر هستیم، می‌توانیم به باشگاه دیگر کمک کنیم قدمی برداریم این وظیفه ما است. من الان از آقای رئیس جمهور خواهش کردم از آقای منظور خواهش می‌کنم که نگاه ویژه‌ای داشته باشند به شرکت توسعه و تجهیز کمک کنند. یادم رفت از آقای سجادی نهایت تشکر را بکنیم. در زمانی که بود نهایت توانش را انجام داد پیشرفت‌های خوبی هم در زمان سجادی بود. خوشحالیم که آقای کیومرث هاشمی آمده و امیدوارم مجلس هم رأی خوبی بدهد چون ایشان هم از جنس فوتبال است و بتوانیم به سمتی برویم که ورزش خوبی داشته باشیم که مردم از ورزش ما لذت ببرند. برای کاروان آسیایی هانگژو هم آرزوی موفقیت می‌کنم./فارس

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *