برنامه هفتم توسعه این گروه از جامعه را کاملا فراموش کرد؟ طالبان در مناقشه قراباغ طرف باکو را گرفت تحلیل فواد ایزدی از احتمال توافق ایران و آمریکا/اروپا ژست‌ خود را کنار گذاشته است قول نخست وزیر ژاپن به رئیسی درباره پول های بلوکه شده /بازرسان آژانس که اعتمادی به آنها نیست بازگردانده می شوند /به مصر پیام داده ایم

موضع‌گیری آمریکا نسبت به نتایج سفر گروسی به ایران

ایسنا نوشت: سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک نشست خبری ارزیابی‌اش از سفر اخیر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران را بیان کرد.

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک نشست خبری در پاسخ به این سوال که ارزیابی آمریکا از سفر اخیر رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران چیست و آیا احتمال دارد واشنگتن صدور قطعنامه‌ای علیه ایران را در شورای حکام آژانس پیگیری کند؟ گفت: ما از تلاش‌های مدیرکل آژانس برای تعامل و همکاری‌هایش در زمینه اهمیت حل‌وفصل مسائل حل‌نشده مرتبط با توافق پادمانی ایران، تعهداتش و دیگر موضوعات مرتبط با برنامه هسته‌ای آن استقبال می‌کنیم.

پرایس با اشاره به بیانیه مشترک ایران و آژانس پس از سفر چند روز پیش گروسی به تهران، گفت: ما مهم‌تر از همه از ایران انتطار داریم اقداماتی سریع و ملموس در راستای بیانیه انجام دهد. ما قبلا بارها شاهد وعده‌های مبهمی از سوی ایران بوده‌ایم. ما و شورای حکام به وضوح گفته‌ایم که ایران باید به طور کامل و بدون تاخیر با آژانس همکاری کند و منتظر گزارش‌های بعدی آژانس درباره اقدامات انجام شده از سوی آژانس هستیم.

او درباره احتمال صدور قطعنامه‌ای علیه ایران در شورای حکام گفت: ما با متحدان اروپایی‌مان و با خود آژانس در تعامل هستیم تا اطمینان بیابیم ایران تعهداتش را اجرا می‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بخش دیگری از این نشست در پاسخ به این که آیا اظهارات ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران را تایید می‌کند که گفته بود ایران هنوز در حال تبادل پیام با آمریکا در زمینه احیای توافق هسته‌ای[برجام] است، گفت: برجام مدتی است که در دستور کار نیست./ایسنا

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *