برای اولین بار در کشور؛ یک هواپیمای پهن پیکر به صورت مارس در فرودگاه کیش پهلو گرفت سند استانی کاهش خطر حوادث و سوانح در هرمزگان تهیه و بررسی شد. دانشمندان سرکوب درد را از انگل‌ها یاد می‌گیرند ایران دانش بیوتکنولوژی و نانوتکنولوژی خود را با کوبا تبادل می‌کند

اعلام ویژه برنامه‌های روز ملی خلیج فارس در جزیره کیش

مدیر فرهنگی و آموزشی سازمان منطقه آزاد کیش از اجرای برنامه های متنوع فرهنگی، هنری و ورزشی؛ ویژه گرامی داشت روز ملی خلیج فارس در جزیره کیش خبر داد.

بازخبر/رضا اردلان، گفت: برنامه های متنوع فرهنگی، هنری و ورزشی پیش بینی شده به مناسبت گرامی داشت روز ملی خلیج فارس به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش، معاونت ورزش و تفریحات سالم از روز شنبه نهم اردیبهشت ساعت ۲۲ با برگزاری کنسرت گروه روناک در محوطه تالار شهر کیش آغاز می شود.

مدیر فرهنگی و آموزشی سازمان منطقه آزاد کیش، افزود: اجرای برنامه زنده تلویزیونی از ساعت ۹ صبح یکشنبه دهم اردیبهشت روی عرشه کشتی تفریحی که به صورت زنده از شبکه های استانی و سراسری پخش می شود از مهم ترین برنامه های در نظر گرفته شده برای گرامی داشت روز ملی خلیج فارس است.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اجرای برنامه تشکیل زنجیره انسانی با حضور دانش آموزان جزیره که از ساعت ۱۶ یکشنبه دهم اردیبهشت در اسکله بزرگ تفریحی کیش برگزار می شود، اظهار داشت: در همین روز مراسم بزرگداشت روز ملی خلیج فارس ساعت ۲۰ در خانه بومیان کیش با حضور استاد سید احمدرضا خضری استاد تاریخ تمدن دانشگاه تهران برگزار می شود.

رضا اردلان همچنین از برگزاری رژه شناوران خبر داد و در خصوص اجرای برنامه های متنوع ورزشی براساس جدول زمان بندی شده در جزیره کیش، گفت: مسابقات تنیس خاکی جام خلیج فارس از هفتم اردیبهشت آغاز شده و تا امروز جمعه هشتم اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

اردلان برگزاری مسابقات والیبال جام خلیج فارس و مسابقات فوتبال ساحلی جام خلیج فارس که به ترتیب از دهم تا چهاردهم و از دهم تا پانزدهم اردیبهشت در کیش برگزار می شود از دیگر برنامه های پیش بینی شده در این مراسم عنوان کرد.

وی برگزاری مسابقات شنای آب های آزاد و نجات غریق دریایی که سه شنبه ۱۲ اردیبهشت برگزار می شود این مسابقات را یکی دیگر از برنامه های متنوع ورزشی پیش بینی شده در مراسم بزرگداشت روز ملی خلیج فارس معرفی کرد و افزود: مسابقات کایت بردینگ چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت، مسابقات جت اسکی و جت برد و پاراسلینگ نیز به همین مناسبت پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت برگزار خواهد شد.

شایان ذکر است، برگزاری رالی تور گردشگری ” از خزر تا خلیج فارس” ۸ اردیبهشت و در آستانه روز ملی خلیج فارس، که به همت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با شرکت ۶۰ دستگاه خودرو دو دفرانسیل و طی ۲ هزار و سیصد کیلومتر از ساحل چمخاله آغاز و در جزیره کیش پایان می یابد از دیگر از برنامه های در نظر گرفته شده به مناسبت بزرگداشت روز ملی خلیج فارس است.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی: ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *